Everybody should have his own world...

21.kapitola-Pottere, ty hovado!

26. března 2008 v 21:52 |  *Volání srdce*
Tadááá, je tady další kapča k " Volání srdce, protože už jsem žádnou dlouho nenapsala. Teď nečekejte nijak moc vtipné. James se velice trápí( kdo by se taky netrápil, kdyby jeho dlouho dobývaná láska ztratila paměť)
Je to prostě smutný a jakoby se vracíme zase na začátek toho všeho a postupně uvidíte, jak si James zase namlouvá Lilly.Moc se omlouvám, kapitolka je taková o ničem a je strašně krátká.Jinak přeju hezký počteníčko a snad se vám to bude líbit a vy se mi odměníte tou nejlepší odměnou pro mě-komentama………Vaše Maggdinka ♥
Pottere, ty hovado!
Lilly pustili chvíli před vánoci. Bylo 18. prosince a 22. prosince jim začínali vánoční volno. Maggie s Lucy jí ráno provázely na snídani. S Jamesem se domluvili, že bude lepší, když tam půjdou každý zvlášť, aby se Lilly nevytočila hned na začátku.
"A pamatuj. " otočil se Remus na Jimmyho, když scházeli po mramorovém schodišti dolů do Velké síně na snídani. "Nehádej se s ní. Moc si jí nevšímej, aby se s tebou zbytečně nehádala a pak si všimne, že nejsi takový jako na konci šestého ročníku."
"Ale já takový nejsem! Já jsem se změnil, už nejsem jako v šesťáku. " bránil se James, protože nic nepochopil. Nepochopil jak to Remus myslel.
"Já vím, ale ona to neví, chápej! " vysvětlil mu Remus a trochu při tom protočil panenky.
"Jo takhle! Už to chápu. " Jamesovi se nadšeně rozzářili oči. "Reme, ty jsi génius."
Vešli do Velké síně a James pohledem zabrousil ke konci stolu. Kde seděla Lilly s Maggii a Lucy. Rysy tváře mu ztvrdly. Zastesklo se mu, bylo mu smutno, jako by byla od něj Lilly na míle daleko, jenže nejhorší na tom bylo, že seděla jen pár desítek metrů od něj a stejně věděl, že jí nemůže mít. Chyběli mu její rty, její ruce, její vlasy a její doteky.
Když vešli, Lilly se také otočila, jak zahlédla Jamese, v její tváři se zračilo něco zvláštního. Nebyla to nenávist, nebo opovržení, které by od ní James teď čekal. Ale ani to nebyla jeho vytoužená něha a láska. Bylo to něco, jako by si snad útržkovitě vzpomínala, ale stejně nevěděla. Po chvíli se od něj ale odvrátila. Celou tu dobu ji pozorovala Maggie s Lucy. Které seděli naproti ní a když se Lilly začala nepřítomně ňoumat v kaši Maggie Lucy pošeptla. "Viděla jsi to? "
"Jo, vypadá to,jako by si na něco vzpomínala. " přikývla Lucy prozkoumala znovu Lilly.
"Lilly." Začala pomalu a opatrně Meg a zadívala se na svojí rudovlasou kamarádku. Lilly se na ní po chvilce podívala, jako by si právě uvědomila, že na ní někdo promluvil.
"Proč jsi koukala na Jamese?"pokračovala Maggie. Lilly si najednou se zájmem začala zkoumat zbytky ovesné kaše a za boha nechtěla pohlédnout na holky a odpovědět.
" Tak co, co tě tolik zaujalo na Potterovi?"pokračovala tentokrát po Maggii Lucy. Lilly stále neodpovídala, ale pak se na ně podívala a vysvětlila jim to.
"Zdálo se mi, jako že ho vidím ráda. Prostě že ho ráda vidím a měla jsem v jednu krátkou chvíli chuť jít za ním a políbit ho na přivítanou."
"A proč jsi nešla?"vyhrkla Lucy trochu neopatrně.
"A proč bych jako měla? Copak jsem nějaká taková, abych tady líbala přede všemi Pottera?" Lilly se na svojí kamarádku rozčílila a obě i s Maggií radši zmlkly. Když se od nich Lilly odvrátila, nenápadně se na sebe podívali, pousmály se a mrkly.
Poté se odebrali s Lilly na první hodinu. Měli zrovna přeměňování a protože profesor Brumbál informoval všechny své kolegy o tom, co se Lilly přihodilo, nekladli na ní žádné nároky a prakticky si jí nevšímali. Lilly nehnutě a tiše seděla a zapisovala si to, o em někdo z profesorů mluvil.
Lilly nic ani nepřišlo divné, jenom někdy, když chtěl nějaký profesor po někom nějaké kouzlo, které neuměla ani ona. Jinak ale vše, k úlevě ostatních, probíhalo skvěle. Dokonce i James spolupracoval a Lilly si nevšímal. Jenže všichni viděli, že mu to činí veliké potíže, jenže na druhou stranu věděl, že kdyby na ní promluvil, tak by se na něj akorát rozkřičela.
Dnes byl čtvrtek a studenti pracovali na posledním úkolu, protože zítra měli poslední předvánoční hodinu. Kluci tady výjimečně seděli s holkama a Lilly ani neprotestovala, protože neměla na co, jelikož James za celou dobu ani necekl.
"Dvanácteráku ty jsi na vánoce doma?"otočil se právě na Jamese Sirius, když už měli všichni dopsáno. Tedy, spíš opsáno, od Remuse.
"Ne,budu tady. Jsme v Bradavicích naposledy a já si tu chci užít co nejvíce chviliček."odpověděl James, ale neodtrhl oči od krbu, ve kterém až doteď zkoumal oheň.Lilly už delší dobu Jamese pozorovala. To, jak se choval poslední dobou, jí zaráželo. Už to nebyl ten otravný a ukecaný Potter. Teď už moc nemluvil a když už mluvil, tak klidně a neříkal samé blbosti, jako dřív.
"Jasně, my tady budeme taky, už jsme se s Lucy dohodli. A co ty Lilly, ještě jsi se nevyjádřila."vyhrkla Maggie a všichni se podívali na Lilly, i James jí po očku pozoroval.
"Nevím."šeptla dost potichu a zadívala se také do ohně, jako předtím James. "Ale asi ano. Rodiče to snad pochopí."přikývla potom.
"Tak to je super! To si to užijeme všichni spolu!"zaradoval se Remus. Lilly se na něj trochu zaraženě podívala, ale nic neřekla. Kdyby něco takového řekl Potter nebo Black, tak už by je sjela nějakou poznámkou, ale Rema nechala napokoji.
"No nic, lidi jdu si lehnout. Tak dobrou noc." Maggie vstala a ještě věnovala dlouhé políbení Siriovi.
"Počkej, jdu s tebou." Zarazila ji Lilly, když už Meg byla skoro v půlce společenky.Meg se zastavila a čekala na ní. Lilly vstala a prosmýkla se kolem křesel, v posledním křesle seděl James.Lilly prošla i kolem něj a najednou PRÁSK.
"Pottere, ty hovado!"zařvala Lilly a vlepila Jamesovi takovou facku, že kdyby stál, tak by snad teď ležel na zemi. Jimmy si mnul zraněnou tvář a Lilly, aniž by řekla cokoliv dalšího vyběhla rozhořčeně nahoru po schodech do své ložnice.
"Cos jí proboha udělal?"spérovala ho Maggie, jak se za Lilly zaklaply dveře.
"Já…"zakoktal James a zkoumal uhlíky v ohništi. "Sáhl jsem jí na zadek."
"Dobře!"vykřikl Sirius. "James Potter se nikdy nezapře!"
"To není moc dobře Siri, ona se teď akorát na něj víc naštvala, ale na snídani dneska ráno si na něco vzpomněla."zpražila Meg svého kluka a společně s Lucy všem vypověděly, co jim dnes ráno Lilly říkala. James se zdál být nesmírně šťastný.
Lilly si v pokoji sedla naštvaně na postel. Co si to ten Potter dovoluje?ptala se sama sebe. Na druhou stranu si ale musela přiznat, a docela jí to znepokojovalo, že se jí to ani tolik neprotivilo. Spíše naopak, že se jí to líbilo. Nevěděla, proč reagovala takhle přehnaně a hlavně nechápala, proč se James změnil jak sám tak i v jejích očích.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Baruška=*tvoje lásKa.:P Baruška=*tvoje lásKa.:P | Web | 27. března 2008 v 12:54 | Reagovat

pusooo musíš sem dát příběh o pomikymxDpamatuješ..xD:-*miluju tě blááásííNku..=*a veLikoNoce 4ever:-*

2 Clare Clare | 27. března 2008 v 13:24 | Reagovat

no jo james, ten aby si nešáhl... líbí se mi jak si popsala pocity lily, jak byla zmatená.. to bylo moc hezký... tak ještě chvíli je trap, já vím jsem hrozná, ale když ono je to tak napínavý...

3 charlot charlot | Web | 27. března 2008 v 15:14 | Reagovat

Spřátelím moc ráda adíky za kompliment.

Ps:Ty chyby...no já vím ,ale já píšu s nějak zapomínám na gramatiku

4 Makina Makina | Web | 27. března 2008 v 16:58 | Reagovat

Krásná kapitolka už se těším na další......

5 MarryT MarryT | Web | 27. března 2008 v 17:17 | Reagovat

Mno začíná to být dost zajímavé ;-) jen tak dál ;-)

6 romuska romuska | 27. března 2008 v 19:46 | Reagovat

zaujimave..........ale prosim uz toho Jimmyho postupne prestan tak trapit:(

7 zuzka:) zuzka:) | 27. března 2008 v 22:38 | Reagovat

jeeej.... to bolo take smutnucke, ale inak pekna kapitola....

8 Lili Lili | Web | 28. března 2008 v 13:12 | Reagovat

to by nebol James aby daco take take nespravil...super tesim sa na pokracko!

9 Ivi Ivi | 28. března 2008 v 13:54 | Reagovat

to by nebyl james aby na ni nesahnul...jinak doufam, ze si pak lily nakonec vzpomene...sevika nevyloucily???hruuza

10 Emma Emma | E-mail | Web | 1. června 2008 v 20:05 | Reagovat

LILLY,KONEČNĚ SI UŽ VZPOMEŇ,COPAK NEVIDÍŠ CO DĚLÁŠ???

11 Gigi Gigi | Web | 11. července 2008 v 17:04 | Reagovat

:-D:-D:-D ten konec byl úžasný...Pottere, ty hovado:-D stará známá Lily...no,ale už by si mohla holka vzpomenout or se jí James utrápí...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama