Everybody should have his own world...

33.kapitola-závan minulosti

7. března 2008 v 23:48 |  *Harry Potter-naděje umírá poslední*
Tak a jak jsem slíbila,teď zase pro změnu kapitolka z druhé povídky.Je docela dlouhá,takže máte aspoň co číst.Myslím,že se v ní děje hodně a je zlomová pro další kapitoly,takže je dost důležitá.No a jelikož je důležitá a na tuhle kapitolku hodně spoléhám,jako na "bombu"doufám že mě nezklamete a písnete pod článek komentář.Beru špatný,ale samo že hlavně ty dobrý xD no nic,tak hurá do čtení…….Vaše Maggdinka ♥
Závan minulosti
"Co tady děláš?"vykoktal Harry rozpačitě a zároveň překvapeně.
"No co,je tu ples ne?Tak proč nezajít a nepodívat se na staré spolužáky a svoji školu."
"Aha…tak to jo."přikývl Harry a odešel pryč,Ginny táhl za ruku za sebou.Ginny se na něj trochu pochybovačně a podezíravě koukala.
"Co je?"podivil se Harry,když si všiml jejího pohledu.
"Ale nic,jen se mi zdálo,že v tvém obličeji vidím cosi s dávných let."mávla rukou Ginny.
"Nepůjdeme se projít?"snažil se to Harry zamluvit a k jeho úlevě Ginny souhlasila.Vyšli spolu do Vstupní síně,ve které bylo pár studentů a několik lidí,které Harry většinou ani neznal.Přesto se za ním všichni ohlíželi,na to si on ale za tolik let už zvyknul.Pomalu šli s Ginny přes Vstupní síň a mířili ven.Nezdálo se,že by Ginny pozornost těch lidí vadila.Právě proto ji měl Harry tak rád,za jakékoli situace uměla zachovat chladnou hlavu.Vyšli ven na chladné nádvoří,ale nebýt toho,že věděli kam vždycky vycházejí ze Vstupní síně,vůbec by to tu nepoznali.
Všude kolem byly rozmístěny lavičky a sochy všelijakých zvířat a ptáků.Vedle laviček ze země,pouze pro tento večer,rostly keře s pozlaceným nádechem,takže se tady tvořili malé uličky,kudy chodili lidé.Uprostřed byla veliká fontán ze která stříkala průzračná voda a vzadu byly dokonce čtyři ledové sochy.Každá z nich zobrazovala jednoho zakladatele Bradavic.
Harry s Ginny přešli až k úplnému konci nádvoří,kudy se chodilo dolů na školní pozemky stál krásný,kytkami omotaný altán.Došli až k němu a zjistili,že v něm nikdo není.Vlezli si tedy dovnitř a usadili se na kamennou lavičku u zdi altánu.
Harry si chytil Ginniny ruce do dlaní a jednu jí políbil.
"Ginny,už dlouho jsem ti neřekl,jak moc tě miluju."dodal pak a vášnivě ji políbil.Když se od sebe odtrhli,řekl ještě. "Ještě jsem ti ani neřekl,jak ti to dnes večer sluší."
Pak vytáhl někde z hábitu hůlku,mávl s ní ve vzduchu a vyčaroval krásnou rudou růži.
"Páni."zašeptala Ginny,vzala si ji od něj a políbila ho na krk.
"Pojď,jdeme dovnitř,už ti je určitě zima."vyzval ji po chvíli Harry a oba se společně vydali zpět do hradu a do přeplněné Velké síně.
Když procházeli kolem parketu,zahlédli Maggii se Siriuse.Meg vypadala šťastně,měla položenou hlavu na Siriově rameni a se zavřenýma očima podléhala pomalé melodii.Úplně na konci,uviděli Draca a Rebeku,kteří zase tančili.Hleděli si do očí a jak se zdálo,oba si to moc užívali.
Harry s Ginny si šli sednout ke svému stolu a když tam došli,zjistili,že tam sedí Ron s Hermionou a o něčem se zarytě baví.Přidali se do jejich hovoru na téma Smrtijedi.
Po čtvrt hodině se u stolu objevili i Draco a Rebeka a posadili se.Přinesli s sebou láhev Ohnivé whisky a tak si všichni připili.Harrymu to úplně sežehlo hrdlo a cítil jak se mu po celém tělo rozlilo příjemné teplo.
K jejich stolu se prodírali Dracovi rodiče.
"Ahoj mami,ahoj tati.Hledal jsem vás a vy nikde."vyhrkl Draco,když došli až k nim.
"Jsme tady už od začátku."pravila jeho matka měkce.
"Ano,ale ty máš oči pro něco zcela jiného."a sjel pohledem Rebeku,která seděla vedle něho.
"O co vám jde?"odsekl Draco úsečně na rodiče a pod stolem stiskl Rebece ruku.
"Draco,já je…"začala Narcissa Malfoyovi,ale její manžel jí skočil do řeči. "Prostě s ní nic mít nebudeš.Doufám,že už nemáš."
"A kdyby ano,tak co?"vyhrkl Draco naštvaně.
"Draco,je to dcera mého bratrance,je to tvoje příbuzná."snažila se ho uklidnit matka.
"Jako by tohle vadilo!Po celé generace se ženíte se svými příbuznými a teď to najednou vadí."
"Ale Draco…"snažila se jeho matka.
"Ne mami.Vsadím se,že kdyby to byla dcera Belly,tak je ti to úplně jedno,i kdyby to byla moje sestřenka.Tady jde o to že je to dcera Maggie a Siriuse.Abyste věděli jsou to fajn lidi,od září se ke mně chovali oba hezky,ne jako k bývalému Smrtijedovi."
"Neříkej,že s ní něco máš!Ani ze srandy!"varoval ho jeho otec naštvaně.
"Tati,abys věděl,já Rebeku miluju a jen proto že mi to přikážete vy,se jí nevzdám!"vyhrkl naštvaně Draco,vstal od stolu a utekl ven z Velké síně.Rebeka střelila pohledem nejdřív po Harrym,pak po Malfoyových a pak vyběhla za Dracem.Lucius i Narcissa pak odešli zase pryč.
"Tak to je teda síla!"vydechla Hermiona,když jim zmizely z dohledu i jejich blonďaté vlasy.
"To jo,Draco je docela odvážnej vyznat holce poprvé lásku a ještě k tomu před rodičem."kývl hlavou uznale Harry.
"Tak myslím,že v Bece teď všechno křičí radostí."konstatovala Ginny a lokla si máslového ležáku,který ležel na stole.
Rebeka vyběhla ven na nádvoří,chvíli jí trvalo než se tady zorientovala a než se vzpamatovala z nového vzhledu nádvoří.Pak vyběhla do jedné uličky,vytvořené keři a snažila se najít Draca,který se jí ve Vstupní síni vytratil.
Konečně ho našla,seděl na jedné lavičce za velikým keřem a přisedla si k němu.Draco si držel hlavu v dlaních a teprve když si sedla vedle něj a položila ruku na jeho rameno,teprve potom vzhlédl.
"Já…nechtěl jsem to říkat takhle před rodičema.Neplánoval jsem to takhle."řekl po chvíli mlčení,do kterého byl slyšet pouze hukot vody z nedaleké fontány.
"Draco."hlesla Beka a on se jí zadíval do tváře. "Je jedno,jak to řekneš,kde nebo před kým,ale záleží na tom,jestli to myslíš vážně a jestli to jde od srdce."
"Ano,od srdce to jde."přitakal Draco a pousmál se na ní.Pak se sehnul ke keři a utrhl z něj nějakou květinu a vsadil ji Rebece jemně do vlasů.
"To je na památku.Aby ti mě stále připomínala."dodal na vysvětlenou.Rebeka ho chytila za dlaň kterou stahoval zpátky od jejích vlasů a stiskla ji pevně ve svojí ruce.Draco už to nemohl vydržet,prostě udělal to,po čem toužil už dávno.Ochutnal,jak chutnají její plné rty.Dlouze a jemně jí políbil.Když přestal,čekal co Beka udělá,jestli mu jednu vrazí,nebo uteče,ale ona se na něj jen dychtivě podívala a polibek mu vrátila,teď už vášnivěji.
Ginny se procházela venku,Harry se někam vypařil a nechtěla tam být sama s Ronem a Hermionou.Nevědomky se dostala až na most,který vedl přes jezero k Zapovězenému lesu a Hybridově hájence.Procházela se pomalu a v rukou hladila růži od Harryho.
Harry se procházel v tu samou chvíli po břehu jezera,ale nebyl sám.Vedle něj kráčela ta,na kterou už zapomněl a vůbec nedoufal,že ji ještě někdy uvidí.
"Co vůbec teď po škole děláš?"zeptal se jí právě Harry.
"Učím se na léčitelku."odpověděla Cho Changová.Měla na sobě krásné krátké černé šaty a pomalu vykračovala vedle Harryho.
"Ginny nebyla moc ráda,že mě vidí,jak jste na mě narazili u toho pití."konstatovala potom.
"Proč by neměla být ráda?"divil se Harry.
"Ale já jí chápu."pokračovala Cho,jako by Harry nic neřekl. "Chápu,že si tě hlídá."
Harry se na ní tázavě podíval. "Ví,že tě může ztratit,že ty můžeš mít holku na kterou si ukážeš a proto si tě hlídá,jako oko v hlavě."vysvětlila.Pak přistoupila k němu a prudce a vášnivě ho políbila.
Ginny se zadívala na měsíc a pak na hladinu jezera pod ní.Krásně se třpytila v tom měsíčním světle.Najednou strnula úžasem a zůstala zírat s ústama dokořán.Jako by v ní něco vybouchlo,něco,čemu vždy věřila a co si vždy chránila.Shlížela dolů na líbající se dvojici a po tvářích jí stékaly slzy.Nevědomky rozevřela prsty ve kterých držela růži a ta spadla z mostu přímo na hladinu jezera,po kterém potom plula dál.
Harry otevřel oči a uviděl,že na břehu jezera se něco pohupuje na malých vlnkách.Odtrhl se od Cho a až teď si uvědomil,že to je růže.Rozhlédl se po okolí a na mostě,který byl přímo naproti němu uviděl siluetu.Siluetu,kterou moc dobře poznával.Ginny se ještě jednou na něj opovržlivě podívala a pak se dala na útěk,utíkala přes nádvoří a pak dál do hradu.
Harry,celý zděšený,se rozeběhl podél jezera k mostu za ní.Ještě se otočil na Cho a křikl. "Cho,já ti tohle dát nemohu.Mám rád Ginny."a zmizel jí z dohledu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Clare Clare | 8. března 2008 v 21:56 | Reagovat

konečně jsem tuhle povídku dočetla až sem, četla jsem ji celý den.. je nádherná, emotivní, úžasná a těším se moc na další kapču.. takhle trápit ginny a harryho... u tý části jak přišli o to miminko jsem málem brečela... opravdu moc hezká kapitolka

2 Sherina Sherina | 9. března 2008 v 8:40 | Reagovat

tak na toto stránku sem narazila teprve včera večer a tuhle povídku sem přečetla skoro na jeden zátah...je super a těším se na další kapči

3 Stesii Stesii | 9. března 2008 v 21:44 | Reagovat

dneska sem nahodou narazila na tvoji povídku ( vidim že nejsem sama kdo ji nedávno objevil :D) a je fakt úžasná , akorát mě malinko zaráží chování Voldemorta podle mě by je oba zabil hned při první příležitosti. a taky by se ginny měla o harryho trochu víc snažit, mě příde že se pořád stará jenom harry...mno ale to je na tobě :D jinak fakt skvěle píšeš a sem moooc ráda že sem na tvůj blog narazila :D tk jen tak dál, jen tak dál....

4 Pája Pája | E-mail | Web | 15. března 2008 v 16:23 | Reagovat

No tak na tuhle povídku jsem narazila teprve ráno =D zatím to jde takhle: snídaně, povídka, svačina, povídka, oběd, povídka a na další svačinu se mi už nechce, ptže je to fakt napínavý =D opravdu báječná povídka. Sice se mi to zezačátku nechtělo číst, protože je to tak dlouhý =D, ale hned jak jsem projela 1.kapitolu tak mě povídka vážně zaujala =) jen tak dál =)

5 Ivi Ivi | 28. března 2008 v 18:43 | Reagovat

mno...co na to rict???ma domnenka se potvrdila byla to cho...

6 janka24 janka24 | 9. srpna 2008 v 12:11 | Reagovat

teraz na chvíľu končím ok? ale toto...

7 Claire.m Claire.m | 19. října 2008 v 8:57 | Reagovat

Tyjo, tohle je fakt dobrý. Ta Cho je taková ku... no, radši to ani nedopovím. :D

8 Ajka Ajka | Web | 1. února 2010 v 21:16 | Reagovat

Souhlasim s claire, ja tu cho nensasim, ku*** jenda za***!!! Pardom, že jsem sprosta, ale nemuzu si pomoct!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama