Everybody should have his own world...

46.kapitola-nepoučitelná strážkyně ohně

31. března 2008 v 21:44 | MaggdiNka |  *Harry Potter-naděje umírá poslední*
Tak vidíte, jak vám jdou psát komenty, když vám člověk pohrozí, že sem jinak nedá kapitolku. Tentokrát je to zase k "HP naděje….". Tu komentujete trochu míň než ty dvě další, ale i tak, dávám vám hranici 5 komentů. Takže komentujte, nebo nepřibude žádnákapča k ničemu jinému.Snad se kapča bude líbit, jako v to doufám vždycky a pište mrtě komentů.Hezký počteníčko……….Vaše Maggdinka ♥
Nepoučitelná Strážkyně ohně
"Co to je?" nechápala Ginny a vytrhla pergamen bratrovi z ruky, aby si ho mohli s děvčaty přečíst. Hermi i Beka se postavili za ní, aby mohli číst.
Rone,
Už mě štvali ty články v Denním věštci a chci Voldemortovu šikanu ukončit. Rozhodl jsem se, že půjdu hledat Viteály. Mrzí mě, že ti píšu pouze vzkaz, ale vím, že kdybych se s tebou rozloučil osobně, že bys chtěl jít se mnou a já nemůžu dovolit, aby se někomu kvůli mně něco stalo. Tohle je můj úkol, můj osud a já ponesu jeho následky. Vím, že kdybych se s vámi měl loučit, že bych nedokázal odejít, hlavně kvůli Ginny. Strašně moc je všechny, Rebeku, Hermionu a hlavně Ginny, pozdravuj a vyřiď Ginny, že jí miluju. Vrátím se, až nastane čas.
S pozdravem Harry.
Jakmile Ginny dočetla, spadla jí čelist skoro až na zem. Hermiona i s Bekou na ní koukali a Ginny viděla, že se Bece i Hermioně v očích lesknou slzy. Jí se neleskly, ona už brečela. Ještě než dopis dočetla, rozbrečela se usedavým pláčem. Plácla sebou do křesla vedle sebe a schovala obličej do dlaní. Beka si přisedla k ní a začala jí hladit po vlasech.
"Jak to, že šel hledat Viteály bez nás? Slíbil nám to." zahudroval Ron.
"On nám nic neslíbil. Víš, že on nechtěl, abychom šli s ním. To my jsme chtěli."opravila ho Hermiona.
"Ale stejně."odsekl Ron a plácl sebou na křeslo proti Ginny.
"Ty jsi tak sobecký a bezcitný!" rozkřičela se na něj Ginny. "Harry je teď bůh ví kde, sám a bez pomoci a může se mu cokoli stát a tebe zajímá akorát to, že tě nevzal s sebou."
Ještě před snídaní šli dopis ukázat Meg a s ní pak šli i za Brumbálem. Brumbál si dopis se zájmem přečetl a s každou řádkou vypadal stále ustaraněji.
"Nevíte kam mohl jít, pane profesore?" zeptala se ho Ginny po chvíli mlčení.
"Je mi líto, ale nemám vůbec ponětí." Zavrtěl ředitel hlavou a posadil se do křesla. Několik dní hloubali nad tím, kde by Harry mohl být, ale stále na nic rozumného nemohli přijít. Od jeho odchodu už uběhlo 5 dní a Ginny, ale s ní i ostatní byli jako vyměnění. Mezi studenty se šuškalo, kde asi Harry je. Proslýchalo se, že ho znovu zajal Voldemort, jako tomu už dvakrát bylo. Někdo dokonce na škole roznesl, že je opět v Azkabanu a někdo dokonce, že v Denním věštci četl, že jeho tělo našli někde u Londýna. Ginny byla vždy z novinek vyjukaná, ale všechny se ukázaly jako pouhá fraška a drb.
Jenže i přes Harryho odchod šel život v Bradavicích stále dál a studentům sedmých ročníků se nezadržitelně blížili zkoušky OVCE. Ron, Hermiona, Ginny a Rebeka nemohli pochopit, jak mohlo existovat ještě něco takového, jak jsou zkoušky OVCE, když jejich kamarád byl bůh ví kde.
Zrovna se pomalu šinuli na hodinu obrany proti černé magii. Na tu jedinou se asi těšili, ale jen proto, že si potom mohli promluvit s Meg. Usadili se a poslouchali Maggiin výklad o kletbách, které se nepromíjejí. Oni výkladu nevěnovali přílišnou pozornost, protože většina z nich už o následcích nepromíjitelných kleteb věděli své.
Najednou se před katedrou objevili obrovské plameny, které odhodili první lavice dozadu na stěnu. V ní seděli zrovna oni čtyři. Posbírali se z trosek lavic a koukali se, co se děje. Děvčata ve třídě začala vřískat a kluci se dali na útěk. Kromě těch, kteří chodili v pátém ročníku do Brumbálovi armády. To už se z plamenů vynořila krásná, ale krutá žena. Smála se při pohledu na pobíhající studenty a u dveří pouhým mávnutím ruky vyčarovala ohnivou bariéru, takže nemohl nikdo ven.
"Tak tohle ne Gryopé, tohle je jenom mezi námi dvěma, tak ty děcka nech odejít, nemají s tím nic společného. " rozkřikla se na Strážkyni ohně naštvaně Maggie.
Beka se lekla a přiskočila k Dracovi, který jí objal a Ron si k sobě přitiskl Hermionu i Ginny.
"A pročpak? Malý dětičky se mi líběj. " zacukrovala Gryopé naoko sladce a šlehla po Maggii ohnivým bičem. Několik děvčat vyděšeně zavřísklo, ale Maggie na něco takového čekala a než se kdokoli z nich nadál, vyčarovala kolem sebe ohnivý štít. Všichni na ní udiveně koukaly s otevřenými ústy. Všichni, samozřejmě kromě Rebeky, Rona, Hermiony, Ginny a Draca. Beka se chtěla rozeběhnout mámě na pomoc, ale Draco jí pohotově chytil za pás a pevně jí držel. Maggie na nic nečekala a vrhla po Gryopé několik ohnivých koulí. Studentům mohli vypadnout oči z důlků.
"Mami! " zavřískla Beka. Všichni se teď koukli na ní. Draco od ní odlétl, jako by dostal elektrický šok. Rebeka ho trochu popálila, aby jí pustil a ona se rozeběhla matce na pomoc. Proběhla plameny, které teď obklopili Maggii a Gryopé a všichni čekali, že se spálí, ale z úst jí neunikl ani výkřik a doběhla až ke své matce. Začala spolu s ní na Strážkyni ohně vysílat ohnivé koule, ale ta je s přehledem stíhala ničit. Studenti koukali jak na jejich učitelku, tak i na jejich spolužačku, které se obě až tak po dlouhé době projevili. Ale snad nejvíc koukali na to, že Rebeka zařvala na jejich učitelku obrany proti černé magii mami.
Hermiona Ron, Ginny a Draco kroužili kolem plamenů, chtěli jim nějak pomoci, ale ani jeden se do plamenů neodvážil. Hermiona zkusila hasící kouzlo, ale to na tak silné plameny nepomohlo.
"Bek, běž ke mně do kabinetu a na stole je tam malá lahvička s lektvarem, tak mi ho přines. " zakřičela Meg na svoji dceru, když se jen o kousek vyhla další ráně ohnivým bičem. Rebeka na nic ani vteřinku nečekala a zmizela v plamenech. Její spolužáci byli ještě vyjevenější a překvapenější. Ani ne za minutu byla Rebeka zpátky a v ruce držela malou lahvičku s nějakým černočerným lektvarem.
Vtom se ozvala rána jako z děla a všude v celé učebně se zvedl prach tak silný, že nebylo vidět ani na pár metrů. Když se prach usadil všichni viděli, že Maggie leží na zemi a že její tělo olizují plameny, které ovládala Gryopé pomocí ruky. Všichni začali opět křičet a Beka na to jako uhranutá zírala. Maggii se na tváři vytvořil silně bolestivý výraz, ale z hrdla se jí nevydralo ani vyjeknutí.
"Bek. " zařval na ni Draco, který se jako první vzpamatoval a Rebeka se na něj podívala skrz vysoké plameny. "Hoď na ní tu lahvičku. Hoď to na ní! "
"Jak ale víš, že to mám hodit? " nechápala Beka.
"Slyšel jsem o tom jednou mluvit otce, že takhle pošleš Strážce ohně pryč. "
Rebeka se ještě chvíli rozmýšlela, ale když se podívala na tělo své matky, které se stále zmítalo v plamenech, ani na chvíli nezaváhala a hodila na Gryopé malou lahvičku. Chvíli zatajila dech a pak se najednou Gryopé rozplynula jako dým nad ohněm. Všechny plameny zmizely, zbyla jenom zcela ohořelá učebna. Plameny, které olizovali Maggiino tělo zmizely a Maggie zůstala nehybně ležet na zemi. Rebeka se k ní okamžitě vrhla.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Clare Clare | 1. dubna 2008 v 15:24 | Reagovat

nádherný, já už opravdu nevím co ti jinýho mým napsat... je to hezký příběh, dobře promyšlený... v každý kapče se něco děje... moc se mi to líbí a doufám že brzo něco přibude:)

2 charlot charlot | Web | 1. dubna 2008 v 15:34 | Reagovat

budu se opakovat krása nádhera  a Great =o)..............

3 Makina Makina | Web | 1. dubna 2008 v 15:58 | Reagovat

Pěkná kapča, povedla se ti

4 Danula Danula | E-mail | Web | 1. dubna 2008 v 16:10 | Reagovat

Páni, musím říct,že sem celou tuhle povídku četla jedním dechem a moc se mi líbila...už se těším na další:)

5 Ivi Ivi | 1. dubna 2008 v 20:14 | Reagovat

Jj, povedla se, hybaj pridat dalsi :D

6 Illandris Illandris | Web | 1. dubna 2008 v 20:20 | Reagovat

To byla fakt bomba, jak tam spolu bojovali, ale na začátku byla kapča trochu smutná, ale Harry už je prostě takovej:)

Tak šup šup další:D

7 romuska romuska | 2. dubna 2008 v 17:51 | Reagovat

krása.......bojovali uplne uzasne.......tesim sa na pokracko

8 maggie maggie | Web | 3. dubna 2008 v 11:27 | Reagovat

no páni, to vypadá zajímavě!!:))na tvůj blog jsem narazila náhodou, ale dost se mi zalíbil  a tahla kapča byla skvělá, akorát jak tak koukám, tak si to asi budu muset přečíst, abych pochopila, co?:D

no...né že by mi to vadila...:))

fakt bezva kapča...:)

9 Baruška=*tvoje lásKa.:P Baruška=*tvoje lásKa.:P | Web | 3. dubna 2008 v 13:14 | Reagovat

lásKo máš to tu fáák báječNý..:)ten vzHled je tKy pěKnej..:)a dííKy ti za všecKo..:-*seš moe pusááá a niKomu tě nedáám:)niKomu jen hodNejm klukům...jasný???bo ti ukradnu koloxD

10 Veverka Veverka | 3. dubna 2008 v 19:43 | Reagovat

Tak co další kapitolky k povídkám?! pls

11 janka24 janka24 | 9. srpna 2008 v 16:43 | Reagovat

no to je fakt suprové

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama