Everybody should have his own world...

13.kapitola-tajemství

8. března 2008 v 14:49 |  *Volání srdce*
No a je tu opět další kapitolka,protože brácha šel do práce.Ha do Cinestaru…no,tahle kapitolka je taková neurčitá.No nevim,mám z rozporuplné pocity,ale tak uvidíme no.Musíte mi pomoct!Musíte psát komentáře,abych věděla,jestli je ta kapitola dobrá,myslíte,že by jste mi mohli pomoct?Já myslím,že určitě.Takže mě nezklamte a na délce komentářů nemusíte šetřit :o)………Vaše Maggdinka ♥
Tajemství
Druhý den dělala Maggie uraženou a se Siriem se nebavila.Siriovi to vadilo,jenže byl stejně tvrdohlavý jako ona a proč by se jí měl omlouvat,když byl o své pravdě přesvědčený.Remus z něj během dne vytáhl,co se vlastně stalo a teď se ho snažil přivést k rozumu.Maggie zase všechno vypověděla holkám.Lilly ani nezajímalo,proč byla Maggie uprostřed noci u Jamese.Tady se něco dělo,ale že by spolu něco měli,to sinemyslela.V tom bylo něco jiného,myslívala si Lilly často.
"Tak Maggie,řekni mu pravdu.Řekni mu proč za ním chodíš."pobízela ji Lucy,třetí den,co se nebavili.
"Já ale nemůžu!Hrozně bych mu to chtěla povědět a vysvětlit,ale nemůžu."zaklela zoufale Maggie a složila obličej do dlaní.
"Proč ne?"divila se Lucy a tázavě se otočila na Lilly.Ta jen bezmocně pokrčila rameny.Meg odmítala prozradit,co za tím vězí.Své tajemství,ať už bylo jakékoli,si pečlivě střežila.
Po dvou týdnech konečně pustili Jamese z nemocnice.K údivu všech vypadal skoro stejně,jako před tím pádem.Akorát ještě trochu kulhal na levou nohu,ruku měl ještě obvázanou a na puse a na obličeji měl stále ještě šrámy,jinak ale léčitelé odvedli dokonalou práci.
Do nemocnice pro něj šli Remus a Sirius a teď ho podepírali,po cestě přes celé školní pozemky od hranic,kam se od Munga přemístili.Lilly ho uviděla z okna společenky a v tu ránu se vyřítila na chodbu.Letěla celým hradem a pak běžela až doprostřed školních pozemků,kde se s nimi střetla.Opatrně,ale přitom vášnivě a prudce ho objala a nemohla se od něj odtrhnou.
"Ach,Jamesi.Já se tak bála!"vyhrkla potom a pustila ho.Vzala si jeho pravou paži,kterou podepíral Remus,podepřela ho sama a se Siriovou pomocí ho vedla do hradu.James se na ní nemohl vynadívat,pořád se na ní otáčel a koukal se na ní.
Po jeho návratu ho Lilly pořád opečovávala,nic nemohl udělat sám.Profesorka McGonnagalová mu dokonce nabídla,že ho omluví z vyučování,ale Jamese štvalo to věčné nicnedělání a do školy šel.
Sirius,k údivu všech,teď chodil skoro denně do knihovny a hledal v desítkách knih.Nikdo nevěděl co tam hledá.Jednou se Sirius přiřítil do pokoje s neuvěřitelně starou,těžkou a velkou knihou.
"Už to mám!Našel jsem to."vyhrkl jakmile vrazil do pokoje.Remus a James,kteří líně leželi na posteli se lekli a podivili se,jak se Sirius takhle vrazil.
"No hurá,konečně se dozvíme,co jsi v knihovně asi tak týden hledal."protáhl líně Remus a posadil se na posteli,aby se na Siria soustředil.
Sirius otevřel knihu asi uprostřed,chvíli hledal příslušný odstavec a začal nahlas klukům předčítat. "Ohnivci jsou lidé kteří manipulují s ohněm.Mohou dosáhnout až pěti ohnivých úrovní.Jsou podobní démonům,ale na rozdíl od nich mohou normálně zemřít.Mezi jejich schopnosti patří například vytváření a vrhání ohnivých koulí,vytváření ohnivého štítu,který do sebe pohlcuje všechna kouzla,přemisťování i tam kde normální přemisťování není možné a mohou komunikovat pomocí mysli s jinými ohnivci.Ohnivců je na světě už velice málo.A mohou fungovat jen tam kde je teplo,a proto je jejich největší slabostí zima a tma."
Sirius dočetl a James s Remem na něj nechápavě zírali.James si myslel,jestli náhodou jeho kamarád odněkud nespadl.
"Hele,nechápu,proč jsi celý týden hledal o Ohnivcích."řekl po chvíli Remus.
"Jo,něco takovýho bych čekal možná tak od sebe,protože já bych na to měl právo.Já jsem spadl asi z 50 stop na hlavu,ale ty…"souhlasil James.
"Ale ne!Tenkrát,jak Maggie přišla od tebe."šlehl po Jamesovi,ne moc pěkným pohledem. "Řekla mi,že se přemisťuje pomocí plamenů,protože je ohnivec.Tak jsem hledal,co to znamená."vysvětlil Sirius svým dvěma kamarádům.
"Ona je ohnivec?"vyjekl Remus překvapeně.
"Jo,řekla mi to ten večer,co jsme se pohádali."přikývl Sirius.
"Ale to je strašná vzácnost!Ohnivci už skoro vymřeli,dříve jich bylo mnohem víc."pokračoval Remus.
"Tak to jsem nemusel hledat v knížkách,ty toho víš víc než knihy!"vydechl Sirius a byl na sebe naštvaný,že ho tohle nenapadlo dřív.
"Tichošlápku,myslel jsem že za těch skoro sedm let co Rema známe ses už poučil,že on ví všechno a že pokud chceš něco vědět,nehledej knížky,ale hledej jeho."zasmál se Jimmy a namáhavě a s bolestivou grimasou se na posteli narovnal.
"Ještě furt tě to bolí?"podíval se na něj Remus,když slyšel jeho bolestné usyknutí.
"Jo,ta noha.Pořád pobolívá,nemůžu se na ní pořádně postavit.Ale co si stěžuju,že jo,taky jsem nemusel chodit vůbec."
"Hele a jakto,že na to nic neříkáš?"podíval se Sirius zaraženě na Jamese.
"Na co?"
"Na to,že je Maggie ohnivec."
"Já to vím."řekl prostě James.
"Ty to víš a nic jsi mi neřekl?Ty mi neřekneš,že moje holka umí vrhat oheň?"vydechl Sirius překvapeně a v jeho hlase se objevil naštvaný podtón. "Víš toho o ní víc,než já a to s ní skoro rok chodím."
"Tady nejde o to,že s ní chodíš,ale když se ke mně uprostřed noci objeví v plamenech tak je těžké to nezjistit,nemyslíš?Ona se mi nesvěřuje o nic víc než tobě.Meg má prostě svoje tajemství."odsekl James.
"Jo,má svoje tajemství,ale je zajímavý,že ty jich víš trochu víc než mi ostatní.Proč za tebou chodila uprostřed noci?"
"Asi proto,že nechtěla,abys jí viděl,protože přesně věděla,že budeš dělat z komára velblouda."vyštěkl James,který už byl pořádně dopálený a zlostně na Siria zahlížel.
"A proč nechtěla,abych jí viděl?"nedal se odbýt Sirius. "Proč za tebou chodila ona a Lilly skoro ne."
"To se neptej mě,to se zeptej jich dvou."namítl James.
"Moc dobře jsem si všiml Jimmy,že se k sobě už pěkně dlouho nechováte jen jako kámoši."Sirius se vzpřímil do celé své výšky.James byl obvykle stejně vysoký jako on,ale kvůli poraněné noze se narovnat nemohl,takže na něj Sirius zhlížel z větší výšky.
"Já bych ti to řekl,jenomže nemůžu!Já s ní nic nemám.Nevím jak ti to mám dokázat."bránil se James.
"Třeba tím,že mi řekneš pravdu."pobídl ho útočně Sirius.
"Já ale nemůžu,slíbil jsem to.Kdyby se to profláklo na veřejnost,byly by z toho problémy a to nejen pro mě a Maggii ,ale i pro moje rodiče,pro Brumbála a pro pár dalších."
"Jak to myslíš,pro Brumbála a pro vaše rodiče?"vykulil Sirius oči.
"To neřeš Tichošlápku.Stejně si myslíš,že spolu něco máme,takže tohle jsou pro tebe jenom bezcenný keci."odsekl James,třísknul sebou na postel a otročil se k Siriovi zády.Sirius na něj jen zaraženě koukal,ale neřekl ani slovo.Remus ho jenom sežehl vyčítavým pohledem a lehl si také.Sirius ještě chvíli stál na místě a zíral na Jamesova záda,pak si sedl na svoji postel a začetl se do knihy,kterou držel v ruce.
Nikdo si za celou tu dobu nevšiml,že jsou pootevřené dveře.Lilly šla ke klukům do pokoje,aby se podívala na Jamese,ale zaslechla tlumený křik,tak pootevřela dveře pouze na pár centimetrů a zaposlouchala se.Vyslechla si docela tvrdou hádku,ale Jamesova poslední věta jí málem vyrazila dech.
Stála tam a zírala do jejich pokoje ještě hodnou chvíli potom,co se tam rozhostilo ticho.To nemohla být pravda!Vždyť to je přece blbost,ale na druhou stranu by to všechno vysvětlovalo.Pokud jsou její spekulace správné,pokud to z toho,co James řekl,dobře pochopila,tak to je tady síla!Že by uhodla konečně tajemství jejich náhlého kamarádství a trochu větší náklonnosti,než je u kamarádů zdrávo?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 romuska romuska | 8. března 2008 v 16:01 | Reagovat

Super..... kedy bude pokracko???????????????

2 Makina Makina | Web | 8. března 2008 v 16:15 | Reagovat

Drsnýýýý. Nádherná kapitolka. Lidi jsou někdy zvědaví .......nádherná kapča už se těším na další

3 Lili Lili | Web | 8. března 2008 v 16:26 | Reagovat

nadheraaaaaaaaa

4 Gigi Gigi | Web | 6. července 2008 v 16:38 | Reagovat

skvělýýýý...Lils je prostě holt chytrá zrzka no:-D

5 martnka martnka | Web | 20. července 2008 v 20:10 | Reagovat

lily na to přišla:) teda myslim, fakt užas kapča

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama