Everybody should have his own world...

Alan Rickman-Severus Snape(SrabusxD)♥

26. ledna 2008 v 13:41 |  Herci
Jméno: Alan Sidney Patrick Rickman
Datum narození: 21. února 1946
Znamení: Ryby
Místo narození: Hammersmith - Londýn, Anglie
Výška: 185cm
Právě rolí Severuse se Alan Rickman proslavil u spousty dětských i dospělých diváků. Někdo ho za tuto roli nenávidí a jiný miluje. Málokdo však ví, že roli přísného učitele lektvarů měl nejdříve dostat Tim Roth, ten ji ale odmítl. Až poté byla nabídnuta Alanovi, jenž se již předtím proslavil právě hraním zlých a odporných padouchů. Jestli Rickman zůstane i nadále filmovým padouchem, se dozvíme v sedmém díle Harryho Pottera.
Alan profesora s hákovitým nosem hraje opravdu výborně, ale aby vůbec mohl ukázat své herecké schopnosti, musel si hlavně ujasnit, co chce v životě dělat a jak se proslavit.
Alan Sidney Patrick Rickman se narodil Hammersmithu v Londýně jako druhý nejstarší potomek ze čtyř dětí. Pochází z velšsko-irské rodiny.
Jeho první sen byl stát se uměleckým grafikem. Proto se rozhodl vystudovat Royal Academy of Art. A tři roky po studiu pak pracoval jako grafik v Soho s jednou uměleckou skupinou. V této době se Alan seznamuje s první a jedinou ženou svého života - Rimou Hortonovou (radní londýnských částí). Od roku 1977 s ní žije v Notting Hillu, ale neožení se s ní. V šestadvaseti letech s Alan usmyslil stát hercem a z toho důvodu začal studovat hereckou školu Royal Academy of Dramatic Art (Královská akademie dramatických umění), kde získal stipendium. Následující roky strávil v několika repertoárových (např. soubor Birmingham Repertory Theathre Company) i experimentálních divadlech, pracoval v rozhlase i v televizi. Po krátkém působení v londýnském Národním divadle se stal členem Royal Shakespeare Company (1985-87), v jejíž inscenaci hry Christophera Hamptona podle Laclosova románu v dopisech Nebezpečné známosti zaujal rolí záletného vikomta Valmonta. Ve stejné roli se objevil i na Broadwayi a za svůj výkon byl nominován na cenu Tony 1987.
K jeho první velké televizní roli, a jak jinak než k roli "zloducha", ho přivedl právě již zmiňovaný "padouch" de Valmont z divadelního představení Nebezpečné známosti. Tam si ho všiml producent akčních filmů Joel Silver, jenž mu nabídl roli v připravovaném filmu Die Hard (Smrtonostná past). Byl to opravdový úspěch. Divákům se "jeho" Hans Gruber líbil a hlavnímu hrdinovi, kterého hrál Bruce Willis, se lehce vyrovnal.
Filmografie:
2006 - Parfém - příběh vraha - Pan Richis
2005 - Harry Potter a Ohnivý pohár - Severus Snape
2005 - Snowcake - Alex
2004 - Harry Potter a Vězeň z Azkabanu - Severus Snape
2004 - Něco, co stvoří Bůh - Alfred Blalock
2003 - Láska nebeská - Harry
2002 - Harry Potter a Tajemná komnata - Severus Snape
2001 - Harry Potter a Kámen mudrců - Severus Snape
2001 - The search for John Gissing - John Gissing
1999 - Dogma - Metatron, hlas Boží
1999 - Galaxy Quest - sir Alexander Dane/doktor Lazarus
1998 - Jidášův polibek - detektiv David Friedman
1998 - Temný přístav - David Weinberg


Adresa:
Alan Rickman
C/O Duncan Heath
I.C.M.
Oxford House 76 Oxford St.
London W1D 1BS
England

Alan Rickman
C/O Patrick Whitesel
Endeavor Talent Agency
9701 Wilshire Blvd.
10th Floor
Beverly Hills, CA 90212
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mary Depp Snape Mary Depp Snape | Web | 26. října 2011 v 17:29 | Reagovat

juuu :))) :DD

2 simar simar | Web | 9. února 2012 v 17:04 | Reagovat

Dokonalost sama♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama