Everybody should have his own world...

Kouzelné věci

4. března 2008 v 16:30 |  Kouzelnický svět
Tohle jsem našla někde na internetu a přišlo mi to docela zajímavé,tak jsem se rozhodla to sem dát.Zdroj si ale bohužel nepamatuju……..Vaše Maggdinka ♥
Kouzelné věci:
Neviditelný plášť: Tohle je velice užitečný a vzácný čarovný předmět. Harry ho dostal od Brumbála, když byl v prvním ročníku v Bradavicích. Zdědil ho po otci a dobře ho hlídá.
Funkce: Udělá vás neviditelným. Jediná nevýhoda je, že si musíte dávat pozor,aby jste někomu nešlápli na nohu…:-P
pobertův plánek: Kompletní mapa Bradavic, kterou Harry dostal od Freda a George. Tuto mapu vyrobili Harryho otec James, jeho nejlepší kamarád Sirius Black, Remus Lupin a Peter Pettigrew, když ještě studovali v Bradavicích.
Funkce: Neaktivovaná mapa je vlastně jen čistý pergamen. Když jí chcete zobrazit, řeknete: 'Slavnostně přísahám, že jsem připraven ke každé špatnosti.. Pro smazání stačí říct: 'Neplecha ukončena.'
Kámen mudrců: Kámen mudrců je starodávná věc, o jejíchž výrobu se pokoušeli alchymisti už v dávné minulosti. Jediný současný majitel Kamene mudrců je Nicholas Flamel, Brumbálův přítel a společník.
Funkce: Kámen mudrců dokáže přeměnit každý kov na zlato. Jeho další schopností je také elixír nesmrtelnosti, který svému majitelovi zaručí nekonečný život.
Ohnivý pohár: Jinak nazývaný i "nestranný soudce' při výběru šampionů při Turnaji tří kouzelníků. Je to nahrubo otesaný dřevený pohár (číše), kterou po okrajích zdobí bílé až bělostné plamínky. Po skončení turnaje Ohnivý pohár sám od sebe zhasne a možno ho použít až na začátku dalšího turnaje, kdy se opět rozhoří.
Funkce: Jediná funkce ohnivého poháru je vybrat šampiony…
Zrcadlo z Erisedu: Toto zrcadlo Harry objevil v prvním ročníku, když náhodou vtrhl do místnosti, kde se nacházelo. Doslova ho fascinovalo, protože se v něm viděl spolu se svými mrtvými rodiči. Na Zrcadle z Erisedu je napsané: 'Um uzo rene cdr soh esavin ar peti divu desire zeldacd rzv', co vlastně odzadu znamená: V zrcadle z Erisedu uvidíte přání svého srdce, né rozumu.
Funkce: V tomto zrcadle můžete vidět svoje nejskrytější a nejtajnější přání a tužby.
Pamatováček: Malá skleněná koule s bílým až průsvitným plynem uvnitř, který se automaticky zbarví do červena když jeho majitel na něco zapomněl. Svou děravou pamětí je známý především Neville Longbottom, který tento pamatováček dostal od babičky v prvním ročníku.
Funkce: Pamatováček pomůže svému majitelovi k tomu, aby nezapomněl na něco důležitého.
Myslánka: Myslánka je kamenná mísa se starověkými magickými runami vytesanými na okraji, ze které vychází zářivé stříbřité světlo. Obsah mísy tvoří něco podobného tekutině nebo plynu, co přesně to se neví. Podle Harryho slov to vypadalo jako: Tekuté světlo.' Jedinou známou myslánku má Albus Brumbál.
Funkce: člověk prostě vhodí nadbytečné myšlenky anebo vzpomínky, do myslánky a ve volném čase je zkoumá.
Kouzelnické karty: Tyto karty pocházejí z čokoládových kouzelnických žabek. Každá karta nese jméno a popis nějakého velice slavného kouzelníka nebo čarodějky, které se něčím významným zapsali do historie. Harryho první karta byl Albus Brumbál a Ron je rád sbírá.
Funkce: Karty nemají žádnou závratnou funkci, kromě poskytování informací o slavných kouzelnících.
Hulák: Hulák je rudě zbarvený dopis, který dokáže sám předčítat text, který je v něm napsán. Problém je v tom, že ho majiteli předčítá poněkud vyšším hlasem (= křičí na celou místnost a absolutně ho nezajímá, jestli je text osobní nebo ne).
Funkce: Hulák má pokárat dotyčného nebo mu připomenout přísahu, atd. Ron Weasley dostal huláka v druhém díle za to, že ukradl létající auto a teta Petunie ho obdržela v pátém díle, kdy jí ho zaslal profesor Brumbál.
Převraceč času: Velice užitečná věcička - řetízek, který má v sobě malinké přesýpací hodiny, se kterými můžete otáčet podle libosti, dostal do nesnází již několik jeho majitelů. Převraceče má na starosti ministerstvo kouzel, protože kdyby se dostali do nepravých rukou, bylo by zle.
Funkce: Pomocí převracečů se můžete vrátit do minulosti a pozměnit jisté události. I zde však platí pravidla, a proto pamatujte: Nikdo vás nesmí vidět. Ve třetím díle dostala převraceč Hermiona Grangerová, aby se mohla zapsat na několik předmětů najednou. Později pomohl jí i Harrymu osvobodit jeho kmotra Siria.
Přenášedlo: Přenášedlem se může stát téměř jakákoli věc: od staré boty až po rezavou konvici. Důležité však je, aby věc zůstala nenápadná, protože kdyby se jí čirou náhodou dotkl nějaký mudla, mělo by ministerstvo co dělat s vymazáváním paměti. Proto se obvykle vybírají předměty, na které obyčejní lidé nesahají a které vypadají jako odložený odpad.
Funkce: Přenášedlo vás dostane na místo, které se určí předem. Obvykle pocítíte jako by vám někdo zarazil neviditelný hák do břišní oblasti a s prudkým škubnutím se přenesete. Přenášedlem byla např. stará holinka, která dopravovala na mistrovství světa ve famfrpálu nebo také pohár tří kouzelníků, jenž byl ukryt uprostřed velkého bludiště.
Weasleyovic hodiny: jsou umístěni v kuchyni, kde je na ně nejlépe vidět. Každý z rodiny Weasleyů představuje jednu ručičku, která ukazuje na různá místa, jako např.: ve škole, u zubaře, na zahradě ale také i místa jako je: vězení, ve smrtelném nebezpečí.
Funkce: Hodiny mají upozornit členy Weasleyovic rodiny, kde se každý z nich nachází. Díky těmto hodinám má Molly Weasleyová přehled o svých dětech a manželovi neustále při ruce, a proto může zasáhnout, kdyby se někdo z nich ocitl v nesnázích.
Kouzelnické šachy: jsou velice podobné naší společenské až na jeden rozdíl: figurkám dáváte příkazy vy a oni je plní. Také je to mnohem víc sadistická hra, protože pokud se náhodou ocitne vaše figurka ve špatnou chvíli na špatném poli, máte smůlu, bude nemilosrdně smetena z hrací plochy.
Funkce: Funkce kouzelnických šachů je zahrát si tak, aby vaše figurky neobdržely moc ran. Harry, Ron a Hermiona hráli proti těmto šachům "naživo", takže bylo jediné štěstí, že je Ron v šachových partiích velice zdatným hráčem.
Moudrý klobouk: je nedílnou součástí bradavického rozdělování studentů do jednotlivých kolejí. Svojí moudrost do něj vložili čtyři zakladatelé: Salazar Zmijozel, Rowena z Havraspáru, Godric Nebelvír a Helga z Mrzimoru. Když se zrovna nezařazuje, klobouk je umístěn v Brumbálově pracovně.
Funkce: Moudrý klobouk si žáci prvního ročníku nasadí na hlavu a on rozhodne, pro kterou kolej se nejvíce hodí. Brumbál jednou poznamenal, že o tom, kam budete zařazeni, nerozhodují vlastnosti, ale vaše volby a přání.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 (W)anička (W)anička | Web | 4. března 2008 v 16:42 | Reagovat

u me je bleskowka (bo hitparada) tak koukni

2 Armen Armen | 8. května 2011 v 21:00 | Reagovat

V zrcadle z Erisedu vlastně Harry vidí celou svojí rodinu. (Dědičné zelené oči.) Jinak je to dobrý :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama