Everybody should have his own world...

Významné datumy

9. února 2008 v 20:57 |  Kouzelnický svět
Brouzdala jsem někde na netu a zaujaly mě tyhle datumy a zajímavosti kolem kouzelnického světa.Bohužel už nevím odkud to mám,takže zdroj uvést nemůžu……..Vaše Maggdinka ♥
Významné datumy:
382 př. n. l.- Ollivander začíná s výrobou kouzelnických hůlek.
962- První použití létajících košťat.
993- Godric Nebelvír, Helga z Mrzimoru, Rowena z Havraspáru a Salazar Zmijozel zakládají Bradavickou školu čar a kouzel. Zmijozel požaduje přijímat pouze čaroděje s čistými kouzelnickými předky a následně opouští školu. Zanechává ale po sobě Tajemnou komnatu.

1294- Je založen Turnaj tří kouzelníků. Později je jeho každoroční konání přerušeno, neboť při něm začínalo umírat příliš mnoho studentů. Podle Brumbála se na konci 20. století nekonal už alespoň 100 let.
1473- Koná se první Světové mistrovství ve famfrpálu, během kterého se hráči stihli dopustit všech 700 různých famfrpálových faulů. 1911 - Albus Brumbál začíná studovat Bradavickou školu.
1926- Ještě před narozením Toma Raddlea opouští jeho otec rodinu, Raddlova matka umírá po porodu a Tom je tak vychován jako sirotek.
1928- Minerva McGonagallová začíná studovat svůj první ročník v Bradavicích.1937- Tom Raddle začíná navštěvovat Bradavice.
1942- Raddle otevírá Tajemnou komnatu, v důsledku čehož je zabita Ufňukaná Uršula. Raddle pak otevření komnaty svedl na Rubeuse Hagrida.
1944- Raddle zabíjí svého otce a prarodiče z otcovy strany. 1945 - Brumbál poráží černokněžníka Grimvalda.
1970- Tom Raddle se přejmenoval na Lorda Voldemorta a začíná svou snahu o ovládnutí světa.
1971- James Potter, Lily Evansová, Sirius Black, Remus Lupin, Peter Pettigrew a Severus Snape začínají chodit do Bradavic.
1979- Sibylla Trelawneyová předpovídá pád Lorda Voldemorta.
1981- Voldemort zabíjí Jamese a Lily Potterovi 31. října, kletba se ale obrací proti němu, když se pokusí zabít i jejich syna, Harryho. Tomu zůstává na čele jizva a začínají se o něj starat Dursleyovi. 1. listopadu je zatčen Sirius Black za vraždu Petera Pettigrewa.
1991- O deset let později začínají Harry Potter, Ron Weasley a Hermione Grangerová studovat na Bradavické škole čar a kouzel.
1992- Harry zabránil Voldemortovi získat Kámen mudrců. Ginny Weasleyová otevírá pod vlivem Raddleova deníku Tajmenou komnatu.
1993- Harry zachraňuje Ginny a poráží obraz Raddlea. Sirius Black utíká z Azkabanu.
1994- Professorka Trelawneyová předpovídá druhou věštbu. Harry se dozvídá pravdu o Siriusovi a Peter Pettigrew uniká. Voldemort zabíjí Franka Bryce. Po sto letech se opět koná Turnaj tří kouzelníků.
1995- Za pomoci Pettigrewa získává Voldemort znovu tělo a své bývalé schopnosti.
1996- Díky Harrymu a jeho přátelům se Voldemortovi nepodařilo získat Věštbu. Brumbál Harrymu poví o první věštbě Trewlaneyové a kouzelnický svět se konečně dozvídá o Voldemortově návratu. Rufus Brousek nahrazuje Popletala na místě ministra kouzel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pral!nQa pral!nQa | Web | 9. února 2008 v 20:58 | Reagovat

http://blog-nevada-tan.blog.cz/0802/1-kolo#komentar

hlasni pro me na teto adrese jsem tam jako Pral!nQA

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama