Everybody should have his own world...

23.kapitola-vánoční svátky

3. dubna 2008 v 21:39 |  *Volání srdce*
Tak a dneska, při tom učení na přímačky mě napadla další kapča, tentokrát k "Volání srdce." (Tady z toho hrozně vidíte, jak mě to učení moc baví a na co myslím xD) Ale co, je to hold učení. Tahle kapča není zlomová, je spíš doplňující, aby se tam něco dělo. Myslím, že té akce a tak všeho bylo dost. Takže, jako vždy, chci komenty a nespokojím se s míň, než s 10 komenty. Takže, pokud chcete novou kapču k "Syn, jako otec…." Měli by jste se vyznamenat. No a mě nezbývá nic jiného, než popřát pěkné počtení……Vaše Maggdinka ♥
Vánoční svátky
24. prosince se konala, jako každý rok slavnostní večeře ve Velké síni. Nebyly tu však, jako obvykle, kolejní stoly, ale byl tu jen jeden, protože ze všech kolejí ve hradě zůstalo na svátky asi jen 15 studentů. Převážně to byly sedmé ročníky. Z Nebelvíru tu zůstalo jen našich šest kamarádů, takže měli na celé prázdniny celou Nebelvírskou věž jenom pro sebe, což jim přišlo vhod.
Velká síň byla, jako na každé Vánoce, vyzdobena obvyklými 12 vánočními stromy, které sem vlastnoručně a bez ničí pomoci nosil Bradavický šafář a hajný Hagrid. Kolem oken byly rozvěšené cesmíny a girlandy a chodby na hradě měly taktéž vánoční atmosféru. Každou chvíli někde ze stropu viselo jmelí a hlavně kluci se mu obloukem vyhýbali.
Na večeři se dostavilo již zmíněných 15 žáků a s nimi tu jedl i celý učitelský sbor v čele s Brumbálem. Večeře probíhala v pohodě a ve skvělé atmosféře, akorát Snape si spletl olej s vínem a napil se oleje, což bylo skvělé rozptýlení zejména pro Poberty, ale i pro samotného Brumbála, který smích nezadržoval a smál se z plna hrdla.
Po večeři si ještě dlouho povídali ve společence. Bylo to příjemné, nikdo tu nebyl, niko tu neštěbetal a oni se nasmáli, jako nikdy. Dokonce i Lilly se smála, když James se Siriusem plácli nějakou hloupost. Nechápala to, dříve by jí to přišlo trapné, ale teď se prostě musela smát. Jak by se v ní něco, za tu dobu co byla v Bradavicích a co si nepamatovala, zlomilo.
-----------------------------------------------------------
"Klucííí! Vstávat, máte tady dárky! " to se nesl Maggiin hlas ráno 25. prosince ke chlapeckým ložnicím a vzbudil úplně všechny, kdo ještě spali. Hoši vylétli z postelí, nezdržovali se nějakým převlékáním a už se hnali dolů do společenky, kde na ně čekal vánoční stromeček a pod ním kupa dárků.
Vánoce byli štědré hlavně pro Jamese. Ten dostal od rodičů zbrusu nové koště. Za těch sedm let, co chodil do Bradavic to bylo už třetí. Měl strašnou radost a hned ho musel vyzkoušet a létal po společence. Za letu shodil jeden obraz nějakého starého kouzelníka, vázu, která stála na krbové římse a málem své nové koště spálil, protože prolétl kousek od plamen, které plápolali v krbu.
Lilly si sedla do křesla, aby si rozbalila svůj poslední balíček. Byl dost malý a ona z něj strhala balicí papír. Z papíru vyndala řetízek, na které se houpalo stříbrné srdce, ve kterém bylo vyryto I Love You. Koukala na ten podivný dárek, jako u vytržení.
"Od koho to je? " podivila se Maggie, když řetízek zbystřila.
"Nevím, není tam nikde jméno. " pokrčila Lilly rameny a dál řetízek zkoumala, jako by se bála, že s ním něco je.
Maggie se nenápadně podívala na Jamese, protože poznala odkud vítr fouká. James na Lilly upřeně zíral a koukal, jestli si řetízek vezme, nebo ne.
"Ale co, je pěkný, tak si ho nechám. To není můj problém, že tam není jméno. Ale je nádherný! " rozhodla se pak, ještě se na řetízek naposledy podívala a pak si ho zapnula kolem krku a nechala srdíčko, aby jí spadlo za výstřih její noční košilky, kterou měla na sobě.
Zbytek volna utekl, jako voda. Snad každý den chodili ven, kde byly snad tuny sněhu a koulovali se. Za těch pár dní to vypadalo tak, že už neměl ani jeden z nich nic suchého na sebe a museli si sušit věci u krbu, nebo teplým vzduchem z hůlky.
Bezkonkurenčně nejlepší byl ale Silvestr. Kouzelníci sice Silvestr neslaví, ale oni si přeci nemohli nechat ujít možnost se aspoň oprávněně opít. Jelikož měli celou Nebelvírskou věž pro sebe, seděli normálně ve společence. James se Siriem se odpoledne vypařili jejich tajnou chodbou do Medového ráje, kde nabrali přímo hromadu těch nejlepších sladkostí a odtud pak i ke Třem košťatům, kde štípli asi tři lahve medoviny, deset lahví s Máslovým ležákem a tři lahve Ohnivé whisky.
Večer v osm hodin byl sraz ve společence. Holky se na tuhle oslavu ustrojili nádherně a když se v osm sešli ve společence, kluci na nich mohli oči nechat. Sirius odněkud přitáhl nějaké staré rádio a naladil ho na správnou nejoblíbenější kouzelnickou stanici mladých teenagerů.
Do pití se samozřejmě jako první pustil Sirius, k němu se s radostí přidala Meg a po ní i James. Remus a Lucy pili jenom střídmě. Lilly se dlouho zdráhala, ale když jí holky dlouho přemlouvaly, dala si taky. K jejich údivu se docela rozjela, vůbec niko netušil, že tohle v Lilly je. Pila jednu sklenici medoviny za druhou a jednu Ohnivou whisky jakbysmet. Před půlnocí, když už měli všichni pořádně připito, začali odpočítávat příchod Nového roku. Když konečně byla přesně půlnoc, Sirius tam snad olíbal všechny, co měl po ruce. Remus i James vyfasovali asi tři pusy. Maggii naproti tomu málem vysál duši z těla, jak se po ní pořád sápal a dožadoval se polibku. Najednou v rádiu začali hrát pomalou písničku od Sudiček. Sirius se okamžitě vrhl k Meg a začal s ní tančit, poněkud opileckého ploužáka. Lilly se rozhlížela po Lucy, protože se chtěla s někým bavit, ale ona i Remus se někam vypařili. Jediný kdo tu seděl, byl James. Lilly se chvíli dívala do plamenů, které pomalu ztráceli na intenzivitě, když se před ní postavila něčí postava a výhled do krbů jí zrušila.
Lilly zamžourala a před sebou viděla Jamese.
"Nejdeš si zatančit? " zeptal se jí trochu zdráhavě a natáhl k ní ruku.
"Proč ne? " prohodila Lilly rozverně a položila svoji dlaň do té jeho. Jako by Jamesova ruka do Lilly posílala nějakou energii, takovou, jakou ona neznala. James vypadal překvapeně, ale dovedl si jí doprostřed místnosti a začal s ní kroužit pomalu sem a tam. Lilly podlehla vůni jeho vlasů a doteku jeho rukou, které se posouvali různě po jejích zádech a něžně jí hladily. Maggie se Siriusem zbystřili, jakmile se vrátili do reálu a všimli si Jamese s Lilly. Maggie se na Siria šťastně usmála. Ať to bylo jakékoli, Lilly pomalu k Jamesovi začala zase nalézat cestu.
Jejich Silvestrovský večírek skončil až kolem páté hodiny ranní. Když asi v jednu hodinu dotančili, ještě si všichni čtyři povídali a dál popíjeli. Z jejich rozhovorů se za chvíli stali nesnesitelné vytleny způsobené tím, jak jim ten alkohol lezl na mozek.
Lilly dokonce v jednu chvíli zhučela z křesla dolů, když jim zrovna James se Siriem vyprávěli, co jednou provedli Malfoyovi.
Někdy kolem čtvrté se otevřel portrét a dovnitř vlezli Remus a Lucy, ty jediní byli snad střízliví.
"Bože. " vyhrkl Sirius.
"Kde? " začal se James zmateně rozhlížet kolem sebe a očividně vyhlížel samotného boha a Lilly se vedle něj složila v dalším záchvatu smíchu.
"Já myslel, že je to McGonnagalová! " ulevil si Sirius, když zaostřil a uvědomil si, že je to Lucy s Remem.
"Máš černý svědomí! " zasmál se Remus a smál se hlavně tomu, jak všichni čtyři vypadali. Kolem páté hodiny to konečně zabalili a všichni se přesunuli do svých ložnic. Ovšem neobešlo se to bez komplikací. Sirius chtěl jít za Meg do ložnice a jakmile vstoupil na schodiště vedoucímu k dívčím ložnicím, po celé místnosti se rozječel strašný alarm a všichni se divili, že to neprobudilo celý hrad. Pak se schody slily ve skluzavku a Sirius, leknutím i tím, že neudržel rovnováhu, zahučel po hlavě dolů a přistál u nohou vysmátému Remusovi, Jamesovi a Lilly.
Na schodech, tentokrát do správných ložnic, se Siriovi začali motat nohy a vyjít do ložnice mu dělalo značné potíže. Silvestrovská párty, i celé Vánoce se opravdu vydařili.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Luca Luca | 4. dubna 2008 v 19:05 | Reagovat

Super moc pěkná kapitolka už se těším až napíšeš další

2 romuska romuska | 4. dubna 2008 v 19:54 | Reagovat

krásne.............som rada, že sa Lily s Jimmym zbližujú:)

3 Veverka Veverka | 4. dubna 2008 v 22:13 | Reagovat

Pěkná kapča!

4 Ivi Ivi | 4. dubna 2008 v 22:24 | Reagovat

jůů, těším se na další...

5 Jaja Jaja | 5. dubna 2008 v 13:12 | Reagovat

Perfektna kapca.. chcem co najskor dalsiu :)

6 MarryT MarryT | Web | 5. dubna 2008 v 14:21 | Reagovat

super kapitolka nemůžu se dočkat pokráčka ;-)

7 Lili Lili | Web | 5. dubna 2008 v 16:51 | Reagovat

super som sa nasmiala!!rychlo pridaj dalsiu kapcu!!!!!pls:)

8 ivuska ivuska | 6. dubna 2008 v 15:10 | Reagovat

pani supr by me zajimalo co bude dal a jak si lily vzpomene (jestli vubec) tak ted uz jenom dodam ze se tesim az pribude nova kapca a doufam ze bude co nejdriv

9 veronika veronika | 6. dubna 2008 v 19:09 | Reagovat

super chcem dalsiu

10 ivuska ivuska | 6. dubna 2008 v 20:56 | Reagovat

jjjjj my chceme dalsi XD (lidi me radsi nereste):D

11 Emma Emma | E-mail | Web | 1. června 2008 v 20:23 | Reagovat

tAHLE KAPITOLKA SE TI FAKT POVEDLA!!!

KLOBOUK DOLŮ,PÍŠEŠ SENZAČNĚ!!!

12 Gigi Gigi | Web | 11. července 2008 v 17:18 | Reagovat

jooo, tahle kapča byla moc faaaaaaajn:-) taková uvolněná a prostě super no:-)

13 houska houska | 21. července 2008 v 0:48 | Reagovat

Ahoj. Tvoje storky je perfektní..jenom nechápu, jak mohl James dostat od rodičů koště, když jsou mrtví?

14 Arya Arya | 6. srpna 2008 v 9:41 | Reagovat

Tak to bylo hustý jak ta Lily zahučela dolů! Představovala jsem si to a bylo to ještě lepší!

15 myllei myllei | Web | 4. srpna 2009 v 9:00 | Reagovat

taková melá poznámka jak mohl james dostat nové koště od rodičů kteří byli mrtví????? ale jinak krásná povídečka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama