Everybody should have his own world...

2.kapitola-zjištění

27. ledna 2008 v 14:42 |  *Harry Potter-naděje umírá poslední*
Tak a tady máme druhou kapitolku,zase je taková o ničem,ale kdo jste nebyl u Makiny na blogu v téhle kapitolce pro vás přijde veliké překvapení.Tak jestli vás zajímá,musíte jednoduše číst.Komenty povinné…..Vaše Maggdinka ♥
Zjištění
Harry si Maggie ještě jednou prohlédl a pak pokynul. "Běžte do obýváku,čekají tam Dursleyovi.Já si jdu zatím nahoru pro věci."
"Počkej."ozvala se žena jménem Maggie. "Půjdu ti pomoct,chci si s tebou promluvit o samotě."
Harry šel nahoru do svého pokoje a ona za nimi zavřela dveře.Harry přešel ke kufru,ale Maggie ho vyzvala. :Harry prosím,posaď se."Harry poslechl a sedl si na postel,Maggie si ale nesedla,ale stoupla si přímo před něj.
"Ani nevím od čeho mám začít,ani jsem si to nepromyslela.Znala jsem tvoje rodiče.Lilly byla moje nejlepší kamarádka už od prvního ročníku v Bradavicích."
Na chvíli se odmlčela,dál koukala na Harryho a pak opět promluvila.
"Nebudu to protahovat,už nejsi malé děcko.Dozvěděla jsem se to od Jamese ve čtvrtém ročníku a ten se to dozvěděl o tehdejších prázdninách.Já a James jsme sourozenci."
Harry seděl naproti ní a jen na ni nevěřícně koukal,pak namítl. "Ale můj taťka byl jedináček."ale něco mu říkalo že Maggie nelže.
"Ne nebyl,naši rodiče se rozvedli po našem narození.Mamka si vzala mě a taťka Jamese."
"Ale můj taťka neměl sourozence,řikal mi to Sirius."nedal se Harry.
"Jenže Sírius o tom,že jsme sourozenci neví a ano,náš tatínek se znovu oženil a ani James do čtrnácti nevěděl,že jeho maminka není ta pravá.Věř tomu nebo ne.Ať chceš nebo ne,je to pravda."dořekla Maggie.
"Já tomu věřím a jsem rád,že mám tetu.Já jsem si říkal,že váš obličej odněkud znám.Kdyby na chotbě bylo zrcadlo,tak by mi to došlo."řekl Harry a začal se řehtat.
"A jakože si nikdo podoby mezi vámi a taťkou nikdo nevšiml,ani mamka,ani Sírius?"začal Harry,když se uklidnil.
"To nevím,taky jsem si říkala."pokrčila Meg rameny.
"Jo a Harry,nevykej mi,nejsem na to zvyklá.Říkej mi jak chceš."
"Ale jak?"zamyslel se Harry.
"Už to mám,budu ti říkat Meg."
Maggie se na něj podívala se slzami v očích.
"Jediný kdo mi takhle říkal byl James,ani nevíš jak moc se mu potobáš,nejenom vzhledem."vysvětlila svoje slzy Meg,došla k Harrymu a odejmula ho.
"Meg?"začal Harry. "Proč jsem nemohl být u tebe,když naši zemřeli."vyslovil otázku,která ho pálila na jazyku,už od zjištění,že má tetu.
"To ti vysvětlím někdy jindy,až bude čas.Teď by jsme měli jít dolů za ostatními.Jo a Harry,nikomu neříkej,že jsem tvoje teta.Řekni,kdyby se nědko ptal,že jsme se bavili třeba o rodičích."ukončila Meg debatu,otevřela dveře a vyšla ven následovaná Harrym.
"No konečně,já už myslel,že se tam snad zabíjíte."spustil Moody jakmile Meg a Harry vešli do obýváku.
"To ne,ale zjistila jsem,že Harry umí skvěle vzdorovat kletbě crucio a že umí dobře zabíjecí kletbu,ale musí se naučit mířit."řekla Meg jakoby nic.Když uviděla několik zděšených pohledů rychle dodala. "Pro méně chápavé to byl jen vtip."a Harry,který stál vedle ní se hlasitě rozřehtal na celé kolo,až sebou všichni tři Dursleyovi polekaně škubli.
Slova se ujal Lupin. "Takže."a otočil se na Dursleyovi. "My jsme vám řekli,vše co sjsme chtěli a teď je na vás,jak se zachováte."
Poté se otočil k výpravě. "Tak by jsme snad konečně měli jít,ne?"
Harry se rozloučil s Dursleyovými,věděl že už je asi nikdy v životě neuvidí,ale nelitoval toho,že je opouští.
Vykročil za ostatními před dům.Najednou ho napadlo. "Jak se tam dostaneme?"otočil se na Lupina.Lupin ani nemusel odpovídat,odpověď přišla sama.Ke každému z nich přiletělo jedno koště.Před Harrym přistál jeho Kulový Blesk.Lupin se ujal slova.
"Takže Harry,už to znáš,ale ještě ti řeknu kdo kde poletí.Vpravo vedle tebe Tonková,vlovo Maggie,pod tebou já,nad tebou Artur a okolo nás budou kroužit Alastor a Kingsley."
Tonková si opět přidělala jeho kufr a klec ke koštěti,jako před dvěma lety.
Moody začal odpočítávat. "Raz…dva…tři…"Všichni se odrazili od země a vzlétli.Harry ucítil jak mu vítr cuchá vlasy a najednou mu bylo krásně.
Maggie vedl něj na něj křičela. "Harry,na koštěti vypadáš přesně jako James."a začala se smát.
"Ale i stejně výborně lítáš.No jo,my Potterovi to máme v krvi."znovu se zasmála a udělala zvláštní pituetu.Harry se taky musel začít smát.
Maggie pokračovala "Já jsem hrála za nebelvír střelce a tvůj taťka chytača,byl perfektní."
"Já vím,lifi říkaj,že jsem po něm.Jsem totiž taky chytač.Jsem nejmladší chytač za posledních sto let.Nastoupil jsem už v prváku."odpověděl Harry.
"Fííha,tak to jsi musel bejt sakra dobrej,když tě vzali už v prváku.To James začal v druháku."dořekla Meg,která byla naprosto ohromená.
"Taky jsi šlohnul zlatonku a hraješ si s ní před holkama a cucháš si vlasy?To dělal James pořád,hlavně když byla v blízkosti Lilly."zaptala se Meg a okamžitě se při té vzpomínce začala smát.
"Ne to ne a ani nevěšim někoho jen tak pro zábavu vzhůru nohama a nesvlíkám mu trenky."odpověděl Harry a pořádně ho na tu vzpomínku,co viděl u Snapea v myslánce, píchlo u srdce.
Meg si všimla jeho ztrápeného výrazu a promluvila. "Harry,tvůj taťka byl nejlepší člověk jakého jsem znala a už nepoznám.Sice nevím,jak ses tohle dozvěděl,ale podle jedný věci ho nesmíš soudit.Kdybys věděl jiný věci,vůbec bys na něj nemyslel jako na namachrovanýho týpka,ale věděl bys jakej byl skvělej.A tenkrát to byl puberťák a tohle kouzlo bylo tenkrát mezi studenty populární.Nebyl zdaleka jediný kdo tohle v Bradavicích dělal."dokončila Meg svůj monolog.
Konečně byli na místě,pomalu sestoupali dolů do parku.
Konečně je na místě,které má ještě s Doupětem a Bradavicemi nejradši na světě.Přistáli v parku a vydali se ukrytému domu číslo dvanáct.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Polgara Polgara | Web | 21. března 2008 v 12:05 | Reagovat

Tak mám další kapitolu na svém kontě...a děj je opět pěkný, jenom pozor na překlepy a gramatické chyby ve větách...místo chodby máš chotby a hodně se ti tam opakují slova, pak neděláš mezery za interpukčními znaménky...no a to je asi tak všechno...

2 Emma Emma | E-mail | Web | 24. června 2008 v 18:24 | Reagovat

Je to super povídka a je dobrý jak Meg furt srovnává Harryho s Jamesem!!!Ty jsi prostě super na tyhle povídky,ale určitě i jako kamarádka!!!

3 Magda Magda | Web | 11. července 2008 v 19:06 | Reagovat

DObrý začátek... jdu na další.

4 janka24 janka24 | 8. srpna 2008 v 10:31 | Reagovat

je to fakt super!

5 Alexandra Alexandra | 25. srpna 2008 v 9:52 | Reagovat

ahoj tady sasa z Krnova......upe se roztekam nad timto pribehem

6 helix helix | Web | 27. září 2008 v 14:19 | Reagovat

Nádhera..

Páni ,jsem ráda že jsem ton ještě nekomentovala :D

Ani nevím jak,ale intuice mi řekal už v první kapitole,že to bude nějaké Harryho příbuzenstvo.Sama jsem jednou už v jedné povídce Jamesovu příbuznou zahrnula,ale ne takhle okatě,byla to sestřenice z druhého kolena,ale byla to sestřenice :-)

Uspěchané,ale pěkné.

měj se..

7 Stan Smith Stan Smith | E-mail | 4. října 2009 v 13:53 | Reagovat

Je to velmi zajímavé, velká rána do klasického příběhu, ale proto se mi líbí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama