Everybody should have his own world...

44.kapitola-tajemství Maggie Greyové

26. března 2008 v 20:03 |  *Harry Potter-naděje umírá poslední*
A je tady další kapča k " HP naděje umírá poslední"…chci se téhle povídky už co nejrychleji zbavit, abych měla víc času na ty zbylé a třeba i na nové, ale počítejte s tím, že ještě nejmíň 10 kapitolek to bude. V téhle kapče je to spíš o kecání, protože Maggie jim vysvětluje vše, na co chtějí odpověď. No nezbývá mi nic jiného než doufat, že se vám to bude líbit a pro mě za odměnu nechte nějaký ten komentářek……Vaše Maggdinka ♥
Tajemství Maggie Greyové
"Tak upovídej, myslím, že nám to dlužíš. " pobídl ji Sirius už trochu naštvaně a zahlížel na ní. Maggie se jeho pohledu trochu vyděsila, protože takhle se na ní ještě nikdy nepodíval. Ona jen nasucho polkla a zhluboka se nadechla, aby mohla začít vyprávět svůj příběh.
"Gryopé vlastně souvisí i s tím, proč mi Voldy dlužil, takže to řeknu v jednom příběhu." Začala mluvit a všichni čekali co z ní teda vyleze. Snad nikdo v celé kuchyni vzrušením a očekáváním nedýchal.
"Gryopé, tedy ta ženská, co tam do mě bušila, je Strážkyně ohně. To je něco jako démon a ohnivec v jednom. Před asi devatenácti lety sloužila Voldemortovi. Patřila v jeho gardě Smrtijedů k těm nejlepším. " chvíli se odmlčela. Už teď na ní všichni vyjeveně zírali. Jak budou čučet, až jim řeknu to hlavní?pomyslela si Maggie zoufale, ale pokračovala dál.
"Voldemort na mě Gryopé poslal, aby mě zlikvidovala. Tenkrát mi bylo asi devatenáct, bylo to ještě předtím, než jsem otěhotněla. "
"Cože?" Vyjekl Sirius s Bekou naráz.
"On na tebe poslal Strážkyni ohně? " vydechl Remus šokovaně.
"Jo, protože kohokoliv jiného na mě poslal, toho jsem hravě zvládla. Napadlo ho, že proti mně nasadí někoho mě rovnocenného, dokonce ještě silnějšího a nebezpečnějšího. Musím říct, že tenhle plán vymyslel dokonale." Přikývla Meg a usrkla si ze sklenice vody, kterou jí mezitím Harry nalil a položil vedle ní na stůl.
"Jenže nebyl zas tak dokonalý a Gryopé jsem nakonec přemohla. Utekla pryč a skrývala se přede mnou a dlouho jsme o ní neslyšeli, ale potom…." Maggie se odmlčela, z nějakého důvodu nedokázala pokračovat.
"Tak co, čekáme? " pobídl ji Sirius, ale Remus ho utišil stisknutím ramene. Maggii se totiž do očí nahrnuly slzy. Všichni stáli mlčky a pozorovali jí, ale Maggie se nerozbrečela.
"Byl to asi nejhorší den v mém životě. Tedy s výjimkou toho, jak jsem se s tebou rozešla a jak zemřeli Lilly a James. " a sjela všechny přítomné pohledem. Sirius s Remem sklonili hlavy k zemi, bylo vidět, že vzpomínka na jejich dva nejlepší kamarády je opět zapálila.
"Našli mě ti Voldemortovi poskokové a zavlekli mě k němu. Bylo to strašné, myslela jsem, že zemřu. Mučil mě a chtěl mě zabít. "opět se odmlčela, protože hlas se jí třásl tak hrozně, že pokračovat nemohla. Roztřesenou rukou uchopila sklenici s vodou a opět se napila. Hrdlo měla sevřené a v ústech měla sucho.
Rebeka si sedla vedle ní na židli a něžně jí stiskla rameno, všichni viděli, že Maggie to nemá vůbec lehké. Viděli, že vzpomínání na minulost jí velice bolí. Sirius nebyl schopen jediného pohybu, nebo gesta, které by mohlo jeho milovanou uklidnit. Koukal na ní a nemohl uvěřit ničemu, co tady z jejích úst vychází. Nejvíce ho mrzelo, že mu nikdy nic neřekla.
Maggie se konečně jakžtakž vzpamatovala a znovu se nadechla, aby mohla pokračovat ve vyprávění.
"Zrovna se mě Voldemort chystal zabít, když vtom vtrhla dovnitř Gryopé, jako velká voda a samozřejmě ho vyrušila."
"To je snad dobře ne? " nechápala Beka.
"To ano, jenže jak mě uviděla, rozzuřila se ještě víc než byla, když tam přišla. Byla naštvaná na Voldyho, že jí za mnou poslal, protože ona si myslela že mě zvládne a řekněme, že jsem jí nevyprovodila zrovna ke dveřím. " při těchto slovech se Meg ušklíbla a tím zahnala úplně všechny slzy.
"No a tak se pustila do něj. " pokračovala.
"Do koho? " nechápal Ron.
"No přeci do Voldemorta, na toho byla naštvaná. " vysvětlila Maggie. Všichni na ní zírali. Byla to divná představa, jak se Voldemort pere se Strážkyní ohně.
"Pustili se do sebe. Voldemort na ní vysílal různá kouzla a Gryopé na něj zase zkoušela ty svoje tríčky. Pro Voldyho to začínalo vypadat dost bledě." Maggie se uchechtla.
"Cože, Voldemort že prohrával? " vykulil Harry oči, div mu nevypadly z důlků.
"A to mu nikdo ze Smrtijedů nepomohl? " zeptal se po něm Remus.
"Smrtijedi? " Maggie chytila ironický záchvat smíchu. "To si děláš srandu ne? Ta banda povalečů? Ti se schovali do kouta, aby se toho nemuseli účastnit a Voldy byl pěkně nakrknutej."
"No a co se dělo dál, jak to dopadlo? " pobídla matku Rebeka.
"Voldy už začal opravdu prohrávat. Gryopé byla lepší a on se docela dobře vezl. " uchechtla se opět. "Nikdo ze Smrtijedů mu nechtěl pomoci."
"Počkej, ale co ti tedy Voldemort dlužil? " přerušil ji Sirius, který už měl dost toho, jak se Maggie pořád dokola opakovala, jen aby to něčím zamluvila.
"Vždyť teď se k tomu už dostanu, Kdybys mi do toho pořád neskákal a nekecal, už by jste to dávno věděli. " odsekla Maggie, protože se jí nelíbil tón Siriova hlasu. Sirius už neřekl ani slovo, jen odklopil zrak jinam.
"Nikdo mu nepomohl a mě ho začalo být líto. " pokračovala na Siriovo přání.Tentokrát pouze šeptala, jako by se za to, co právě řekla, styděla.
"Cože, tobě bylo líto Voldemorta? " vyjekl Harry překvapeně a zároveň popuzeně a nebyl rozhodně sám, kdo na Maggii koukal jako na blázna. Meg zahanbeně sklopila oči.
"Jen si nemysli Harry, kdybych věděla co udělá Lilly a Jamesovi o dva roky později ještě bych Gryopé pomohla ho zabít. " zašeptala Meg na Harryho adresu.
"Mluv dál." Pobídl ji Remus. Harry sklopil hlavu a trochu se zastyděl.
"Když na něj vyslala jednu obzvlášť velkou ohnivou kouli, která by ho rozervala na cucky, vrhla jsem se před něj a vyčarovala jsem ohnivý štít. Tím jsem mu zachránila život. Pak jsem Gryopé poslala zpátky do nejhoroucnějších pekel, odkud je. " ukončila Maggie svůj příběh a všichni zírali, jako by je zasáhlo matoucí kouzlo.
"Ty jsi zachránila Voldemortovi život? " zeptal se Sirius po chvíli pomalu, jako by se přesvědčoval, jestli dobře slyšel. Když Maggie přikývla, Sirius chytl přímo nepříčetný záchvat smíchu.
"Já žiju se Smrtijedkou, která zachránila Voldemortovi život. " vysekal ze sebe zajíkavě. Maggie se zamračila a samozřejmě si nic nenechala líbit. "Že ti to nevadilo, když jsem díky tomu očistila tvoje jméno a zachránila Harryho z Azkabanu."
"Jo nevadilo, protože jsem nevěděl co ti dluží. Kolik máš ještě takových tajemství, kolikrát mě ještě překvapíš? " odsekl Sirius rozhořčeně.
"Ty víš že mám, měla jsem a vždycky budu mít svá tajemství. " řekla Maggie pomalu.
"Jo, jen abych příště nezjistil, že máš na ruce vytetované znamení zla."
Maggie si naštvaně vyhrnula rukáv kabátu a ukázala mu levé předloktí. "Vidíš, nic tam není. "
Všichni v místnosti je sledovali. Beka se snažila mamku tišit tím, že jí mačkala varovně rameno a Siriuse zase krotil Remus občasnou poznámkou, ale toho si ani jeden nevšímali.
"Víš, že já bych se ke Smrtijedům ani ve snu nepřidala. Po tom co udělali Lilly a Jamesovi a i kdyby žili, nikdy bych neklesla tak hluboko, abych někomu sloužila jako dobytek." Šeptla Meg potom a bylo vidět, že nemá daleko k slzám.
"Já vím. " ozval se Sirius, protože věděl, že přestřelil a že Maggie by tohle nikdy neudělala.
"Tak se příště nad sebou trochu zamysli, než něco vypustíš z pusy. Začínáš být zase takový, jako za časů ve škole. " odsekla Maggie. Siriuse tohle evidentně naštvalo a tak se otočil a vyšel z kuchyně. Aby toho nebylo málo, ještě nezapomněl pořádně prásknout dveřmi. Maggie při té ráně sebou cukla a přivřela oči.
"No a on mě za to pustil a řekl, že až budu potřebovat nějakou službu, že pokud bude moci tak mi pomůže. " dořekla po chvíli závěr svého vyprávění, protože bylo v místnosti nepříjemné ticho. Tím si ale moc nepomohla, protože jak to dořekla, ticho nastalo opět a ještě nepříjemnější.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Makina Makina | Web | 27. března 2008 v 16:50 | Reagovat

Pane jo. Božíííííí. Nádherná kapitolka. Kdy bude další....začínám být závislá

2 zuzka:) zuzka:) | 27. března 2008 v 22:23 | Reagovat

waw....supeeer....som to necakala, uplne prekvapujuce...

3 Ivi Ivi | 28. března 2008 v 14:53 | Reagovat

velmi zajimave...kdy bude dalsi???panejo,ta meg uz je jak pandorina skrinka!

4 Ivi Ivi | 28. března 2008 v 19:44 | Reagovat

sakra, už jsem tu zas...mno niic, ale jen jsem se chtela zeptat, kolik bude miit tato povidka kapitol??

5 janka24 janka24 | 9. srpna 2008 v 16:24 | Reagovat

uuuaa je to zase cool

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama