Everybody should have his own world...

16.kapitola-otec, ale kdo je matka?

10. dubna 2008 v 21:23 | MaggdiNka |  *Syn jako otec...nebo ne??*
Tak a je tady další kapča k "Syn, jako otec…."….konečně se dozvíte, jak ti dva reagovali na Harryho. Tahle kapča je docela dobrá, ale moc s ní spokojená nejsem, musíte to posoudit vy, od toho tu pro vás jsem, aby jste zhodnotili moje pochybná díla :D…takže pokud se chcete dozvědět něco nového, tak určitě pište komenty. Poslední dobou hodně komentujete, ale ne pořád tak, jak bych si představovala. Vždycky vám dám hranici několika komentů, vy jí nesplníte a já stejně něco přidám. Ale s tím už teď nepočítejte, teď budu nekompromisní. Pokud nenapíšete aspoň deset komentů, opravdu sem nic nepřidám. Přeju krásný čtení a dejte mi do komentářů vědět, jak se kapča líbila………Vaše Maggdinka ♥
Otec, ale kdo je matka ?
Lilly s Jamesem se strnule přesunuli na snídani k Nebelvírskému stolu, skoro nikdo tu už nebyl, všichni se chystali na hodinu, ale s tím si oni hlavu lámat nemuseli.
"Viděl jsi to taky? Nebo mám z těhlech všech věcí vidiny? " zeptala se Lilly Jamese, když byla schopná slova.
"Jestli myslíš tu moji přesnou kopii, tak jo, tu jsem viděl. " odpověděl James.
"Myslíš, že to byl….? " začala Lilly, ale James jí nenechal domluvit a odpověděl dřív, než to stačila doříct.
"Můj syn? Ano, myslím si to přesně taky. "
"Páni, tak už víme, že budeš mít za dvacet let šestnáctiletého syna. Co se dozvíme příště? " zavrtěla Lilly nevěřícně hlavou.
"Zajímalo by mě, kdo je jeho matka. " spekuloval James a Lillyinu předchozí poznámku ignoroval.
"Doufám, že nemyslíš na to, že se někoho zeptáš. " Lilly dala ruce v bok. "Neslyšel jsi, co říkal Brumbál? Nemáme se na nic ptát, bylo by to pro nás nebezpečné. "
"Ale Lilly, copak tebe to nezajímá? " naléhal James nedočkavě.
"Jestli mě zajímá která bláznivá holka si tě vezme a bude mít s tebou dítě? Ani ne, člověče. "
"Ale no tak, Lilly, přece se nenecháš přemlouvat. " žadonil James dál.
"Už jsem řekla. "
Ještě toho dne šli do Prasinek koupit si věci do školy a oblečení na sebe. Oběd nestíhali, a tak se zastavili u Tří košťat. Do hradu se vrátili až před večeří. Lilly si odeběhla dát věci nahoru a když na ní pak James čekal ve společence, aby mohli na oběd, nové džíny a tričko už měla na sobě.
"Páni, tobě to sluší. " vydechl James, když k němu Lilly došla.
"Ale nech toho. " Lilly se trochu začervenala. "Mám na sobě obyčejné tričko a džíny. "
"To je jedno co máš na sobě, ty jsi krásná vždycky. " Lilly na něj chvíli koukala, ale pak si odkašlala. "Půjdeme už konečně na tu večeři, nebo si to jídlo budu muset ohřívat na ohni? " zeptala se teď trochu stroze. James jen pokrčil rameny, na nic nečekal a vydali se na večeři. Došli do Velké síně a rozhlédli se po Nebelvírském stolu. Všude bylo plno a oni nevěděli kam si mají sednout.
"Lizzie, pojďte sem. " to Hermiona si jich všimla a volala je k nim. U stolu tam seděli ona, Harry, Ron a Ginny. Lilly se podívala na Jamese a když nic nenamítal, vydala se k nim. James byl trochu nervózní, že si má sednout ke svému synovi.
"Ahoj. " pozdravila Lilly všechny kolem a sedla si vedle Hermiony. James si sedl naproti ní, vedle Harryho.
Lilly si nandala na talíř vařené brambory a kuře a James jí napodobil, protože byl tak divně svázaný.
"Kam jste vlastně dřív chodili na školu? Odkud jste se přistěhovali? " navázala Hermiona nějaký rozhovor, aby nebylo takové děsivé ticho.
"Eeh….z Ameriky. " kvákla Lilly první blbost, která jí napadla, protože se nemohla dlouho rozmýšlet, aby to nevypadalo podezřele.
"Vážně? Vždyť nemáte ani jeden Americký přízvuk. " podivila se Ginny.
A kurňa, pomyslela si Lilly, tak tahle holka je bystrá. Chvíli se rozmýšlela, ale nakonec jí překvapivě zachránil James.
"No, já jsem s našima bydlel do deseti tady v Anglii a přízvuk mi zůstal. Pak jsme se přestěhovali a začal jsem chodit do školy tam. " James to vymyslel chytře a Lilly jenom zírala, pak se toho chytla. "No a já mám mamku Angličanku, od narození sice žijeme tam, ale přízvuk mám po ní. "
"To je zajímavý, že zrovna dva lidi, kteří mají anglický přízvuk se přistěhovali zpátky do Anglie. " nadhodil Harry a přejel Jamese i Lilly zkoumavým pohledem.
"No, když mi rodiče řekli, že se stěhujeme, vůbec jsem nechtěla a Bill byl na tom stejně. Ve škole jsme si potom povídali a zjistili jsme, že se stěhujeme oba. Takže to není tak hrozný, aspoň tady někoho znám. " vymýšlela si rychle Lilly.
"Aha. " přitakal Ron s plnými ústy brambor.
"Jdeme? " zeptala se Lilly po chvíli Jamese a on byl rád, že je konečně vysvobodila.
"Tak zatím ahoj. " zamávala jim, když se zvedli od stolu.
"Jo, zdarec. " přidal se James a pak vyšli s Lilly směrem do Nebelvírské věže.
"To tě nenapadlo nic jiného než Amerika? Spustil, když byli v půlce cesty do společenky.
"A co jsem měla říct? Z Itálie? Z Francie? V Americe se aspoň taky mluví anglicky. " ospravedlňovala se Lilly dotčeně a dál už se s Jamesem nebavila.
--------------------------------------------------
"Bille, pojď sem k nám a nelež tam tak. " křikl Ron na Jamese, ten ležel v posteli, nohy měl opřené o dřevěnou konstrukci postele a díval se před sebe. Pak se tedy zvedl a přisedl si k nim na zem na rudé polštáře. Harry se najednou překulil ke kufru a vytáhl z něj dvě lahve Ohnivé whisky.
Jamesovi se trochu rozzářili oči a pak vyhrkl. "Tak tady se mi asi bude líbit. " a promnul si ruce. Všichni kluci co zde seděli se dali do smíchu.
"Ááá pán je alkoholik. " zasmál se Harry.
"Alkoholik ne, jenom se občas něčeho napiju. " pokrčil James rameny. "Dej to sem." Pobídl Harryho pak, když viděl, jak se potýká s uzávěrem od lahve a jedním pohybem ruky láhev otevřel. Pak mávl hůlkou a jedním plynulým gestem se všechna Ohnivá whisky rozlila do pěti sklenic, které na podlaze byly. Neville tady s nimi nebyl. Chvíli popíjeli a Harry a spol vyprávěli Jamesovi historky, co se tady stalo na téhle škole.
"Hele ta holka co je tady s tebou, to je docela kus. " navázal Ron potom, když dopověděli historku o turnaji Tří kouzelníků.
"Tak bacha kámo, od tý ruce pryč. " pohrozil mu James opilým hlasem.
"Copak, ty s ní chodíš? " vyzvídal Harry.
"Nedá se říct, že chodím, ale řekněme, že je to ta nejlepší a nejhezčí holka, kterou jsem kdy poznal. Řekněme, že jsme spolu něco měli. "
"Wow, nevypadá jako typ, který by si jen tak užíval a ty taky ne. " prohodil Ron.
"Lil….totiž, Lizz se nezdá. Teď jsi mě urazil. Na škole jsem měl skvělou pověst u holek a mohl jsem mít kteroukoliv, na kterou bych si ukázal, teda ještě můj nejlepší kamarád je lepší. " James se cítil dotčeně.
"Hele, co jste to mleli s tím Voldemortem? " zeptal se pak, když si vzpomněl na jejich předchozí debatu.
"Voldemort je teď u moci. Jeho zlo se trousí všude kolem a není tu bezpečno. Každého zabíjí a mučí a vypouští mozkomory. To jste se v Americe nedoslechli? " vysvětlil Harry a znovu si zavdal ze své sklenice.
"Ale jo, slyšel jsem, že Voldemort nabírá síly. " přitakal James, když si vzpomněl, co slyšel u sebe v realitě.
"Hmm, to máte trochu opožděný zprávy, je už dost mocný a síly nabírá čím dál víc. Všichni se ho bojí. " přidal se k Harrymu Dean.
"Už by jsme měli jít spát. " vyhrkl James, když se podíval na hodinky. Bylo pár minut po půlnoci. Sice se mu ještě nechtělo spát, ale tolik informací, co se dneska dozvěděl, musel vstřebat a ještě si o tom popřemýšlet.
Když ležel v posteli myslel, že tohle je snad vtip, nebo že se zbláznil. Vždyť on ráno potká naprostou kopii sebe a domyslí si, že je to jeho syn a pak s ním večer popíjí Ohnivou whisky a baví se o Jamesově lásce, jako o pěkné holce. Tahle realita byla pro Jamese dost popletená a zmatená.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Illandris Illandris | Web | 10. dubna 2008 v 21:53 | Reagovat

Úžasná kapča. Strašně se mí líbí rozhovory s Harrym, když je to jamesův syn. Těším se na další kapču:)))

2 Simple Simple | Web | 10. dubna 2008 v 22:24 | Reagovat

som druhý supeeer...už sa teším na ďalšiu kapču...ich freue mich:D

3 charlot charlot | Web | 11. dubna 2008 v 13:51 | Reagovat

Krása Ilove it (Ať jsem multikuluturní=o)

4 romuska romuska | 11. dubna 2008 v 14:47 | Reagovat

krááásne.........som zvedava ako zareaguje Lily ked sa dozvi ze je Harry jej syn(ak sa to dozvie:))

5 Francesca Francesca | 11. dubna 2008 v 17:10 | Reagovat

Páni, už se nemůžu dočkat toho, jak Lily bude reagovat, když zjistí, že je Harry její syn.

6 Ivi Ivi | Web | 11. dubna 2008 v 18:49 | Reagovat

Kůpa!

7 veronika veronika | 11. dubna 2008 v 18:59 | Reagovat

super

8 manik manik | Web | 11. dubna 2008 v 19:10 | Reagovat

mno jo, myslím, si, že je zbytečný opakovat že je to dobrý =oD

Hezky píšeš a kapitoly přidáváš rychle, jen mi pořád vadí jejich délka a stručnost.  jinak... jak už poznamenaly holky předemnou, se těším na to, až Lily zjistí, že je Harry i její syn. Taky ještě drobnost... chtělo by to zaměřit se trošku na Harryho, myslím jakože vlastně nevíme vůbec nic o jeho době, trak to trošku rozepsat

9 Noenen Noenen | Web | 11. dubna 2008 v 20:01 | Reagovat

hezkýýýýý

10 ivuska ivuska | 11. dubna 2008 v 22:15 | Reagovat

hmmm...tak jako ja uz fakt nevim co bych mela napsat vsechno je tady uz receny takze proste suuupr kapca a tesim se na dalsi =D

11 mich mich | 12. dubna 2008 v 11:46 | Reagovat

svěěělýýý!!!!

12 Bellatrix Black Lastrange Bellatrix Black Lastrange | 12. dubna 2008 v 15:19 | Reagovat

Přidávám ve spěchu komentík...:) Takže, byla bych moc ráda, kdyby Harry nebyl takovej svatoušek, jakým ve knížkách J.K.R. někdy je...:)) Zkrátka...však víte..Jsem zvědavá jako ostatní holky na Lilyinu reakci..a mám drobný dotaz..."Sirius už nežije že?" Jen tak pro pořádek...Byla to moc hezká kapitolka a budu se těšit na další...:))

13 Lili Lili | Web | 12. dubna 2008 v 18:12 | Reagovat

chem sa ti ospravedlnit...citala som to uz davno ale necelo sa mi napisat koment lebo som sa ponahlala:(

ale kapca je suprova ako vzdy:)

14 Alien Alien | E-mail | 12. dubna 2008 v 18:54 | Reagovat

tak to je ta nejlepší povídka, kterou jsem kdy četla. Fakt senzační. Kdy bude pokráčko? Doufám, že co nejdřív, zž se fakt nemůžu dočkat.

15 Emma Emma | E-mail | Web | 1. června 2008 v 12:44 | Reagovat

JÁ SICE VIM,ŽE SE POŘÁD OPAKUJU,NO TO JE JEDNO JO A DOBRÁ KAPČA

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama