Everybody should have his own world...

32.kapitola-ples

7. března 2008 v 13:59 |  *Harry Potter-naděje umírá poslední*
Konečně jsem se dokopala napsat další kapitolku k mojí první kapitolovce.Tahle kapitolka není nijak závratná,ale mě se docela líbí.Ale hlavně mě zajímá,jestli se líbí vám,takže pro mě pište komentáře.Je dost krátká,ale příští kapitolka naopak bude dost dlouhá….Vaše Maggdinka ♥
Ples
Zbylé dva týdny utekly jako voda a už tu byla sobota.Všichni studenti právě seděli u oběda,odpolední vyučování odpadalo,kvůli tomu,že učitelé museli připravit velkou síň na ples a studenti se museli připravit.Ve Velké síni to šumělo vzrušeným šeptem,všichni studenti se bavili o dnešním večeru.Všichni,hlavně děvčata,se moc těšili.
Když dojedli,Brumbál vstal a promluvil k nim. "Drazí studenti,očekávám vás zde v osm hodin.V osm hodin bude slavnostní zahájení.Doufám,že jste pozvali co nejvíce přátel a příbuzných,aby to tu pořádně žilo.Tak běžte!Musíte se připravit.Jsem zvědav,kolik roztodivných šatů,dnes večer uvidím."
Jak Brumbál domluvil,všichni se začali zvedat a bleskově se odebírali do svých kolejí.
"Tak ve třičtvtě na osm ve Vstupní síni."křikl ještě Harry na Ginny než zmizela na schodech do ložnice.
"Ty,hele."otočil se Ron na Harryho,když se o půl sedmé převlékali do svých společenských hábitů. "Já jsem tak nervózní."
"Čeho se bojíš?Hermiona bude skvělá a určitě jí to bude slušet,jako posledně."přesvědčoval Harry Rona a jak se zdálo,jeho to trochu uklidnilo.
Harry s Ronem čekali ve Vstupní síni ještě pět minut před dohodnutým čase.Oba byli pořádně napjatí a každou chvíli pokukovali po schodišti,když se na něm někdo objevil.
"Ehm…ahoj."pozdravil je kdosi a když se otočili,uviděli Draca Malfoye.
"Ahoj."pozdravil zvesela Harry.
"Nazdar."zabručel Ron,Draca neměl rád ani teď.Ještě nezapomněl na ty věci co jim dříve provedl,nebo řekl.
"Tak kde jsou?"čertil se Ron,když bylo za deset minut osm.
Najednou Harrymu i Dracovi poklesla čelist a dívali se nahoru na patu schodiště,jako u vytržení.Když neodpovídali,Ron se na ně otočil a zůstal stát,jako solný sloup.Na patě schodiště stály Hermiona a Beka.
Hermiona na sobě měla úžasné stříbřité šaty prošívané různými vzory stříbrnou nití.Délka šatů sahala nad kolena a zbytek,do půlky lýtek,visely stříbrné nitě.Model byl ušitý bez rukávů.Vlasy měla sepnuté pouze ty vrchní,spodní jí spadaly až do půlky zad.Moc jí to slušel.
Dech Harrymu ale vyrazila Rebeka.Nikdy předtím ji takhle neviděl,byla okouzlující.Šaty měly temně fialovou barvu,krásně jí ladily k vlasům i pleti.Neměly ramínka,ale byly uvázány za krkem.Délkou sahaly až po kotníky,ale směrem k vnitřní straně stehen se střih svažoval nahoru.Na koncích obruby šatů byla látky,nepravidelně nastříhaná,podobná hedvábí.Vlasy měla svázané do slušivého drdolu.Draco na ní zíral,jako by poprvé v životě viděl holku.
Děvčata sešla plavým krokem dolů ze schodů,obě měly boty na podpatku.
Beka došla k Dracovi a ten jí věnoval letmý polibek na tvář.Ron udělal s Hermionou to samé.
"Kde máte Ginny?"zajímal se Harry a otočil se na holky.
"Byla v koupelně.Křičeli jsme na ní,že už je nejvyšší čas,ale ona řekla,že přijde za chvíli,ať nečekáme."odpověděla mu Hermiona a pokrčila rameny.Harry se co chvíli díval na hodinky.Bylo už za sedm minut osm.
"Takhle nechytneme žádné místo."zahudroval Ron,když Ginny pořád nešla.
"Ahoj vy!"pozdravil je někdo za jejich zády a všichni se naráz otočili.Před nimi stály někdejší nebelvírské střelkyně Angelina Katie a Alice.Všechny tři na sobě měli krátké večerní šaty.
"Čau holky!"pozdravil je vesele Harry a šel se s nimi přivítat.
"Harry,to je tvoje nová holka?"zeptala se Angelina a ukázala na Rebeku,která stála vedle něj.
"Kdepak,ta má tadyhle Draca.To je moje sestřenka Rebeka."
"Čauky."ozvalo se za děvčaty.V dubové bráně stáli Fred a George.
Pomalu se to vedle nich začalo zaplňovat samými známými tvářemi.Už tu stáli i pan a paní Weasleyovi,Bill a Fleur a zrovna přišli Remus s Tonksovou.
"Jé,ty už máš ale bříško!"rozplývala se Hermiona při pohledu na Nym.
"To jo,připadám si jako vzducholoď,ještě k tomu tyhle šaty."odfrkla si Tonksová a chytila se za záda.
"Vždyť ty máš rodit už za chvíli."řekla udiveně Beka,protože nikdo nepočítal s tím,že Tonksová přijde taky.
"Jo,za dva týdny,ale to mrně si musí počkat do termínu,tohle bych si přece nemohla nechat ujít."
Najednou Fred obdivně písknul.Všichni se otočili a údivem úplně oněměli.Bylo za pět minut osm a k nim scházela po schodech dolů Ginny.Paní Weasleyové se zalily oči slzami a manžel ji objal kolem ramen.
"Páni!"vydechla Tonksová a všichni jí museli dát za pravdu.
Ginny na sobě měla šarlatově rudé šaty,u okrajů se zlatým lemováním.Šaty byly bez ramínek,obyčejně střižené pod rameny.Na co ale všichni koukali byl vysoký rozparek na levé noze,který se táhl od kotníku až nahoru ke konci stehna.Na nohách měla stříbrné řemínkové boty na vysokém podpatku.Rezavé vlasy měla zakroucené do jakéhosi těžkého drdolu,jen pár pramínků jí nepravidelně po ramenech a dál na záda.Ladným a pomalým krokem scházela dolů.Udivené výrazy nebraly konce.
Ginny došla k Harrymu,ten jí vášnivě políbil a vyzdvihl ji do vzduchu.
"Jako princezna."vydechla její matka a objala ji,když ji Harry položil na zem.
"Tak půjdeme ne?"řekla Ginny,jakoby mimochodem a s Harrym za ruku vyrazili jako první do Velké síně.Ve Velké síni už byla většina studentů a pozvaných lidí a teď se všechny zraky upnuly na Ginny a na Harryho.
Kluci zírali na Ginny jako u vytržení a záviděli Harrymu,že je tu s ní.Holky zase záviděly Ginny Harryho a její nádherné šaty a vzhled.Harry s Ginny,v těsném závěsu s ostatními,přešli ke stolu,který byl skoro vzadu.Posedali si k posledním čtyřem stolům,které tu zbyly.
Najednou se po celé síni strhl vzrušený šepot a místy i vřískot a řev.Do dveří totiž vkročila Maggie,v krásných dlouhých černých šatech,za ruku se Siriem.Dělali jako by se nic nedělo a prošli celou velkou síní,která uprostřed byla prázdná a vznikl zde taneční parket,až ke stolu,kde seděli všichni učitelé.
"Táta je teda docela odvážnej a máma taky."konstatovala vedle Harryho potichu Beka.Podivná dvojce se usadila vedle Brumbála.Ten vstal k proslovu. "Nebojte,nepřišel nám sem vrah.Sirius Black je nevinný.Proto se nebojte a užívejte si.Ples je zahájen."
Na malé jeviště u parketu nastoupila kapela Sudičky a spustila krásnou a pomalou písničku.
Harry,jakmile začali hrát,vstal a vyzval Ginny k tanci.Propletli se mezi stoly až k parketu a postavili se doprostřed.Jednou ruku Ginny položila Harrymu do dlaně a druhou na rameno.Harry druhou rukou chytil za bok.Začali pomalu kroužit po parketě a stovky očí se na ně koukali,ale jim to nevadilo.Užívali si téhle krásné chvíle.
Po dvou minutách se k nim přidali Draco s Bekou a Ron s Hermionou.Postupně se na parket nahrnuly desítky párů.
Když písnička končila,Harry Ginny něžně políbil a dál se vrtěli do rytmu.
"Pojď se něčeho napít."vyzvala Ginny Harryho již po desáté protancované písničce.Chytila ho za ruku a táhla ho pryč ke stolu,na kterém stálo občerstvení a pití.Bylo tady všeho dostatek,domácí skřítci se dnes v kuchyni činili.Za minutu se k nim přidali i zadýchaný Ron s Hermionou,těsně za nimi přišli i Draco s Rebekou.Všichni si nalili máslový ležák a přiťukli si.
"Ahoj Harry."ozval se slabý hlásek za jejich zády.Harry se prudce otočil a zůstal stát,jako u vytržení.Zíral na tu osobu před sebou,jako by byla z Marsu.Vůbec ho nenapadlo,že ji tady dnes uvidí.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Makina Makina | Web | 7. března 2008 v 19:49 | Reagovat

AAAAAA to je konec....se du picnout, za to se nemůžu stydět ani já. Jinak nádherná kapitolka

2 Maggdinka Maggdinka | Web | 7. března 2008 v 19:57 | Reagovat

Makina:moc jsem nepochopila,jak jsi to myslela,že za to se nemůžeš stydět ani ty

3 Ivi Ivi | 28. března 2008 v 18:39 | Reagovat

???a kdo???teda takhle preriznout konec...jinak bezim na dalsi doufam ze to nebude ten,kdo myslim (spis ta mno...)

4 janka24 janka24 | 9. srpna 2008 v 12:02 | Reagovat

Suprové hurááá

5 Ammy Ammy | 14. května 2011 v 20:18 | Reagovat

Opravdu hezké, ale našla sem vadu na kráse. Není divné že Harry a Ginny měly spolu děcko, který umřelo a rozešly se?? A ted spolu chodí??? divné. Nepřírodní a omluv mě troch Amatérské. jinak hezké

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama