Everybody should have his own world...

Letní den

4. března 2008 v 11:29 |  Jednorázovky
Svatba-to je moje oblíbené téma.Je to prostě romantická a šťastná událost.Možná proto,že mi v poslední době štěstí v lásce moc nepřeje,snažím si to vynahradit alespoň formou povídek.No tak,snad se vám bude líbit,koukala jsem při tom na Moderní popelku :o)
Je teda dost krátká,ale není špatná.Zase připomínám,aby jste psali komentíky,je to pro mě důležitý…..Vaše Maggdinka ♥
Letní den
Emmy stála před velkým zrcadlem a zkoumala v něm svůj odraz.Na sobě měla bílé obyčejné splývavé šaty.
"Opravdová nevěsta!"usmála se za ní Lilly,která právě vešla do místnosti.
"Prosím tě,dnešní den je tvůj."odbyla ji Emmy a objala svojí kamarádku.
"Já to tak závidím!Vpadáš naprosto úchvatně."dodala Emmy a podívala se na ní.Lilly vypadala,jako princezna.Měla na sobě velkolepé sněhobílé šaty.Měly korzetový střih a dlouhé byly až pod kotníky.Vrchní část šatů byla vyšívaná stříbrnou nití a perlami.Vlasy měla sepnuté do drdolu,pouze pár pramenů jí spadalo na ramena.V ohnivě rudých vlasech měla rozházené drobné bílé kvítky.
"Já jsem tak ráda,že mi jdeš za svědka."odejmula Lilly svoji kamarádku.
"Ne,to já jsem ráda,že sis mě vybrala."šeptla jí Emmy do ucha.
"Za chvíli už to vypukne."vydechla Lilly.
"Ty to zvládneš."ujistila ji kamarádka.
Venku za domem Jakešových rodičů,na velikánské zahradě,stál altán,kolem kterého byly omotány květiny.Před altánem bylo naskládaných snad 50 židlí.Na většině z nich už seděli svatební hosté.Během chvíle si posedal i zbytek opozdilých hostů.
Jakmile se všichni usadili,odněkud z dálky se ozvala líbezná a srdce beroucí hudba.
Uličkou k altánku kráčel James,v těsném závěsu za ním Sirius,který mu šel za svědka.James,oblečený ve smokingu,se postavil před altán,ve kterém čekal oddávající.I nyní měl vlasy neupravené a rozcuchané,snažil se je sice zkrotit,ale neuspěl o moc lépe než kdykoli předtím.
"Ty to zvládneš."poplácal Sirius Dvanácteráka po zádech,když si všiml,jak nervózně přešlapuje.James se na něj vděčně podíval.
Teď hudba ještě zesílila.Za pár vteřin se v uličce vedoucí k altánu objevila nevěsta.Před ní kráčela dvě děvčátka,družičky a rozhazovaly před nevěstou na rudý koberec okvětní lístky,rudých,růžových a bílých růží.
James na ní zíral,jako na sen.Těsně za Lilly kráčela Emmy a nesla její vlečku.Všichni svatebčané,jak by na ráz zatajili dech.Otáčeli se za nevěstou a oči jim mohly vypadnout z důlků.Lilly se při chůzi zářivě usmívala na všechny strany,bylo vidět,že si to moc užívá.
Lilly došla až k Jamesovi.James jí věnoval letmé políbení na tvář,pak se postavili oba čelem k oddávajícímu a chytili se za ruce.Obřad začal.Všichni na ně koukali a usmívali se.
Po Jamesově straně seděli v první řadě Remus,který se zářivě usmíval,Peter,ten nervózně těkal očima sem a tam.Dále tu seděli Jamesovi rodiče a vedle nich Brumbál,který na to koukal s posvátnou úctou.
Po Lillyině straně seděli její rodiče,její matka plakal a smrkala do kapesníčku.Vedle nich seděla její sestra Petunie se svým manželem Vernonem.Oba se tvářili,že by tady nejraději nebyli a že přišli jenom ze slušnosti.
"Jamesi Pottere,berete si zde přítomnou Lilly Evansovou za svou manželku?Budete s ní v bohatství i chudobě,v nemoci i ve zdraví,dokud vás smrt nerozdělí?"otočil se oddávající na Jamese.
"Ano."řekl hlasitě James a usmál se na Lilly.
"A vy Lilly Evansová,berete si zde přítomného Jamese Pottera za svého manžela?Budete s ním v bohatství i chudobě,v nemoci i ve zdraví,dokud vás smrt nerozdělí?"
"Ano."odpověděla Lilly šťastně.
"Vyměňte si prosím prstýnky."pokynul oddávající.James se otočil k děvčeti,které drželo na stříbrném tácku dva prstýnky.Popadl ten menší,stříbrný,s malým drahokamem,uchopil Lillyinu levou ruku a na štíhlé prsty ho navlékl.
Lilly vzala druhý prstýnek,který na tácku zbyl.Byl větší než ten její,stříbrný a neměl žádnou ozdobu.Její jemná ručka si vzala Jamesovu levou a vsunula mu prstýnek na prsteníček.
"Prohlašuji vás za muže a ženu.Dejte si první manželské políbení."obřad byl ukončen.
James si Lilly přitiskl k sobě přímo urputně a vášnivě jí políbil.Všichni hosté vstali ze židlí a začali tleskat.James si Lilly vyzvedl do vzduch,tak,že se nedotýkala země a stále jí líbal.Pak ji položil a objal.
Sirius všechny vyzval,aby se zvedli ze židlí a pak je jedním mávnutím hůlky odsunul na stranu tak,že na trávě vznikl taneční parket.Do altánu napochodovalo pár lidí s hudebními nástroji.
"Ty jsi objednal Sudičky?"vyjekla Lilly ohromeně a nadšeně na Jamese,když si uvědomila,kdo do altánu vešel.
"Překvápko pro tebe.Vím,jak je máš ráda."šeptl jí James do ucha.
"První tanec pro novomanžele."prohlásil frontman skupiny kouzlem zesíleným hlasem.
"Smím prosit,paní Potterová?"zacukroval James a vztáhl k ní tuku.Lilly mu do ní se smíchem vložila svoji dlaň a James si jí odvedl až do středu parketu.Kapela spustila pomalou písničku a oni začali kroužit po parketě.
"Pojď si odpočinut,už mě bolí nohy."vyzvala Lilly Jamese po pěti písničkách.Společně se protlačili davem tančících a hledali nějakého jejich kamaráda,s kým by si mohli popovídat.Kolem nich vzduchem pluly láhve šampaňského a Ohnivé whisky.Pak James zahlédl své dva kamarády,popadl Lilly za ruku a začal se k nim skrz lidi brodit.
"Tady jste!"křikl Sirius,když si jich všiml.
"Kde je Peter?"podivil se James a podíval se na Rema a na Siria.
"Jo,tak to nevíme,ale myslím,že musel vypadnout už po konci obřadu,protože jsem ho tady nikde neviděl."pokrčil rameny Sirius a popadl jednu láhev šampáňa které právě proletělo kolem nich.Ze vzduchu vyčaroval čtyři skleničky a pití do nich rozlil.
"Jedna sklenička pro paní P."zazubil se Sirius a podal skleničku Lilly.
"Tak,na vás dva!"prohlásil Sirius a všichni čtyři si přiťukli.Vedle Lilly se najednou objevila Emmy.Pak se všech pět zapovídalo.
"Bože,ještě před dvěma lety,když jsme jeli naposledy do Bradavic bych si vůbec nepřipustila,že vy dva tady o dva roky déle budete spolu ve svatebním."řekla Emmy.
"Jo to já taky ne!Kdyby mi někdo tenkrát řekl že půjdu s Potterem k oltáři,asi bych ho vlastnoručně zabila."smála se Lilly.
"Tak vidíš a já si tuhle chvíli s tebou přestavoval snad stokrát."řekl James a objal ji kolem pasu.
"Hlavně ať vám to vydrží."ozval se Remus a dal si další lok ze své sklínky.
"Jo,Potter a Evansová v jednom domě."nadhodil Sirius a začal se chechtat.
"Jak Potter a Evansová,snad Potter a Potterová a ti to spolu zvládnou skvěle."opravila ho Lilly a políbila Jamese na tvář.
"Jsem zvědavej na vašeho caparta.Jestli bude po Jamesovi,tak to poteš pán bůh."zakořenil se Remus.
"Jestli naše dítě bude po Jamesovi,tak já ho napravím,aby bylo po mě."zasmála se Lilly.
"Správná volba Lilly."přitakal Sirius.
To byl Jamesův a Lillyin svatební den.Nejšťastnější den v jejich životě.Tímto svazkem zpečetili svoji lásku a o rok později se jim narodil syn Harry.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 MarryT MarryT | Web | 4. března 2008 v 12:33 | Reagovat

Krásné, ale tomu ty říkáš krátké?? podle mě je to dlouhé dost, mno tak akorát, jinak proč si to pojmenovala zrovna letní den?? já vím, já vím jsem hrozně zvědavá... ;-) sorry

2 maggdinka maggdinka | Web | 4. března 2008 v 15:00 | Reagovat

MarryT:pojmenovala jsem to tak,protože jsem zaprvé nevěděla jak to mám pojmenovat a nechtěla jsem svatba ptž by všichni hned věděli o co de a za druhé se brali v létě

3 MarryT MarryT | Web | 4. března 2008 v 16:05 | Reagovat

Maggdinka: jj moc děkuji za vysvětlení ;-)

PS: Nechtěla bys spřátelit??

4 maggdinka maggdinka | Web | 4. března 2008 v 16:18 | Reagovat

MarryT:jj klidně byla bych moc ráda

5 Ylil Ylil | Web | 15. března 2008 v 13:56 | Reagovat

superovská jednorázovka!!!

6 Veverka Veverka | 4. dubna 2008 v 22:25 | Reagovat

Co takhle nějakou novou jednorázovku? pls pls

7 luckily luckily | Web | 27. dubna 2008 v 16:23 | Reagovat

hezké, povedlo mse ti to!!! naprosto skvělé, fakt!!

8 Cajushkaa Cajushkaa | Web | 15. června 2008 v 22:19 | Reagovat

Mnooo pjeknushkee ale jedna otazocka,taka mala,nemaju byt obrucky rovnakeee??ale inaks uper kapitolka

9 bláňa bláňa | 23. června 2008 v 21:56 | Reagovat

je to krásná jednorázovka!!!

10 Alice Cullen-Hale Alice Cullen-Hale | Web | 10. února 2010 v 15:08 | Reagovat

To je sladký:-) Krásná povídka!

11 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 28. června 2012 v 21:19 | Reagovat

Roztomilý!!!! Mám ráda romantický povídky!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama