Everybody should have his own world...

Leden 2008

Ralph Fiennes-Lord Voldemort

26. ledna 2008 v 13:39 Herci
Jméno:Ralph Fiennes
Datum narození: 22.12.1962
Místo narození: Suffolk, Anglie
Znamení: Kozoroh

Životopis: Je nejstarším z šesti dětí spisovatelky a malířky (užívala umělecký pseudonym Jennifer Lashová) a bývalého farmáře a posléze fotografa Marka Fiennese. Od dětství projevoval výtvarné vlohy. Po několika měsících studia výtvarného umění v Chelsea College of Art and Design ho však začalo přitahovat herectví. Absolvoval Royal Academy of Dramatic Art (RADA; 1983-85) v Londýně a hned nastoupil angažmá v souboru Regents Park Theatre.

O dva roky později se stal členem National Theatre. Během následujícího angažmá v souboru Royal Shakespeare Company (1988-90) vytvořil na jevišti velké shakespearovské postavy: Jindřicha VI. v Králi Jindřichu VI., Troila v Troilus a Kressida, Romea v Romeovi a Julii, Edgara v Králi Learovi a Klaudia v Mnoho povyku pro nic. Širšímu publiku ho představil režisér Christopher Menaul, který mu svěřil nejprve epizodní úlohu snoubence jedné z obětí masového vraha v TV snímku Hlavní podezřelý, ale v následujícím roce ho obsadil do titulní role legendárního důstojníka britské tajné služby, orientalisty a dobrodruha Thomase Edwarda Lawrence ve filmu Nebezpečný muž: Lawrence po Arábii.

Typ rozervaného romantického hrdiny si vyzkoušel v postavě démonického nalezence Heathcliffa ve film. přepisu slavného románu Emily Brontëové Bouřlivé výšiny (r. P. Kosminsky). Stejně přesvědčivě se zhostil úlohy velitele koncentračního tábora Amona Goetha, za jehož ztvárnění v historickém dramatu Schindlerův seznam získal mj. Cenu newyorských film. kritiků 1993, cenu Národního sdružení film. kritiků 1993, cenu BAFTA 1993, nominaci na Oscara 1993 a na Zlatý glóbus 1993.

Také další film, psychologické drama Otázky a odpovědi (r. R. Redford), v němž vytvořil klíčovou roli elegantního a protřelého univerzitního profesora Marka Van Dorena, který se propůjčil k machinacím kolem znalostní TV soutěže, vycházel ze skutečnosti, tentokrát z konce 50. let. Rozporuplnými rysy se vyznačuje také postava maďarského hraběte Almásyho, jehož osudový vztah k vdané ženě (Kristin Scott Thomasová) pro něho končí válečnou zradou a smrtelnou havárií, v milostném dramatu podle románu Michaela Ondaatjeho Anglický pacient (r. A. Minghella).

Opět se musel spokojit pouze s nominací na Oscara 1996 a na Zlatý glóbus 1996. Laureátem Evropské film. ceny 1999 se stal díky trojroli příslušníků maďarské židovské rodiny (Ignatz Sonnenschein, Adam a Ivan Sorsovi) v rodinné kronice Sluneční jas (r. I. Szabó). Ačkoliv se během krátké doby prosadil jako film. hvězda, zůstává i nadále věrný divadlu; za roli dánského kralevice v broadwayské inscenaci Shakespearova Hamleta obdržel cenu Tony.

V červnu 2000 se představil na jevišti londýnského Almeida Theatre v titulních rolích Shakespearových historických dramat Richard II. a Koriolanus.

V roce 2002 se objevil v jedné z hlavních roli kriminálního snímku Červený drak (režie Brett Ratner) a roku 2005 si zahrál ve filmové adaptaci románu John Le Carré Nepohodlný, jehož režie se ujal Fernando Mereilles. Jeho dalším projektem je snímek Merchanta Ivoryho The White Countess (2005). Ve stejném roce také propůjčil hlas postavě Victora Quartermainea v plastelínovém dobrodružství Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka. Ralph Fiennes hraje filmové ztvárnění jedné z nejděsivějších záporných postav literatury, Lorda Voldemorta ve čtvrtém pokračování serie o Harrym Potterovi s nazvem Harry Potter a Ohnivý pohár (2005).

Zahrál si také v jedné z vedlejších rolí snímku Chromophobia od režisérky Marthy Fiennes. V prosinci 2002 se objevil na programu divadla Royal National Theatre v nové hře dramatika Christophera Hamptona The Talking Cure, ve které si pod režijním vedením Howarda Daviese zahrál Carla Junga. V roce 2003 se objevil v RSC v titulní roli Ibsenova dramatu Brand a v roce 2005 hrál Marka Anthonyho ve hře Julius Caesar od Deborah Warner.

Přes deset let žil Ralph Fiennes s herečkou Alexou Kingstonovou, svou někdejší spolužačkou z Akademie, než se s ní 1993 oženil.

Hlídací služba Tichošlápek s.r.o.

25. ledna 2008 v 23:10 Obrázkové jednorázovky
Jamesovi a Lilly se narodil syn,kterému dali jméno Harry.Chovají se jako zodpovědní rodiče,dokonce i James.Na rozmazlování,hýčkání a blbosti je tu zcela někdo jiný.Harryho kmotr,Sirius.Jako nwm,mám z toho takový rozporuplný pocity,ale třeba se to líbit bude…..Vaše Maggdinka ♥
Hlídací služba Tichošlápek s.r.o.
"Mlíko má v ledničce,stačí jen ohřát,ale ne moc."poučovala Lilly Siria a zapínala si boty.
"Jo já vím Lilly,nehlídám ho poprvé."uklidňoval ji Sirius.
"Spát by měl jít asi v sedm."mluvila dál Lill a chstala se jít zpět do obýváku.
"Já vím.Jděte už prosímtě.Jinak přijdete na ten večírek pozdě."přitakal Sirius a vytlačoval Lilly ke dvěřím.Lilly se nechala přemluvit,popadla kabelku a chystala se odejít.Ještě naposledy zkontrolovala svůj odraz v zrcadle,urovnala si šaty a vyšla ven.
"Ten smoking ti sluší Jimmy."pochválil Sirius Jamese a mrkl na něj.
"Dík."odpověděl James a upravil si kravatu.
"Ještě jednou díky,že pohlídáš Harryho."řekl pak.
"Ale prosím tě,dělám to rád."mávl Sirius rukou.James se s ním rozloučil,vyšel ze dveří za svou ženou a zabouchl je za sebou.
Sirius se rozhlédl po prostorném bytě a vešel do obýváku,kde byla postýlkaV postýlce stál roční chlapeček a dožadoval se volného pohybu.Byl to celý tatínek.Měl hnědé rozcuchané vlasy a rysy obličeje byly taky potterovské.Jen oči,oči měl po mamince.
"Tak co ty lumpe?"křikl na Harryho Sirius a došel k postýlce.Harry natahoval ručičky a tak ho Siri vytáhl ven se slovy. "Tak teda pojď,abys furt neotravoval."a položil ho na zem.
V šest hodin Sirius položil knížku,kterou mu četl a vstal.
"Jdu ti ohřát mlíko.Tak buď hodnej."a nechal tam Harryho o samotě a zmizel v kuchyni.Harry slezl z gauče a vydal se ke skříni.Byla pootevřená a on ji malou ručkou otevřel celou.Když uviděl co hledal,zaradoval se.Věděl kam taťka vždy uklízí jeho koště.Natáhl ruku a zamumlal "hop"přesně jak ho to táta učil.Koště mu vlétlo do ruky,an jej ze skříně vyndal a přehodil přes něj nohy.
Siri se vrátil z kuchyně s flaškou mléka a udiveně se zastavil na prahu.
"A kurňa."vyhrkl a vyběhl za Harrym.Ale už bylo pozdě,Harry se odrazil od země a vylétl vzhůru.
"Harry poleť dolů.Víš co říkala mamka,žádný lítání."křikl na něj Sirius ze zdola.Harry se vznášel vysoko u stropu.Moc se mu líbilo koukat na lidi ze shora,připadali mu menší než on.
"Kámo,poleť,máš tady mlíko."zkusil to Siri.Ale Harrymu bylo momentálně nějaké mlíko ukradné.
"Hele tak uděláme kompromis.Sletíš dolů,vypiješ si mlíko a pak budeš moct lítat,ale ne tak vysoko."vykřikl svůj další nápad Sirius.
Harry naklonil koště k zemi a snesl se na podlahu.
"Ty čerte.Ty jsi opravdu celej James."smál se Sirius,posadil si Harryho na klín a krmil ho mlékem.
Když byl Harry najedený,začal opět pošilhávat po koštěti.Sirius vstal,vzal koště a zmáčknutím jednoho knoflíku přednastavil maximální výšku letu na 1 metr nad zemí.
"Nechápu na co ti dva myslej,že nechají koště takhle nezabezpečený.Vždyť ten malej blázen by jim někam odletěl."zabědoval di sám pro sebe Siri.
To už Harry došel až ke koštěti a posadil se na něj.Odrazil se kopnutím od země a vzlétl.
Chtěl výš,ale koště se nepohnulo výš,než na 1 metr.
Sirius si sedl na gauč,vzal si časopis a četl si.Harry se proháněl po celém obýváku,pak letěl do předsíně a a zase na zpátek.
"Křaaach"Siius vyskočil a běžel do předsíně.Harry tam stál na zemi,vedle něj leželo koště a koukal na střapy pod policí.
"Není ti nic?"vyjekl Siri a vzal Harryho do náruče.Harry se začal smát.
"Tys mě vylekal.Ty jsi teda fakt číslo,jen co je pravda."usmál se Sírius.
"A kurňa,mamčina oblíbená váza."zabědoval Sírius,když se podíval na střepy.
"Ale to se zpraví."
Položil Harryho na zem a vytáhl hůlku.Zamířil na střepy a křikl "reparo".Váza se okamžitě scelila opět dohromady a vyskočila zpět na skříň.Harry na vázu zíral.Vždycky,když někdo dělal kouzla,měl oči navrch hlavy.Kouzla měl rád.
"No nic,teďse půjdem vykoupat,jo?"řekl Sirius,zvedl ho a šli do koupelny.
Když byl Harry vykoupaný a Sirius celý mokrý,uklidil Siri koště a zval Harryho nahoru do jeho pokoje.Dal ho do postýlky a podal mu jeho oblíbeného méďu.
"Tak brouku,krásně se vyspi.Kdyby něco,nechám otevřený dveře a budu hned dole,ju?Dobrou noc."a políbil Harryho na čelíčko.
Vyšel ze dveří a sešel ze schodů.
Četl si časopis,ale po 15 minutách začal zlehka klimbat.Asi po půl hodině ho probudil pláč.Vyběhl schody a našel Harryho,jak stojí v postýlce,opírá se o šprusličky a řve jako urvaný ze řetězu.
"Ale ale,copak se děje?Pořádáme pyžamový mejdan?"dělal si srandu Sirius. A snažil se Harryho utěšit,ale nic nezabíralo.
"Tak půjdem dolů,pojď."vyzvedl si ho do náruče a šel s ním do obýváku.
Lehl si a Harryho si položil na sebe.Po chvíli celý dům utichl.Harry přestal plakat.
Ve 22 hodin se otevřely domovní dveře a dovnitř vešli Lilly s Jamesem.
Lilly šla do obýváku,ale zastavila se na prahu.
"Co se děje,zlato?"divil se James a přišel k ní.Rozesmál se.
"Ššššš"tišila ho Lilly.
Koukali na gauč před sebe.Ležel tam Sírius a na jeho břiše Harry.Oba spali,jako špalci.Vypadali moc roztomile.
"Hlúdací služba Tichošlápek je opravdu spolehlivá."šeptl James Lilly do ucha a oba propukli v tichý smích.

Začátek posledních vánoc

25. ledna 2008 v 22:08 Obrázkové jednorázovky
Tak jsem se rozhodla napsat o Ronovi a Hermioně.Můj nejoblíbenější pár jsou sice Harry/Ginny a James/Lilly,ale napadlo mě,že napsat něco o Ronovi a Hermioně taky není špatný nápad.Alespoň budu mít nějakou změnu.Ta povídka je taková o ničem,upřímě řečeno,moc se mi nelíbí a je dost krátká…..Vaše Maggdinka ♥
Začátek posledních vánoc
"Konečně volno"Žádná škola!"radoval se Ron,jakmile skončila jejich poslední předvánoční hodina.
"Jo konečně vánoce."radoval se s ním Harry.
"A kde vlastně budeme na vánoce?U vás?"zajímal se Harry pak.
"Ne,myslel jsem,že když jsme poslední rok tady,tak že naše poslední vánoce strávíme v Bradavicích."vysvětlil Ron.
"Souhlasím,musíme si poslední vánoce tady užít."souhlasila nadšeně Hermiona.
Nebyli zdaleka jediní,kdo chtěli strávit poslední rok vánoce v Bradavicích.Polovina sedmého ročníku se rozhodla přez svátky zůstat tady.
Na štědrovečerní večeři byl obsazen celý jeden velký kolejní stůl,ale studenti i učitelé seděli u jednoho.Spolu..Večeře byla výborná,všichni se dobře bavili.Harry si vzpomněl na Brumbála,který tu vždy byl a vyprávěl veselé historky.Brumbál mu chyběl.Bez něj to nebyly ty Bradavice,které Harry znal a které tak miloval.
Po večeři se všichni odebrali do společenských místností a ložnic.
Nehelvítská společenka byla prázdná s výjimkou čtyř lidí.V křesle u krbu seděl Harry a na něm Ginny.Vedle nich v dalších dvou křeslech Ron a Hermiona.
"Co s těmi viteály?Kolik jich vlastně ještě zbývá?"zajímal se Ron.
"S naginim ještě tři."spočítal Harry.
"Ale stejně,je blbý,že tu Brumbál není.Vždycky,když jsem potřeboval pomoci,šel jsem za ním."posteskl si smutně Harry.
"Chybí ti viď?"zaptala se opatrně Ginny.
"Brumbál mi vždycky nahrazoval rodiče i poté co zemřel Sírius a teď nemám ani jeho."šeptl smutně Harry a zadíval se do ohně.
Když bylo asi 11 večer otočila se Ginny na Harryho a řekla. "Zlato,nechceš někam jít?Půjdem spolu,někam.Prostě pryč…"a vášnivě ho políbila.
Harry se na ní lyšácky podíval a kývnul.Zvednul se z křesla a doběhl do pokoje pro neviditelný plášť a pobertův plánek.
"Tak jdeme."křiknul na Ginny,když se vrátil z ložnice.Ginny vyskočila,chytla ho za ruku,přitiskla se blízko k němu a opět ho vášnivě políbila.Pak Harry přes oba přehodil plášť a zmieli Ronovi a Hermioně z dohledu.Pak se otevřel portrét a oni slyšeli jen Ginnino zachichotání.Když se za nimi portrét zavřel,Hermiona si sedla vedle vánočního stromečku před krb.Zahleděla se do ohně a po dlouhé chvíli ticha řekla. "Moc jim to sluší viď?Jsou spolu šťastní."
"Jo to jo.Nechápu,proč jsem se tak čertil,když spolu začali chodit.Ginny je moc šťastná.Ale bojím se o ní,jestli se Harrymu něco stane."přitakal Ron a přisedl si na koberec k Hermioně.
"Víš co mám na Bradavicích nejradši?"řekla po chvíli zasněně Hermiona.
"Ne."
"Tady zažívám dobrodružství.Je to tady úplně jiný než v mudlovským světě.Vzrušující,skvělý.Právě proto Bradavice tak miluju.Bude se mi po nich stýskat."odpověděla.
"To máš pravdu,co se děje tady,to už nikdy a nikde nezažiju."přitakal Ron.
"Je to zvláštní,když si uvědomím,že tady za rok nebudu."šeptla smutně Miona.
"To tedy jo.Bez bradavic bych nepoznal Harryho,všechny ty blbosti a hlavně…tebe."řekl Ron a obejmul Hermionu,které se do očí hrnuly slzy.
"Ach Rone."to je to nejhezčí,co jsem od tebe za celých 7 let slyšela."domnula se Mia a přitiskla si k sobě Rona blíž.
Najednou se od něj odtrhla a začala se červenat.Ron se od ní také odtáhnul a v obličeji byl skoro stejně rudý jako jeho vlasy.
"Asi už půjdu spát."koktal rozpačitě Ron a zvedl se z koberce.
"Prosím,neodcházej."řekla tiše Hermiona,ale v prázdně společenské místnosti se to dokonale rozlehlo.Ron se zastavil a sedl si zpátky k Hermioně.Chvíli si hleděli do očí a pak se stalo něco,čemu se divil i oheň v krbu,křesla v místnosti,i sníh na římse.
Políbili se.Když se od sebe odtrhli,Ron se zmateně zvednul,ale Hermiona ho zarazila. "Ne,neodcházej."
Ron se vrátil,ale už si nesedl k ní,ale na křeslo ke krbu.
"Promiň.Zapomeneme na to,nebudem to nijak rozebírat."začal Ron rozpačitě.
"A co když na to nechci zapomenout?"šeptla Hermiona a zadívala se Ronovi do očí.
"Je to jedna z mála věcí,kterých ve svým životě nelituju."řekla pak a usmála se na něj.
"Jo já taky."řekl Ron,sklouzl z křesla a sedl si zpátky vedle ní a nechal ji,aaby si položila hlavu na jeho rameno.
"Mám tě rád."šeptl nakonec a přitiskl si ji blíž k sobě.
Takhle pro někoho začali poslední vánoce.Poslední vánoce v Bradavicích.

Bez lásky

22. ledna 2008 v 21:38 Jednorázovky
Napadl mě takový námět.Hodně lidí píše třeba o Harrym a Ginny,nebo o Jamesovi a Lilly.Jednou večer jsem přemýšlela,proč je Voldemort takový,jaký je a právě proto mě napadla tahle jednorázovka.Proč vlastně odsuzuje lásku a posmívá se všem co milují??Tak čtěte ať se dozvíte co jsem tam vykouzlila…..Vaše Maggdinka ♥
Bez lásky

Tom Radle seděl na posteli ve své zmijozelské ložnici.Právě si dodělal úkol na obranu proti černé magii a teď nad touto magií přemýšlel.Hodnou chvíli přemýšlel nad knihou, kterou nedávno přečetl,ale najednou se mu do mysli vloudila úplně jiná myšlenka.Myšlenka,která neměla s černou magií pranic společného.Rychle ji zahnal do toho nejzašlejšího koutečku svého mozku.Nikdy se ničeho nebál,až teď.Ale proč?
Tom šel po chotbě na hodinu a v náručí si nesl knihy.Zabočil na chodbě do prava a spatřil ji přímo před sebou.Nejraději by se někam vypařil,ale to by vypadalo divně,odejít.
Pořád se přibližovala.On se zahleděl do její krásné a okouzlující tváře a knihy mu z rukou popadaly na zem.
"Auu."zaječela dívka a mnula si zraněnou nohu.Podívala se na Toma a spustil.
"To nemůžeš dávat pozor,Radle?"
"Promiň Marry."omlouval se rozpačitě Tom.
"Marry pojď prosímtě.Přece se s ním nebudeš zahazovat."křikla na dívku kamarádka.Obě se na něj ještě povýšenecky podívali a zahnuly za roh.
Tom zůstal stát na místě,neschopen slova,ani pohybu.Tahle dívka ho okouzlovala.Pyšné rysy její tváře mu přímo imponovaly.Byla to ta nejkrásnější dívka na škole,stejně jako on.Oba byli velice oblíbení,ale ona přes svou pyšnost nechtěla slyšet o nějakém ubohém sirotečkovi.
Tom se sehnul,sesbíral knihy a pokračoval ve své cestě do učebny.
Po cestě potkal hlouček dívek ze zmijozelu z nižšího ročníku.Jakmile ho uviděli,začali se všemožně upravovat a zlepšovat.Když kolem nich prošel,všechny málem omdlely.
Takový byl Tom.Pohledný,chytrý a na to,že chodil do Zmijozelu i dobrosrdečný a oblíbený.Ale vedle toho byl i velice tajemný a podivínský.Ke smůle většiny dívek,nikdy moc o jejich přízeň zájem nejevil.
Dívky ho většinou milovali a kluci obdivovali.Pro jeho odvahu,pohotovost a řešení věcí za každých okolností.
Byl večer a Tom ležel oblečený na své posteli.Jeho spolubydlící se spolu bavili,ale on nikdy neprojevil zájem o bavení se s nimi.Byl hodně samotářský.
Zas a znova přemýšlel na Marry Nottovou,dívku z vyššího ročníku,taktéž ze Zmijozelu.(Hmm…Nott.Ehmm…že by matka?Nevim,to se pak domyslí)
Choval k ní cit,který nikdy předtím nepoznal.(Ehm…který asi??)
Byl slunečný de,léto se kvapem blížilo.Tom Radle seděl venku na nádvoří ve stínu stromu a četl si nějakou knihu.Jeho pozornost upoutal až příchod pohledné černovlásky.Byla sama.
Radle se odvážil a sedl si vedle ní.Hlouček dívek opodál trucovitě přihlíželi jeho počínání.
"Ahoj."pozdravil příjemným tónem Tom.
"Ahoj…Ehm,co čteš?"otázala se Marry Nottová.
"Ehm no,černá magie v průběhu věků."odpověděl.
"Aha.Víš,mě černá magie moc nebere."řekla jakoby mimochodem Marry a rozhlížela se kolem.
"Tak proč chodíš do Zmijozelu?"vypálil Radle otázku dřív,než ji stačil zadržet.To byla jedna z jeho nepříjemných vlastností:říkat nahlas hlavně nepříjemné a všetečné věci.
"Protože to máme v rodině."odsekla trochu dotčeně Marry.
Tom chvíli mlčel,ale přeci jenom se po chvíli odvážil. "Nešla bys se mnou někdy někam?"
"Tos uhodl.Nešla."řekla Marry a dotčeně se zvedla. "S tebou?ty jsi asi upadl ne?" a odkráčela pyšně pryč.Tomovi jakoby se rozpadlo srdce.Moc ho to bolelo.Tohle už nikdy nechce zažít,nikdy.

Lord Voldemort seděl na svém trůnu v temném sídle.Na tohle si nikdy nevzpomněl,až teď.Od té chvíle Marry Nottovou proklínal.
"Červíčku,přiveď mi Notta."křikl a z podlahy se zvedlo něco,co ještě před chvílí vypadalo jako podnožka.Červíček se odšoural z místnosti a za minutu byl zpátky i s Nottem.
"Marry Nottová je tvoje matka viď?"pronesl Voldemort svým chladným hlasem a vpíjel se do Nottových očí.
"Ano můj pane.Ale už zemřela."odpověděl.
Voldemort pozvedl svoji hůlku a křikl "Avada kedavra".Nottovo mrtvé tělo spadlo na zem.
"Tss,láska…"odfrkl si Pán zla a kopnul do mrtvého muže.
Láska,nejhloupější cit.Dokonce i slavný a mocný lord Voldemort jí jednou podlehl.
Pán zla si ale neumí přiznat,že láska je nad všechna kouzla světa a to platí už odedávna a ani on,ani nikdo jiný to nezmění.Vždyť ten kdo má v sobě lásku,má větší důvod proč bojovat,než ten kdo touží jenom po moci….

Hlášky (pouze vymyšlený)

22. ledna 2008 v 21:02 Blbosti :-P
Tady je taková směsice všeho možného co jsem našla na internet.Jsou to opravdu jenom takový blbosti,tak se nedivte:D…………….Vaše Maggdinka ♥
Hlášky atd….

Hermiona: (nešťastně před zrcadlem) "To moje háro po ránu vypadá..."
Harry: "Jak kdyby si tam dal Quirrell s Voldemortem souboj..."
Ron: "...a vyhrál Snape."
Hermiona: "S Hagridem je to hrozné. Nejdřív chová draka, pak skvorejše, teď je to obr. Co to bude příště?"
Harry: "Možná Voldemort."
James: "Má snad nějaký hlubší význam, v co se proměňuju?"
Sirius: "No ovšem."
James: "Lily!!!
Snape: "Moje myšlení je jiné než vaše."
Seamus Finnigan: "To víme."
Kratiknot:"Co je to vlastně pergamen? Když jsem chodil jako vy do třetího ročníku, tak se nás na to profesor ptal. A můj soused se přihlásil a řekl, že to je, když se vydělá osel. A měl pravdu."
Lupin na Nevilla: "Utíkej!"
Neville: "Ale po chodbě se utíkat nesmí…
" Lupin:
"Ať už běžíš. Kratiknot běhá taky."
Profesorka Trelawneyová při věštění z kávové sedliny:"Ach bože, Rone, drahoušku, vždyť vy tam máte lidskou lebku!"
Dean nevzrušeně:"To je moc velký, to vypadá spíš jak meloun.
Trelawneyová: "Někteří lidé mají velkou hlavu."
Profesorka Prýtová:"Co je to Cerob Epans?"
Ron:"To je pozpátku borec Snape"
Hagrid:"Mezi nebezpečná zvířata patří například drak,vlkodlak bazilišek a…kurňa teď mi to vypadlo…"
Harry nahlas: "a Snape"
McGonagallová: "Jordane, máte moc pěkný hlas, ale nechte toho."
Lee Jordan: "To jsem nebyl já, ale děkuju."
Moody:"Kde je Finnigan?"
Dean zavtipkoval: "No, Finnigan umřel."
Moody: "To né, toho by byla škoda."
Moody:"Kdo se diví, je mu divno. Kdo si hoví, je mu…no ještě hůř."
Snape: Kdybych si nechal oholit hlavu,jako co bych vypadal?
Harry polohlasně: V lepším případě jako debil
Snape šeptem na Kratiknota při pohledu na Brumbála:Sice vynalezl 12.způsobů využití dračí krve,ale žiletku v životě do ruky nevzal
Kratiknot: Ale aspoň zná šampón,Severusi
McGonnagalová na dvojčata: K čemu vám je,že jste utrhli záchodové prkýnko?
Fred Weasley: Nám k ničemu,ale blbě se na tom bude chcát
Ron:Umíte si představit George v podprsence?
George : A umíte si představit Rona nacpaného hlavou v záchodové míse?Já jo…
Hermiona sedící na Ronovi: Chodí štěstí dokola….(myslí tím sebe)
Harry se smíchem: ….občas sedne na vola
Lupin: Masa je vždycky dost
Snape: A studentů taky,viďte Lupine?
(Je tím míněna narážka na jeho vlkodlačí hlad)
Ginny: Víš jak získáš marmeládu?
Hermiona: Ne.
Ginny: Oloupeš si koblihu.
Neville na McGonnagalovou:Kolik je hodin?
McGonnagalová: Zeptej se Kratiknota.
Hagrid: Kolik z člověka vyteče za minutu krve?
Harry: Ve Snapeova případě,jako z vola…

Co by Snape nikdy neřekl

22. ledna 2008 v 20:38 Blbosti :-P
Inspirovala jsem se na internetu články:Co by Snape nikdy neřekl.Něco sem zkopčím,ale jen to nejlepší a něco vymyslím sama.Pěkný počteníčko……….Vaše Maggdinka ♥
Co by Snape nikdy neřekl:
"Harry, rozhodl jsem se tě adoptovat."
"Ve skutečnosti jsem přírodní blonďák."
"Ale jistě. Můžu vás naučit, jak uložit a zachovat smrt. Ale vy byste se radši učili vařit pivo, co?"
"Děcka, dneska se mi nechce vařit lektvary. Uděláme si popcorn."
"Původně jsem chtěl být kadeřníkem, ale rodiče ze mě chtěli mít učitele."
"Harry,tvůj otec byl nejúžasněji člověk,jakého jsem kdy poznal."
"Kdo mi otrávil zlaté rybičky?"
"Neříkejte mi profesore Snape,říkejte mi Sevíku."
"Malfoyi,neotravujte Harryho.Odebírám Zmijozelu 20 bodů."
"Nemáte někdo na půjčení film Titanik??"
"To znamení zla si dám odstranit a místo toho si nechám do srdíčka vytetovat:Miluju studenty."
"Víte,nikdy jsem neusiloval o místo učitele obrany proti černé magii."
"Dneska se nebudeme věnovat lektvarům,ale naučím vás,jak se správně tančí tango.Hodně lidí ho totiž tančí špatně a já jsem na to příliš háklivý."
"Ano,na můj nejkrásnější den si vzpomínám moc dobře.Byl krásný sluneční den,právě jsem složil zkoušku NKÚ z OPČM a visel jsem ve vzduchu hlavou dolů,bylo to úžasné."
"Ptáte se jaké je moje nejoblíbenější zvíře?Samosřejmě,že jelen."
"Já strašně miluji takovýhle malý arogantní a drzý fracky,jako jsi ty,Harry."
"Pane profesore Brumbále,opravdu nevím jak se dělá viagra…."
""Tyhle lahvičky jsem asi popsal špatně;v jedné je jed a v druhé slepičí polévka; Malfoyi, ochutnejte tuhle."
""Děcka, pozor, jde ředitel! Dělejte, že máte práci."
"Chci si nechat narůst takový plnovous,jaký má profesor Brumbál.Myslíte že mi bude slušet?"
"Neznám nic lepšího než opalování."
"Harry dnes večer nemám čas,tak na ten školní trest prostě zapomeneme,ano?"
"Snape : ,,Harry, ještě nikdy jsem nebyl tak spokojen s vašimi studiními výsledky jako dnes. Opět za jedna."
Ron : ,,Jako obvykle !!!"
"Neville, ze mi ten babiččin klobouk s vycpanym supem slušel viď?"
"Pan Potter,naše nová celebrita….ehm Harry mohl by jsi mi dát podpis?Nechci být out profesoru Kratiknotovi jste ho prý už dal a on se na mě strašně vytahuje."
"Na Hermionu:Jsou mi vidět spodky?
Hermiona:Ne.
Snape:A chtěla bys,aby byly vidět?"
"Harryje mi tak líto,že Sirius zemřel.Byl to skvělý člověk.."
"Musím jít,dávaj milionáře."
"Když si přetáhnu spodní ret přes hlavu a polknu,budu vypadat mnohem líp."

Kouzelná stvoření

22. ledna 2008 v 19:53 Kouzelnický svět
Kouzelná stvoření:
ZDROJ:www.harryy.blog.cz

Jednorožec (Unicorn)
V dospělosti (7 let) je to sněhobílý kůň s rohem, hříbata jsou zlatá, později stříbrná a stávají se stále více plašší - spíše k sobě pustí čarodějku, než kouzelníka. Je hbitý a rychlý, jen tak se nenechá chytit, možné to ovšem je.
Obvykle se užívá roh a žíně, které mají velké kouzelné vlastnosti. Krev je má také, ale je neobyčejně podlé a trestuhodné zabít jednorožce.
Hipogryf
Je původem z Evropy, ale dnes již po celém světě. Přední polovina těla je obrovský orel i s křídly a zadní kůň. Je možno jej ochočit, ale velmi obtížně. K tvorovi se přibližujeme s pohledem upřeným do očí - úklona je projevem dobrého úmyslu. Jestliže ji opětuje, je bezpečné se přiblížit. Živí se hmyzem a drobnými ptáky a savci. Březí hipogryfové si na zemi budují hnízda, do nichž snášejí po jednom velkém a křehkém vejci, z něhož se během 24hodin vylíhne mládě.Mládě hipogryfa by nejpozději do jednoho týdne mělo být schopno létat, několik měsíců však trvá, než dokáže rodiče doprovázet na delších cetách..Lunguntur iam gryphes equis, čili křížit koně s gryfy bývalo úslovím, označujícím absolutní nesmysl. Však také trvalo dlouho, než takový tvor vznikl; navzdory dnešnímu přesvědčení nejspíš až v šestnáctém století a v hlavě Lodovica Ariosta.
Bazilišek (basilisk)
Rovněž známý jako hadí král - je zářivě zelený plaz dorůstající délky až 50 stop (15 metrů). Samec má šarlatový chochol na hlavě a mimořádně jedovaté zuby, ovšem nejnebezpečnější zbraní je pohled jeho velkých žlutých očí. Přímý pohled do nich přináší okamžitou smrt. Líhne se ze slepičího vejce vysezeného ropuchou. Jeho pěstování je nezákonné, ale dobře se obchází, protože při kontrole stačí vytáhnout vejce zpod ropuchy. Dožívají se několik stovek let, při dostatku potravy. Podle oficiálních záznamů v Británii nebyl spatřen přinejmenším 400 let.
Drak (dragón)
Patří k nejproslulejším, ale také nejobtížněji skrývatelným fantastickým zvířatům. Samice jsou obvykle větší a agresivnější, ale i k drakovi by se měl přibližovat jen vyškolený a obratný kouzelník!!! Dračí kůže, krev, srdce, játra a rohy jsou vesměs obdařeny silnými kouzelnými vlastnostmi, dračí vejce patří mezi neobchodovatelné zboží - dovoz, či prodej se trestá přísnými pokutami. Existuje 10 základních plemen draků:
 • čínský ohniváč
 • hebridský černý
 • maďarský trnoocasý
 • norský ostrohřbetý
 • novozélandský opálooký
 • obyčejný velšský zelený
 • peruánský zmijozubý
 • rumunský dlouhorohý
 • švédský krátkonosý
 • ukrajinský železnobřichý
Pamatujte, že kdykoliv je to možné, drak sežere člověka - lidé patří k dračí pochoutce!
Akromantule (Acromantula)
Je nestvůrný osmioký pavouk schopný lidské řeči. Pochází z neprostupné džungle Bornea. Charakteristické znaky - husté černé chlupy po celém těle, velké rozpětí nohou (až 15 stop - cca 4,5 metru), klepeta, která zřetelně a hlasitě cvakají a jedovatý sekret. Acromantule je masožravá a dává přednost větší kořisti. Samice - větší než samec - klade až 100 vajec najednou o velikosti nafukovacího míče a tato patří mezi neobchodovatelné zboží - dovoz, či prodej se trestá přísnými pokutami. Známý zástupce - Aragog se všemi potomky.
Běhnice (Doxy)
Známá jako kousavá víla se často omylem za skutečnou vílu považuje, byť je zcela jiným živočišným druhem. Má miniaturní lidskou podobu, ale je pokryta černým ochlupením a má po páru rukou a nohou navíc. Mají rády chladnější klima - severní Evropa a Amerika. Kladou až 500 vajíček najednou a zahrabávají je do země. Mladé se líhnou za dva až tři týdny. Běhnice má dvě řady ostrých a jedovatých zubů - po kousnutí je vhodné aplikovat příslušné sérum.
Bodloš (Knarl)
Bodloše si mudlové obvykle pletou s ježkem - jsou opravdu téměř k nerozeznání. Pokud v severní Evropě nebo Severní Americe necháte venku něco k snědku ježkovi a ráno je to pryč - byl to ježek. Pokud máte zahradu ráno zpustošenou - tak si bodloš myslel, že jej chcete vlákat do pasti.
Ďasovec (Grindylow)
Světlezelený rohatý vodní démon jezer Irska a Británie. Agresivně se chová ke kouzelníkům i mudlům, občas si jej jezerní lidé dokáží ochočit. Živí se drobnými rybkami a dlouhé prsty dokáží vyvinout mocný stisk, ale snadno se zlomí.
Fénix (Phoenix)
Je to majestátní, jasně rudý pták velikosti labutě s dlouhým zlatým ocasem, zobákem a spáry. Místem výskytu je Egypt, Čína a Indie. Dožívá se obrovského věku díky regeneraci spálením a povstáním ze svého popela jako mládě. Je absolutně mírumilovný. Dokáže kdykoliv zmizet a znovu se objevit. Jeho zpěv zvyšuje odvahu čistého srdce a zlé plní strachem. Slzy mají mocný léčivý účinek.
Ghúl (Ghoul)
Je sice ošklivý, ale není zvlášť nebezpečný. Podobá se slizkému kolozubému obrovi a sídlí na půdách či stodolách patřících kouzelníkům, kde se živí můrami a pavouky. Hlasitě skučí, občas hází kolem sebe předměty, ale pokud na něj osobně narazíme, přinejhorším výhružně vrčí.
Gryf (Griffin)
Je původem z Řecka - tvor s předníma nohama a hlavou gigantického orla, avšak tělem a zadníma nohama lva. Býval využíván ke střežení pokladů. Obvykle jsou divocí a vzteklí, ale několik málo obratných kouzelníků se s některými gryfy dokázali spřátelit. Žerou pouze syrové maso.
Hafoň (Crup)
Jsou původem u jihovýchodní Anglie a až na rozeklaný ocas jsou podobní foxteriérovi. Je to kouzelnicky vyšlechtěný pes, který je oddán kouzelníkům a na mudly reaguje divoce a vztekle. Báječný likvidátor "čehokoliv", protože sežere vše od trpaslíků, až po staré pneumatiky. K chovu je třeba povolení a chovatel musí prokázat, že i v mudly obydlené oblasti hafoně ovládne.
Huňáč (Porlock)
Je strážcem koní a vyskytuje se v anglickém Dorsetu a jižním Irsku. Má dlouhou srst, obrovské množství hrubých vlasů a neobyčejně velký nos. Nohy má zakončeny kopyty, ruce malé s čtyřmi sukovitými prsty. Dospělí jsou asi 60 cm vysocí a živí se trávou. Jejich jediným smyslem života je hlídání koní a před lidmi se vždy schovávají.
Chiméra (Chimaera)
Vzácně se vyskytující řecká obluda se lví hlavou, tělem horské kozy a dračím ocasem. Je divoká, krvelačná a neobyčejně nebezpečná!!! Její vejce jsou neobchodovatelné zboží - dovoz, či prodej se trestá přísnými pokutami.
Karkulinka (Red Cap)
Trpasličí tvorečkové žijící v děrách na starých bojištích nebo kdekoliv, kde tekla krev. Pro osamělé mudly jsou velmi nebezpečné, protože za temných nocí se pokoušejí je ubít k smrti. Nejrozšířenější jsou v severní Evropě.
Kentaur (Centaur)|
S tímto tvorem se musí zacházet s respektem, ten si bezpochyby zaslouží. Kentaur má lidskou hlavu, hruď a paže spojené s koňským tělem, jehož srst může mít různou barvu. Je inteligentní a schopný lidské řeči, ale na vlastní žádost nejsou považováni za "osoby". Mají své vlastní prostředky ochrany proto je mudlové, i přes značné rozšíření, neobtěžují. Konec konců kentauři kašlou stejně i na kouzelníky - mezi nimi a mudly nedělají rozdíl. Jejich životní styl a zvyky proto nejsou známy.
Kluběnka (Puffskein)
Je rozšířená po celém světě. Je to krotký tvor kulovitého tvaru, pokrytý hebkou, hořčičně zbarvenou srstí. Miluje mazlení a lehce se o ni stará. Je-li spokojená, vydává tichý bzučivý zvuk. Čas od času se z těla vynoří dlouhý růžový jazyk a spořádá, na co přijde - od zbytků jídla až po pavouky. (I holuby z nosu spících kouzelníků).
Kůrolez (Bowtruckle)
Tvor plnící funkci strážce stromů. Západní Anglie, jižní Německo a některé skandinávské lesy. Měří maximálně 25 cm a jako by jej tvořila kůra a větévky s dvěma malýma hnědýma očkama.. Je mírumilovný a plachý, ale je-li ohrožen jeho strom, dokáže zle poranit dřevorubcovy oči. Za porci stínek je možné z jeho stromu získat dřevo na hůlku.
Okřídlený kůň (Winged Horse)
Známější jako Pegas existuje v mnoha plemenech po celém světě:
 • abraxaské - velmi silný obří plavák
 • aethonské - kaštanový hnědák oblíbený v Irsku a Británii
 • granijské - šedý a obzvlášť rychlý
 • thestralské - vzácné, vraník nadaný schopností neviditelnosti. Mnozí kouzelníci věří, že nosí smůlu.
Majitel Pegase je povinen v pravidelných intervalech koně začarovávat zastíracím kouzlem, stejně jako hipogryfa.
Leprikón (Leprechaun)
Někdy též známý jako šprýmařík je inteligentnější než víla a méně zlomyslný než šotek, rarach nebo běhnice - přesto je velký nezbedník. Vyskytuje se pouze v Irsku, dorůstá asi 20 cm a je zelený. Přestože umí mluvit, stejně jako kentauři netouží po změně statutu na "osobu". Rodí živá mláďata a na svou existenci s oblibou upozorňuje mudly a tak je v jejich literatuře stejně často, jako víla. Substance, kterou umí vytvořit vypadá jako zlato, ale po několika hodinách zmizí. Není znám případ, že by způsobili trvalou újmu člověku.
Rarach (Pixie)
Nejčastějším místem výskytu je anglický Cornwall. Jsou kovově modří, až 25 cm vysocí a velice nezbední. Přestože nemají křídla, umějí létat. Dorozumívají se pisklavým švitořením, které je srozumitelné jen jiným rarachům. Rodí živá mláďata.
Salamandr (Salamander)
Drobná ještěrka žijící v ohni a živící se plameny. Je jasně bílý, ale podle teploty ohně i modrý nebo rudý. Mimo oheň přežijí asi 6 hodin, jsou-li pravidelně krmeni pepřem, zůstávají však na živu pouze tak dlouho, dokud hoří oheň, ze kterého vzešli. Jeho krev má skvělé léčebné a rekonvalescenční účinky.
Sfinga (Sfinx)
Egyptská má lidskou hlavu na lvím těle a již více než tisíc let ji kouzelníci využívají k hlídání cenností a tajných úkrytů. Je velmi inteligentní a vyžívá se v hádankách a hlavolamech, ale opravdu nebezpečná je jen tehdy, kdy je ohroženo to, co hlídá.
Tlustočerv (Flobberworm)
Silný hnědý červ až 30 cm dlouhý, který se prakticky nepohybuje. Žije ve vlhkých příkopech a je naprosto nezajímavý.)
Troll
Hrůzostrašné, ale hloupé stvoření až tři a půl metru vysoké a vážící víc než tunu, se často chová agresivně a nepředvídatelně. Pocházejí ze Skandinávie, ale dnes žijí v Británii, Irsku i jiných oblastech severní Evropy. Známe tři druh trollů
 • Horský je světlešedý s holou hlavou
 • Lesní je světlezelený a někdy s zelenými či hnědými vlasy
 • Říční je načervenalý s krátkými rohy a občas chlupatý
Největší a nejnebezpečnější je horský. Živí se syrovým masem a nejsou vybíraví - berou jak divou zvěř, tak lidi.
Trpaslík (Gnome)
Běžně se vyskytující zahradní škůdce, který se nachází na celém území severní Evropy i Severní Ameriky. Dorůstá 30 cm, má neúměrně velkou hlavu a tvrdé, kostnaté nohy. Zbavíte se jich buď dlaždičounem nebo je roztočíte ve vzduchu, až se mu zamotá hlava a pak jej přehodíte co nejdál přes zeď.
Tůňodav (Kappa)
Japonský vodní démon mělkých tůní a řek. Vypadá jako opice s šupinami a pod temenem má dutinu, v níž nosí vodu. Živí se lidskou krví, ale hodí-li se mu okurka s vaším vyřezaným jménem, pak vám neublíží. Pokud ji s sebou nemáte, je nutno jej lstí donutit se sehnout, až mu z dutiny vyteče všechna voda, to ho připraví o všechnu sílu.
Víla (Fairy)
Drobná a nesmírně pohledná stvořeníčka s minimální inteligencí a je využívána kouzelníky především k dekoraci. Žije v lesích na pasekách a je vybavena jistými kouzelnými schopnostmi k odhánění dravců (např. auguroni..) má hašteřivou povahu, ale protože je velmi marnivá, zkrotne, má-li posloužit jako ornament, kde vyniknou její nádherná motýlí křídla. Víla neumí mluvit!!! Rozmnožuje se kladením vajec.
Vlkodlak (Werewolf)
Se vyskytuje po celém světě a lidé se ve vlkodlaky mění pouze, pokud je pokouše. Dosud není znám účinný lék, třebaže v posledních letech pokroky ve výrobě lektvarů dokáže utlumit nejhorší příznaky. Jednou měsíčně, za úplňku, se jinak zcela zdravý kouzelník nebo mudla mění ve vražednou bestii, která dává lidské kořisti přednost před jakoukoliv jinou.
Vodní lidé (Merpeople)
Také jezerní lidé, sirény či mořské panny jsou rozšíření po celém světě, přestože vzhledem se hodně liší. Mají vlastní jazyk a přesto stejně jako kentauři odmítli statut osob a na vlastní žádost jsou klasifikováni jako zvířata. Nejstarší v dějinách zaznamenaní byli známí jako sirény v Řecku a v teplejších vodách překrásné mořské panny, které se často objevují i v mudlovské literatuře. Skotské a Irské již tak krásné nejsou.

Přípravy lektvarů

22. ledna 2008 v 16:22 Kouzelnický svět
Přípravy lektvarů:

Čistící lektvar

Přísady: dračí krev, houba Čistivka, švábí oči, vosk
Příprava: přes houbu Čistivku slijeme do kotlíku dračí krev. Zahřejeme těsně pod teplotu varu a přidáme švábí oči. Uvedeme do varu a necháme vařit půl dne. Pro lesknoucí efekt můžeme přidat obyčejný mudlovský vosk.
Efekt: docela účinné čistidlo, ale nevyrovná se komerčně prodávaným výrobkům, jejichž tajné receptury se pravděpodobně nikdy nedozvíme. K dostání na Příčné ulici.

Doušek živé smrti

Přísady: rozdrcený kořen Asfodelu, výluh z pelyňku
Příprava: do jedenáct dní odstátého výluhu z pelyňku přidáme rozdrcený kořen Asfodelu. Dbáme přísných bezpečnostních opatření, neboť se jedná o velice silný uspávací prostředek.
Efekt: měsíc dlouhý, hluboký spánek.

Kostirost

Přísady: nadrcené drápy z Hipogryfa, šťáva z plodů Ďáblova osidla,voda, vylisované listy Mandragory
Příprava: za pokojové teploty smícháme nadrcené drápy se šťávou z Osidla. Vzniklou kaši rozředíme vodou a týden v ní necháme louhovat listy Mandragory.
Efekt: nahrazuje chybějící kosti v lidském těle

Lektvar Nepoužitelnosti

Přísady: kořen Scvrklofíku, odvar Úponice Jedovaté, sedmikráskové kořínky, kůže z Hřímala
Příprava: do odvaru z Úponice Jedovaté nasypeme nasekané sedmikráskové kořínky a nastrouhanou kůži Hřímala. Necháme tři hodiny vařit a přidáme kořen Scvrklofíku (v jednom kuse). Pak necháme hodinu odstát.
Efekt: způsobuje nepoužitelnost hůlky na dobu dvou hodin.

Lektvar Zpomalení

Přísady: roh Jednorožce, krunýř Třaskavého Skvorejše, dračí kůže, roh Lidožravého Dvourožce
Příprava: na dno kotle položíme kus dračí kůže, zalijeme vařící vodou a přidáme nastrouhaný krunýř Skvorejše, drcený roh Jednorožce a Lidožravého Dvourožce. Necháme vychladnout, znovu zavaříme a použijeme na lektvar kouzlo Impedimentus. Pak slijeme do lahvičky s maximálním objemem jednoho litru.
Efekt: při rozbití lahvičky a vylití lektvaru na jakoukoliv bytost nastane efekt zpomalení jako u kouzla Impedimentus. Tento efekt působí po jednu hodinu.

Lektvar Zrychlení

Přísady: roh Jednorožce, roh Lidožravého Dvourožce, dračí kůže, krunýř Třaskavého Skvorejše, gepardí dráp
Příprava: položíme na dno kotle kus dračí kůže a pak na ni nasypeme PŘESNĚ v tomto pořadí nadrcený roh Dvourožce, Jednorožce a krunýř Skvorejše. Po hodinovém vaření přidáme rozemletý dráp geparda.
Efekt: po vypití zrychlí pohyby člověka (pouze člověka, žádné jiné bytosti) na pěti až desetinásobek.

Mnoholičný lektvar

Přísady: výluh z dračí kůže, výluh z Mandragory, roh Jednorožce, kůže z Hřímala, tři chlupy Dlaždičouna a cokoliv z těla osoby, ve kterou se chceme proměnit
Příprava: výroba tohoto lektvaru je velmi náročná a pouštět by se do ní měl jen pokročilý kouzelník, jinak vše dopadne katastrofálně! Do kotlíku (nejmenší velikosti) vložíme tři chlupy Dlaždičouna a roh Jednorožce. Zalijeme 14 dní starým výluhem z dračí kůže. Necháme louhovat další týden a poté přidáme kůži z Hřímala o velikosti nehtu na palci. Za další týden přidáme měsíc starý výluh z Mandragory a vše uvedeme do varu. Nakonec přidáme něco z těla (vlas, nehet) osoby, ve kterou se chceme proměnit. Pozor! Nesmí být použito nic z těla zvířete.
Efekt: do minuty od vypití získáme podobu požadované osoby, ve kterou se chceme proměnit. Hlas zůstane nepozměněn. Efekt za hodinu vyprchá.

Nadouvací lektvar

Přísady: kořen, listy a nektar Nadouvavky Podivné, kost Karkulinky
Příprava: za neustálého míchání kostí Karkulinky vhazujeme do vroucího nektaru Nadouvavky její listy a nahrubo nastrouhaný kořen. Vaříme asi 20 minut, necháme vychladnout a přidáme rozdrcenou kost. Celý lektvar opět přivedeme do varu a necháme znovu zchladit. Potom na lektvar použijeme Vykrmovací kouzlo.
Efekt: způsobuje zvětšování předmětů na pětinásobek jejich původní velikosti.

Prověřovací lektvar

Přísady: roh Jednorožce, dráp Hipogryfa, vlas Víly
Příprava: do vařící vody sypeme zároveň rozemletý dráp Hipogryfa a roh Jednorožce. Necháme vařit do doby, než lektvar získá modrou barvu. Poté přidáme vlas Víly a vaříme dál až do chvíle, kdy se lektvar zbarví do zelena.
Efekt: lektvar vytvořený ze součástí tří ušlechtilých stvoření dokáže rozpoznat, zda hůlka někdy použila neodpustitelnou kletbu. Po polití hůlky, která kletbu provedla, se lektvar zbarví do červena, v opačném případě zůstane zelený.

Lektvar pro přežití NENÍ POVOLEN!!! (pro užívání krve jednorožce)

Přísady: krev Jednorožce, žíně z Jednorožce, roh Jednorožce
Příprava: tento striktně zakázaný lektvar lze připravovat pouzeve zlatém kotlíku. V krvi Jednorožce se nechají rozvařit ostatní ingredience. Substance se nechá vychladnout a 24 hodin odstát.
Efekt: stálejší efekt než pouhé pití krve Jednorožce. Jeden litr lektvaru udrží osobu na hranici mezi životem a smrtí po dobu jednoho měsíce.

Sluneční lektvar

Přísady: vylisované srdce Bludníčka, dračí sliny, vysušené lístky Svítivky Ovíjivé
Příprava: v dračích slinách necháme vylouhovat srdce Bludníčka a lístky Svítivky. Postavíme na oheň a uvedeme do varu. Vaříme 30 minut, odstavíme z ohně a aplikujeme na tekutinu kouzlo Lumos. Po vychladnutí bude lektvar vydávat intenzivní světlo.
Efekt: vydává silné světelné záření po dobu jednoho týdnu. Skvělá náplň do lamp.

Veritaserum

Přísady: plášť Mozkomora, soví pera, hadí oči, listy Paměťovky Jasnozřivé, kopyto Kentaura
Příprava: nejdříve vyvaříme plášť Mozkomora. Do studeného vývaru nasypeme šest sovích per, dvě hadí oči a nastrouhané kopyto Kentaura. Zahřejeme na teplotu varu a mícháme dvacet minut. Necháme zchladit a třicet dnů louhujeme lístky Paměťovky. Potom opět zavaříme a vaříme, dokud lektvar nezíská svou typickou čirou barvu. Sléváme do malých flakónků.
Efekt: nejsilnější paměťový lektvar. Jeho použití je přísně kontrolováno ministerstvem kouzel. Používá se při výsleších. Je mocnější než kletba Imperius. Osoba, na kterou je Veritaserum použito, nedokáže vzdorovat a zodpoví všechny otázky po pravdě.

Vlkodlačí lektvar

Přísady: vlkodlačí chlupy, Měsíček Rolní, blána z dračího srdce, žíně z Jednorožce, pero z Fénixe
Příprava: z rozmixované blány, žíně a pera vytvoříme hustou kaši, kterou rozředíme vodou, ve které jsme předtím nechali vyluhovat Měsíček Rolní, natrhaný za prvního úplňku v měsíci. Lektvar uvedeme do varu a vaříme devět dní. Potom přihodíme devět vlkodlačích chlupů a necháme vychladnout. Lze připravovat pouze ve zlatém kotlíku.
Efekt: kombinací tří nejmocnějších čarovných substancí vzniká lektvar tak účinný, že dokáže potlačit i destruktivní chování vlkodlaka, který se po požití chová jako klidný pes.

Základní lektvar na léčení vředů

Přísady: sušené kopřivy, hlemýždi, dikobrazí ostny, drcené hadí zuby
Příprava: necháme rozvařit 200g sušených kopřiv, přidáme podušené hlemýždě a rozdrcené hadí zuby. Poté lektvar odstavíme z ohně a přidáme tři dikobrazí ostny. Pozor na správnou hmotnost kopřiv a na přidávání ostnů až po odstavení z ohně.
Efekt: lektvar léčící vředy, jeden z nejjednodušších.
Zmenšovací Dryák
Přísady: sedmikráskové kořeny, Scvrklofík, krysí slezina, housenky, šťáva z pijavic
Příprava:: do kotlíku postupně přidáme pár kapek šťávy z pijavic, nařezané housenky, jednu krysí slezinu, oloupaný Scvrklofík a najemno nakrájené sedmikráskové kořeny. Pozor, musí být zachováno toto pořadí !!! Pak necháme lektvar asi 10 minut vařit a na hodinu odstavíme.
Efekt: zmenšuje do desetinásobku původní velikosti.

Zvětšovací Dryák

Přísady: sedmikráskové kořeny, Scvrklofík, krysí slezina, housenky, šťáva z pijavic
Příprava: do kotlíku postupně vhodíme najemno nakrájené sedmikráskové kořeny, oloupaný Scvrklofík, jednu krysí slezinu, nařezané housenky a pár kapek šťávy z pijavic. Pozor, musí být zachováno toto pořadí !!! Pak necháme lektvar asi 10 minut vařit a na hodinu odstavíme.
Efekt: zvětšuje do trojnásobku původní velikosti.


Narozeniny postav a herců

22. ledna 2008 v 16:14 Vše kolem HP
Bloumala jsem na internetu a do očí mě uhodil tenhle článeček.Tk esi to někoho zajímá si to přeštěte…..Vaše Maggdinka ♥
Narozeniny postav a herců:
Narozeniny postav:
Ron Weasley - březen 1
Fred a George Weasley - duben 1
Neville Longbottom - červenec 30
Harry Potter - červenec 31
Ginny Weasleyová - srpen 11
Percy Weasley - srpen 22
Cho Changová matka - září 7
Hermione Grangerová - září 19
Minerva McGonagallová - říjen 4
Filius Kratiknot - říjen 17
Molly Weasleyová - říjen 30
Bill Weasley - listopad 29
Hagrid - prosinec 6
Charlie Weasley - prosinec 12
Herci a štáb:
Leden
1- Verne Troyer: Griphook (1969)
4- Jim Norton: Mr. Mason (1938)
5 2002 Nominace Kamene mudrců Americkým filmovým institutem na cenu za digitální efekty. Ale cenu dostal Pán prstenu - návrat krále:-)
22- John Hurt: Mr. Ollivander (1940)
24- Terence Bayler: Bloody Baron (1930)
27- Richard Bremmer: voice of Voldemort (1953)

Únor
3- Warwick Davis: Professor Flitwick (1970)
8- John Williams: Composer (1932)
10- Lance Johnson: visual effects intern for PoA (1982)
12- David Crossman: costume supervisor (1970)
17- Bonnie Wright: Ginny Weasley (1991)
18- Simon Emanuel: second assistant director; second unit (1975)
21- Alan Rickman: Professor Snape (1946)
22- Julie Walters: Molly Weasley (1950)
25- James and Oliver Phelps: Fred and George Weasley (1986)
27- Timothy Spall: Peter Pettigrew (1957)
28- Alfred Burke: Headmaster Armando Dippet (1918)
29- Vyšel Fénixův řád česky (2004)

Březen
3- Miranda Richardson: Rita Skeeter (1958)
6- Pete Hanson: studio manager: Double Negative (1968)
13- Harry Melling: Dudley Dursley (1989)
15- Sean Biggerstaff: Oliver Wood (1983)
17- Ben Cooke: PoA stunts (1974)
20- David Thewlis: Remus Lupin (1963)
21- Gary Oldman: Sirius Black (1958)
22- Leilah Sutherland: Alicia Spinnet (1985)
27- Julian Glover: Voice of Aragog (1934)
27 Adrian Rawlins: James Potter (1958)
28- Mike Newell: Director of Goblet of Fire (1942)
30- Robbie Coltrane: Rubeus Hagrid (1950)

Duben
14- Julie Christie: Madam Rosmerta (1941)
15- Emma Watson: Hermione Granger (1990)
15- Emma Thompson: Professor Trelawney (1959)
19- Tara Walker: digital i/o for CoS (1977)
20- Leslie Phillips: Voice of the Sorting Hat (1924)

Květen
5- Andrew Lockley: digital compositor for CoS (1971)
11 - vyšel Harry Potter a vězeň z Azkabanu česky (2001)
13- Zoe Wanamaker: Madame Hooch (1949)
17- Paul Whitehouse: Sir Caddogan (1958)
18- Alex Rodríguez: visual effects for PoA (1971)
18- Miriam Margolyes: Professor Sprout (1941)

Červen
6- Jason Isaacs: Lucius Malfoy (1963)
22- Chris Shaw: motion control previs supervisor (1975)
26- Tolga Safer: Karkaroff's Aide in GOF (1982)
26 -Poprvé vychází Harry Potter a kámen mudrců(1997)
27- Matthew Lewis: Neville Longbottom (1989)
30- Pedja Bjelac: Professor Igor Karkarof (1962)

Červenec
2- Edward Randell: Justin Finch-Fletchley (1988)
10- Fiona Shaw: Petunia Dursley (1958)
10- Jeff Rawle: Amos Diggory (1951)
21- Adrian Rigby: prosthetic makeup and creatures assistant (1970)
21- Jamie Waylett: Vincent Crabbe (1989)
23- Daniel Radcliffe: Harry Potter (1989)
30- Frances de la Tour: Madame Maxime (1944)
31- J.K. Rowling (1965)
31- Richard Griffiths: Uncle Vernon (1947)

Srpen
24- Rupert Grint: Ron Weasley (1988)
24- Stephen Fry: UK audio book narrarator (1957)
24- Jimmy Gardner: Ernie Prang (1924)
25- Marc Wolff: camera pilot (1947)

Září
7- Hugh Mitchell: Colin Creevey (1989)
10- Chris Columbus: Director of first two films (1958)
18- Elizabeth Spriggs: The Fat Lady (1929)
22- Tom Felton: Draco Malfoy (1987)
23- Bruce Powell: digital artist and sequence supervisor (1967)

Říjen
1- Richard Harris: Albus Dumbledore in first two films (1930-2002)
3- Christian Coulson: Tom Marvolo Riddle (1978)
4- Will Theakston: Terrence Higgs (Slytherin seeker) in SS/PS(1984)
4- Martin Cantwell: sound effects editor (1963)
5- Tiana Benjamin: Angelina Johnson in GOF (1984)
7- Mark Radcliffe: Executive Producer for all films (1952)
8- Ian Hart: Professor Quirrel (1964)
11- Dawn French: The Fat Lady (1957)
19- Michael Gambon: Dumbledore in PoA (1940)
20- Veronica Clifford: Mrs. Mason (1944)
27- John Cleese: Nearly Headless Nick (1939)
27- Benjamin M. Esterson: special effects technician (1978)
27 -Scott Fern Marcus Flint SS,CoS(1983)
27- Jamie Yeats: Marcus Flint in CoS (1983)
28- Devon Murray: Seamus Finnigan (1988)
29- Robert Hardy: Cornelius Fudge (1925)

Listopad
6 - vyšla kniha Harry Potter a Ohnivý pohár česky (2001)
7 - založení hjp.unas.cz (2002)
8- Chris Rankin: Percy Weasley (1983)
9- Brendan Gleeson: Mad-Eye Moody (1955)
28- Alfonso Cuarón: PoA director (1961)

Prosinec
2- Alfred Enoch: Dean Thomas (1988)
4- Gemma Jones: Madam Pomfrey (1942)
7- Aaron Cartwright: Stunt double (1987)
10- Richard Francis-Bruce: Editing (1948)
10- Kenneth Brannagh: Professor Gilderoy Lockhart (1960)
16- Tony Christian: stunt double for Rupert Grint, Slytherin Beater #3 (1975)
21- Martin Bayfield: Stunt Double for Robbie Coltrane, 13 year old Hagrid (1966)
22- Ralph Fiennes: Lord Voldemort (1962)
24- Nicola Berwick: PoA stunts (1978)
28- Maggie Smith: Professor McGonagal (1934)

Pomsta je sladká

22. ledna 2008 v 16:04 Jednorázovky
Tak jsem se jednou v sobotu nudila.(což je u mě co říct) a napadl mě námět na jednorázovku.Snape naštval Harryho a ten si to nenechá jen tak líbit.Tak se to snad bude líbit,je to taková blbůstka…..Vaše Maggdinka ♥

Pomsta je sladká

"Ten Snape je fakt idiot."ulevil si Harry,když vyšli z učebny lektvarů.
"Je na tebe zasedlý.Pořád si tě dobírá kvůli rodičům.Ten lektvar jsi neměl horší,než třeba Malfoy.Jemu dal Enko a tobě Háčko!Je jako učitel nespravedlivý."čertila se Hermiona.
"Prosímtě,kdy byl Snape spravedlivý?"namítl Ron.
"To chce pomstu."šeptl spíš pro sebe Harry.
"Jakou,prosímtě?"podivil se překvapeně Ron.
"Harry,ještě z toho budeš mít problémy.Přinejmenším školní trest."mírnila ho Hermiona.
"Ale prosímtě,mám dokonalý plán.Nikdo nepřijde na to,že jsem to byl já."uklidnil ji Harry a v duchu se těšil,až svůj dokonalý plán uskuteční.
"Harry,tak mi pověz co chceš provést a kdy?"dorážel na Harryho v nadcházejících dnech Ron.
"Nech se překvapit,co to bude.Ale uskutečním to pozítří na večeři ve Velké síni."prozradil tajemným tónem Harry.
"To chceš říct,že nikdo nezjistí,že jsi to byl ty,když tam budou všichni studenti i učitelé?Trochu sebevražda,nemyslíš?"divil se i s trochou uznání Ron.
"Nestarej se.Mám to dost dobře promyšlený."uklidňoval ho Harry a nic dalšího,co by se týkalo jeho plánu,neřekl.
Ještě ten večer si Harry vytáhl z kufru neviditelný plášť po taťkovi,oblékl si ho a propletl se přes přeplněnou společenskou místnost.
Prošel celým hradem a došel až k obrazu s mísou ovoce.Polechtal hrušku,ta se začala chichotat a místo ní se objevila klika a po ní i dveře.Vešel dovnitř a ze všech stran se k němu nahrnuli desítky domácích skřítků.
"Co si pán přeje?"pištěli skřítci jeden přes druhého.Harry vytáhl malou lahvičku s čirou tekutinou a ukázal jim ji.
"Tohle nalijte do číše pro profesora Snapea zítra před večeří."řekl Harry a podal lahvičku nejbližšímu skřítkovi.
"Ovšem,jak si pán přeje."zapištěl skřítek a odpádil s lahvičkou pryč.
Harry poděkoval a s pozdravem vycouval ze dveří kuchyně.Přehodil přes sebe plášť a vydal se zpět do společenky.
Všichni studenti si sedali ke stolům svých kolejí a chystali se na večeři.Harry Ron a Hermiona si právě sedli.Harry pečlive pozoroval Snapeovo místo.
"Teď dávejte pozor,až se Snape napije."šeptl Harry svým kamarádům.
"Tys mu tam něco nalil?Nějaký lektvar?"vyjekla vystrašeně Hermiona a zakryla si ústa rukou.
"Neboj,není nebezpečný.Je jen pro naše pobavení a pro Snapeovo ztrapnění."ušklíbl se Harry.
Otočil se zpět k učitelskému stolu,zrovna v okamžiku kdy k němu usedl Snape.Všichni tři ho pozorovali.Právě vzal do rukou pohár s vínem a zvedl ho k ústům.Jakmile si dal pár loků,upustil pohár na stůl.Ubrus se hned obarvil na krvově rudou barvu.
Najednou kdosi vykřikl a všichni studenti se zadívali k učitelskému stolu.Snape vypadal hrůzostrašně,lektvar účinkoval rychle.V tu ránu propukla celá velká síň v hromový smích.Harry se podíval na Brumbála,pobaveně mu cukali koutky,jako by se chtěl každou chvíli rozesmát.
"Harry,tak to chcípám."smál se vedle něj Ron.
"Harry vítej v naší partě lumpáren.Gratuluju."popřál mu se smíchem Fred Weasley.
"Musím uznat,že to byl dobrý nápad.A jak jsi umíchal ten lektvar,to je mistrovské dílo."chválila ho s uznáním Hermiona.
Opět se zadívali ke stolu a propukli v ještě větší smích.
Tam kde ještě před chvílí stál Snape,se teď tyčil obrovský přerostlý netopýr.