Everybody should have his own world...

22.kapitola-vánoční překvapení

28. března 2008 v 21:45 |  *Volání srdce*
No a je tady další kapča k " Volání srdce, omlouvám se, ale blog.cz mi nějako vypověděl službičku na chvíli. Ale to je jedno, protože už jsem tady s novou kapčou. Tahle kapča je dost smutná, skoro jsem u ní brečela, jen když jsem si to po sobě pročítala. Já vím, jsem s tím už strašná, ale prostě mě tohle téma jde psát a popisovat asi nejlépe, ale to musíte posoudit vy. Připomínám, aby jste psali komentáře a doufám, že se vám kapča bude líbit……..Vaše Maggdinka ♥
Vánoční překvapení
Konečně byl víkend a to pro studenty Bradavic znamenalo dva týdny volna, protože hned v pondělí byl štědrý den a oni měli vánoční volno. Dnes byla sobota 22. prosince a studenti se většinou vyvalovali ve společenských místnostech svých kolejí a ti více otužilejší chodili ven a koulovali se, protože se sněhem se teď před vánoci roztrhl pytel.Poberti a holky seděli ve společence, právě se před hodinou vrátili z jedné sněhové bitvy celí mokří. Převlékli se a teď relaxovali před teploučkým krbem v jejich oblíbených křeslech.
James a Sirius se opět o něčem hlasitě bavili a každou chvíli se něčemu smáli. Lilly naproti tomu zase každou chvíli kroutila očima, protože ji ti dva štvali. Sirius měl na hlavě santovskou červenobílou čepici, kterou měl elegantně nasazenou na svých dlouhých tmavých vlasech. Maggie na něm mohla oči nechat, protože jí přišel v té čepici děsně sexy, kdežto Lilly si myslela že je jako dítě.
"Můžete toho už nechat? " Lillyina trpělivost už dosáhla vrcholu.
"Ale no tak Li…-teda Evansová, nevaž se, odvaž se! " popíchl ji Sirius a snažil se jí svojí čepici nasadit na hlavu. Lilly se naštvala, hodila jeho čepici na zem a vyběhla po schodech do svojí ložnice.
"Co jí je? " vyvalil oči Sirius.
"Nediv se, je to prostě ta stará Lilly Evansová, jakou jsme znali. " pokrčila Maggie rameny a čepici mu narazila, až mu sklouzla přes oči.
Druhý den se Lilly večer procházela po chodbě, to byl jeden z jejích zvyků, které si pamatovala, protože to dělala už v šestém ročníku. Byla primuska a tak se bát nemusela, že jí tady někdo načapá takhle pozdě po večerce.
Byla právě ve třetím patře a pomalu se tudy šourala, zamýšlela se nad tím, co se tady dělo, než ztratila paměť. Ze zamyšlení jí vytrhly až vzlyky, které se linuly přes celý tichý hrad a ozývali se odněkud z vyšších pater.
Lilly to dost zaskočilo, nečekala, že tu někdo bude, když byla skoro půlnoc a ještě k tomu, že tady bude někdo jen tak na chodbě vzlykat a riskovat, že ho chytí Filch, nebo někdo z učitelů. Lilly teď už skoro klusala a běžela po zvuku vzlyků. Konečně doběhla do příslušného patra a zarazila se, jakmile zatočila za roh.
Ten, koho tam viděla brečet a vzlykat jí naprosto vyrazil dech. Nikdy by nevěřila, že tady uvidí zrovna jeho. Pomalu se k němu přibližovala, jako by se bála, že se něco stane. Ale nic se nestalo. On tam dál nehnutě seděl a vzlykal a její přítomnost nebral ani v nejmenším na vědomí. Teď si k němu opatrně sedla na schody, něco jí k němu táhlo, když ho takhle viděla. Teď jí něco říkalo, aby ho odejmula kolem ramen a ona to udělala. Až teď si jí všimnul a polekaně sebou škubnul.
Uslzenýma a opuchlýma očima se jí zapil do těch smaragdů a ona se úplně lekla. Ty jindy oříškově hnědé oči, byly teď jako po povodni a rozčepýřené vlasy byly rozčepýřené ještě víc než jindy. Lilly jeho rameno stiskla ještě víc. Zajímalo jí, co ho tak rozplakalo, ale ani v nejmenším se ho nechtěla ptát. Nechala ho, aby jí obejmul a ona objímala jeho. Co mohlo nejslavnějšího kapitána famfrpálového Nebelvírského družstva takhle rozplakat?
"Nemusíš tady sedět se mnou. " řekl James po chvíli ochraptělým hlasem.
"Ne, mě to nevadí. " šeptla Lilly a nechala Jamese, aby si opět na její rameno položil hlavu. Jeho slzy kanuly po Lillyiných vlasech, ale Lilly to nevadilo, což jí dost udivilo.
"Jamesi. " Lilly mu poprvé od té její ztráty paměti řekla jménem. Jamese to zaujalo a vzhlédl k ní s uplakaným výrazem.
"Nechtěl bys mi říct, proč tady brečíš. Vím, nic mi do toho není, ale uleví se ti, uvidíš. " na Jamese její slova zapůsobila. Ona se o něj zajímá jen tak, i když ztratila paměť a Pottera nenávidí! James jí podal zmuchlaný a zmáčený dopis, který držel do té doby v ruce.
"Poslal mi ho Brumbál, že mu to prý někdo z ministerstva řekl. " dodal James a Lilly si od něj ten kus pergamenu vzala a začetla se.
Drahý Jamesi!
Mám pro tebe přímo zdrcující a hroznou zprávu. Je mi líto, že Ti to musím psát, ale bohužel jsem teď mimo školu. Pracovník ministerstva ke mně dnes poslal sovu se strašným dopisem. Tvé rodiče našli dne 18. prosince u vás doma mrtvé. Nad vaším domem v Godrikově Dole viselo Znamení zla. Tímto ti vyslovuji moji nejhlubší upřímnou soustrast. Jack a Lizz byli výjimeční lidé.
S přáním pevných nervů a jen toho nejlepšího Tvůj Albus Brumbál
Lilly se na Jamese zhrozeně podívala. Nedokázala si ani ve snu představit, jak se teď asi cítí a ani se mu nedivila, proč ten potok slz. Soucitně se na něj podívala a viděla, že zase brečí.
"Jamesi, to je mi moc líto. " špitla Lilly, protože nedokázala svoji upřímnou lítost vyjádřit slovy. Otočila si ho k sobě, aby byl k ní čelem a pevně si ho k sobě přitiskla. Tohle na Jamese působilo stokrát lépe, než jakákoliv slova útěchy, konečně zase cítil její hřejivou náruč a její objetí na něj působilo, jako náplast na zlomené srdce.
"Jamesi, já si ani nedovedu představit, jak ti teď je, ale uvidíš, všechno bude časem lepší. " snažila se Lilly najít ta správná slova.
"Ano, ale už je toho na mě moc. Nejdříve ta tvoje ztráta paměti a teď tohle, co to bude příště? " vyrazil ze sebe James přerývaně.
Lilly na něj nechápavě koukala. Proč se ho tolik dotkla ztráta její paměti? Nechápala to, v poslední době nechápala skoro nic. Například to, proč jí najednou Black někdy říká jménem, když to nikdy dřív nedělal. Změnilo se snad něco, za ty tři měsíce? Stalo se něco na co si teď nemohla vzpomenout?
"Neřeš to, je to teď jedno. " řekl James, když viděl, že Lilly nad jeho slovy přemýšlí.
"Já to chci řešit. Chci řešit věci, které se stali, ale na které si nepamatuji. Víš jaké to je, když máš úplné okno a nevíš, co se celé tři měsíce dělo? " odbyla ho Lilly. James se na ní podíval pohledem plným utrpení, který měl ale jen pramálo společného se smrtí jeho rodičů. Lilly zkrátka nic nechápala, ale už se ho na nic neptala.
Seděli tam mlčky ještě dlouho, nepadlo mezi nimi ani slovo, ale ani jednomu to nevadilo.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 romuska romuska | 28. března 2008 v 22:43 | Reagovat

takéé smutnéé........ty toho chudačika tááák trapiš:(((.......a inak pekny nový lay:)

2 Peggy Peggy | Web | 28. března 2008 v 23:02 | Reagovat

ahoj, moc ráda se spřátelím =)

3 Makina Makina | Web | 29. března 2008 v 2:58 | Reagovat

No pááni další pěkná kapitolka

4 MarryT MarryT | Web | 29. března 2008 v 7:44 | Reagovat

super kapitolka, vždy se těším co si nachystáš příště ;-)

5 Lili Lili | Web | 29. března 2008 v 9:52 | Reagovat

chudacik Jimmi najpr Lily strati pamet a teraz mu zomru obaja rodicia:(

6 Ivi Ivi | 29. března 2008 v 10:41 | Reagovat

presne no...posledni dobou...no neni to na neho trosku moc?doufam ze si lily vzpomene...

7 Pája Pája | E-mail | Web | 29. března 2008 v 18:12 | Reagovat

no to bylo nádherně smutný :) už aby se Lilly vrátila paměť. Pro Jamese to musí být fakt strašný :(

8 pepenka5 pepenka5 | E-mail | Web | 30. března 2008 v 19:28 | Reagovat

Takžééééé... ja som po 1 000 000 rokoch zavítala k tebe na blog.Najprv by som ti chcela vyjadriť úžas nad designom.Je vééééľmi pekný.Ale ja nebudem chodiť okolo horúcej kaše a prejdem ku kapitole.Hmmm...som rada, že Lily obejmula Jamesa...už aby sa jej vrátili myšlinky a aby si smomenula na to, ako ju James zachránil, ako sa s ním bozkávala a ako ho mala rada.le teraz idem kritizovať.Trošku ma zarmútilo že ty kvôli tomu, aby Lily Jamesa obejmula tak si nechala zabiť jeho rodičov.Trošku sa ti to zdá prehnené nie?Oni sa mohli stretnúť aj ináč.

Prepáč, že som ťa kritizovala ale inak sa to nedá.Proste nemôžeš byť stále chválená.Ale ja už končím.Poriadne som sa rozpísala... prajem ti veľa úspechov v SONB a aby si rýchlo napísala novú kapču.

9 jaja jaja | 30. března 2008 v 20:51 | Reagovat

krasna kapitolka..dufam ze si lily coskoro spomenie..neveim sa dockat dalsej kapitolky :)

10 Bella Bella | 1. dubna 2008 v 21:40 | Reagovat

páni moc krásné ,ale vážne ho moc trapis :-(

11 Gigi Gigi | Web | 11. července 2008 v 17:10 | Reagovat

noooooooo...tak to je teda mazec...omg, já se divím, že se James ještě upe psychicky nezhroutil...bobeš...takové smutné:-( ale tak ještě že tam má Lily:-) teď si ještě musí na všechno vzpomenout a bude to ok:-)

12 martnka martnka | Web | 20. července 2008 v 22:26 | Reagovat

co máš proti jimmymu že ho tak trápíš?je to užas povidka, upe mě to bere za srdíčko, jen ta lily mohla jamese políbit, když byl tak na dně ne?Já bych to rozhodně udělala:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama