Everybody should have his own world...

48.kapitola 2/2-duben

6. dubna 2008 v 21:36 | MaggdiNka |  *Harry Potter-naděje umírá poslední*
Tak a je tady pokračování kapitolky "Duben"….pište pls komentíky, co si myslíte o tom viteály a tak. Moc by mě zajímalo, jak se bude líbit to, co jsem vymyslela. Takže, jestli chcete číst, musíte si nejdříve přečíst k tomu první část, jinak to asi ani nemá cenu. Doufám, že budete pořádně komentovat……….Vaše Maggdinka ♥
Duben 2/2
Harry se udiveně rozhlédl po tom tajném sklepení. Netušil, že kouzelnické tajné místnosti jsou takhle moc velké. Byl přímo vzrušením bez sebe, když se díval na ono tajemné světlo úplně vzadu na konci místnosti. Něco mu říkalo, že je konečně u cíle a že je to ono. Na nic nečekal a rozešel se přímo za zdrojem světla. Až teď ho napadlo, že nezná skoro žádná kouzla. Co když i tenhle Viteálů bude chráněn takovými mocnými kouzly, jako byl ten v jeskyni, který našel téměř před rokem s Brumbálem? Teď to ale neřešil, toužil vědět, jestli opravdu našel další část duše a byl zvědav do jakého předmětu jí Voldemort uzavřel tentokrát.
Teď už skoro klusal a zjistil, že sklepení je ještě daleko větší, než jak si myslel. Určitě sahal i daleko za jejich dům, možná až pod dům, který stál vedle. Najednou se skácel a když se zvedl, mnul si přeražený nos. Natáhl opatrně ruku a nahmatal neviditelnou bariéru, spíše zeď, která sklepení oddělovala od Viteálů a do které před chvílí narazil. Začal zkoušet různá kouzla na její proboření, ale nic nepomáhalo. Byl od viteály snad pouhé tři metry a když už byl takhle blízko, musel ho dostat. Pak si na něco vzpomněl, byla to možná hloupost, ale zkusit se muselo všechno. Vzpomněl si, jak Brumbál v té jeskyni před rokem otevřel vchod k černému jezeru a musel to zkusit taky.
Z kapsy u kalhot vyndal malý nožík a řízl se do prstu. Chvíli nato se na jeho ukazováčku objevilo několik kapek krve a on se rozpřáhl a nacákal je tam, kde měla být neviditelná bariéra. Jakmile se kapky krve uchytili jakoby ve vzduchu, vzduch před ním se zavlnil. Harry natáhl ruku a čekal, že každým okamžikem narazí na neviditelnou zeď, ale nic se nestalo. Moc ho překvapilo, že Voldemort nevymyslel nic nového a že použil na další viteály stejnou věc, jako v jeskyni. Přešel až ke světlu a konečně to spatřil.
Na jakémsi kamenném stolečku stál malý šálek. Byl to ten šálek, který Harry vidět více než před rokem u Brumbála v myslánce. Dříve patřil Helze z Mrzimoru a mladý Voldemort ho ukradl jedné staré čarodějce, která byla jejím potomkem. Na hrnečku byl znak v barvách Mrzimoru. Od šálku se linulo ono světlo. Harry pomalu vztáhl ruku, chtěl viteály vzít, ale nechtěl se světla dotknout, věděl, že tam není pro nic za nic. Jenže něco mu říkalo, aby to udělal a tak opatrně natáhl ruku a pomalu se začal ke světlu přibližovat. Teď už opravdu měl ruku od onoho světla snad jen centimetr a když se ho dotkl, nic se nestalo. Zmátlo ho to, proč tam tedy to světlo bylo, když se nic nestalo. Uchopil tedy hrníček do ruky, ale najednou ho upustil a ucukl ruku. Byl rád, že se šálek nerozbil. Vyndal ruku a foukal si jí. Jako by ho ten kus porcelánu popálil. Zkoušel ho vzít skoro půl hodiny, ale docílil akorát toho, že měl ruku popálenou ještě víc.
Pro dnešek se rozhodl, že toho nechá, ale byl odhodlán se o to pokusit znovu zítra. Když už byl tak blízko svému cíli, nehodlal se ho vzdát jen kvůli pár popáleninám. Na konci, až bude muset zabít Voldemorta bude muset udělat daleko horší věci, než je tato.
Rozhodl se, že toho pro dnešek nechá. Vyléčil si ruku a šel spát. Celé dny vymýšlel způsob, jak ten hrníček dostat ven, ale stále ho nic nenapadalo. Když už ho měl nadosah od té zářivé koule, rozpálil se ještě víc a on ho upustil. Pomalu se blížil den, kdy to bude měsíc, co odešel z Bradavic a on stále nevěděl jak na to.
Jednou, když opět zkoušel vyndat šálek se rozčílil a z jeho rukou vylétly jiskry jako z ohně. Při tom pohledu ho napadl přímo geniální nápad, který stál za vyzkoušení. Soustředil se a najednou v pravé ruce ucítil sálající teplo, jako kdyby měl ruku v plamenech, ale žádné plameny se na jeho ruce neobjevili. Na oheň se musí s ohněm. Harry pomalu prostrčil ruku tou svítivou bariérou a uchopil šálek Helgy z Mrzimoru. Teď ho to ani v nejmenším nepálilo a on ho hravě vytáhl a položil ho do připraveného kusu hadru a zabalil ho do něj. Konečně měl další viteály, jen neměl Nebelvírův meč, aby ho mohl zničit, musel se prostě vrátit do Bradavic a zničit ho až tam. Další část duše lorda Voldemorta bude mrtvá.
Rozhodl se, že se do Bradavic vydá ještě teď, aby tam byl co nejdříve. Bylo teprve šest hodin večer, a tak si začal balit věci, aby se mohl vydat na cestu. Chtěl se ještě ale rozloučit s rodiči a tak se nepřemístil z domu, ale navlékl na sebe neviditelný plášť a vydal se ulicemi na starý hřbitov, aby se po měsíci jejich navštěvování s nimi rozloučil. Na hřbitově ale byli asi dva lidi a tak si nemohl sundat plášť. Přišel k jejich hrobu a chvíli tam zůstal stát a v duchu se s nimi rozloučil. Pak se konečně vydal ven ze hřbitova, nemohl se přemístit tady, protože by ho někdo viděl. Musel jít zase do té ulice vedle hřbitova, protože sem nikdo nechodil. Když byl až na konci té slepé uličky a chystal se přemístit, ozvalo se za ním asi tucet prásknutí. Bleskově se otočil a spatřil ty, které očekával už dlouho. Před ním stálo asi deset Smrtijedů a jelikož si před chvílí stáhl neviditelný plášť, nemohl nijak utéci.
"Konečně jsme tě našli Pottere, opravdu, pán Zla tě má dokonale přečteného. Říkal, že budeš tady." vykřikl jeden z nich, ale Harry po hlase nepoznal kdo to je, protože měli kápě stažené až do obličeje.
"Tak si trošku pohrajeme a při tom se tě zeptáme, proč tady žák Bradavic školou povinný pobíhá po svém rodném městečku." řekl další z nich a vyslal na Harryho kouzlo. Harry nestačil reagovat a oni se do něj pustili kletbami všeho druhu. Po půl hodině vypadal dosti zbědovaně a neměl ani sílu se přemístit. Znovu se do něj pustili a zasahovali ho různě. Nejdřív několikrát kletbou Cruciatus, potom kletbou Sectumsempra a pak nějakým ohnivým bičem, či co to bylo, ale Harry cítil, že je celý popálený.
Když bylo půl osmé, konečně ho nechali a on ležel zuboženě na chladné a špinavé zemi vedle kostela.
"Vstaň Pottere, už konečně půjdeš s námi. Pán zla si myslí, že jsi pro něj nebezpečný a chce tě konečně zabít." vykřikl jeden z nich a plivl na něj. Všichni se jako na povel začali chechtat a dívali se na Harryho četné pokusy zvednout se ze země. Po chvíli se mu to podařilo.
"Vyřiďte Voldymu, že já ho vidět ještě nechci a že až ho uvidím příště, tak že ho zabiju." vydechl Harry s obtížemi, protože ústa měl plná krve. Pak na ně ukázal neslušné gesto a z posledních sil se přemístil pomocí plamenů a myslel pouze na jediné místo na celém světě. To přemístění ho stálo celou energii. Když plameny zmizeli, rozhlédl se a zjistil, že leží v Brumbálově pracovně na zemi a chvíli před tím, než se mu zatemnilo před očima, zahlédl ještě odlesk dlouhých rudých vlasů.
-------------------------------------------------
"Bože." vydechla jako prví Beka, když Harry dovyprávěl celý svůj příběh.
"Harry, máš ten šálek? " vyhrkl najednou Brumbál.
"Ano v batohu, ale nevím kam jste mi ho dali. " přikývl Harry. Ginny se okamžitě vrhla k nohám jeho postele a vyndala z něj batoh. Zašátrala v něm a vytáhl starý hadr, který byl kolem šálku omotaný. Podala ho Brumbálovi a on ho rozbalil. Všichni zírali na maličký šálek.
"Harry, nevadí ti, když ho ihned zajdu zničit? Je to sice tvoje práce, ale teď aby ses nemusel namáhat a aby to bylo co nejdříve za námi. " zeptal se ho Brumbál zdvořile.
"Samozřejmě, hlavně ať už se Voldemorta zbavíme. " přikývl Harry a položil hlavu zpátky na polštář.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 jay. jay. | 6. dubna 2008 v 22:08 | Reagovat

libová kapitola..

2 Bella Bella | 7. dubna 2008 v 15:28 | Reagovat

dobré, hlavne že se blíží zničení voldemorta :-)

3 charlot charlot | Web | 7. dubna 2008 v 15:45 | Reagovat

krásný =o)

4 romuska romuska | 7. dubna 2008 v 16:25 | Reagovat

pekné ale necakala som ze najde viteal v jeho starom dome........ale aspon Voldy konecne zomrie:)

5 Clare Clare | 7. dubna 2008 v 18:10 | Reagovat

no páni, ta je ale dlouhá.. to bych opravdu nečekala že napíšeš jak úplně boží kapču tak i dost dlouhou... povedlo se ti to moc... ha, voldy těš se! blíží se tvůj konec!!hahaha... teda aspoň doufám :)

6 Makina Makina | Web | 8. dubna 2008 v 20:00 | Reagovat

Drsnýýý. Dobrá kapitolka jen tak dál

7 Illandris Illandris | Web | 9. dubna 2008 v 20:49 | Reagovat

Suprová kapitolka. Vážně se ti moc povedla. Rychle další:))

8 petullla petullla | 12. dubna 2008 v 11:56 | Reagovat

super kapitolka

9 Simple Simple | Web | 12. dubna 2008 v 17:04 | Reagovat

pridaj pls už novú kapču...je to amazing:)

10 ivuska ivuska | 12. dubna 2008 v 22:05 | Reagovat

tak tahle kapca fe fakt boží =D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama